Články

Zajímavosti

Koncert nahrávaný naživo v jaskyni - (komentáře)

Julia Sellers
Dekuji
6. 10. 2016 20:49

Zbynecku
dik moc za vysvetleni, myslim, ze zcela chapu co rikate
Pani reditelka organizace ktera vydala CD mne pozadala taky o anglicku nahravku protoze rikala ze jestli budou CD se prodavat v zahranici ze to bude dobre pro zahranicne posluchace aby vedeli o co kraci:)
Dufam, ze chapete moju zlu cestinu.
A este raz dakujem za Vase nazory pane Zbynku. Vy jste ve vnitr velice jemna duse a mate mnoha talentu. Pokracujte v malovani
Hezky vecer Zbynku
Julie:)
Zbyněk P.
Vážená paní Julia Sellers
6. 10. 2016 14:48

Nechtěl bych, abyste pojala má vyjádření jako něco negativního vůči Vaší tvorbě, či vůči Vám osobně. To nebylo mým cílem. Ba naopak! Mým cílem mělo býti to, abyste si výhledově všimla některých hrubých nevyvážeností, které si jdou obrazně přímo po krku. Nebo-li: např.
a) jestliže se uskutečňuje koncert v jeskyni, musí se bráti na tu prostoru ohromný zřetel, i včetně toho, že tam většinou bývá i tzv. "echo" - ve Vašem případě v pořádku
b) projev hudby - v pořádku. Ovšem když se v pozvánkách zmiňujete o kapkách, co padají ze stropu, či z krápníků, pak by to mělo býti i v tom ozvučení, či během té hudby, slyšet. Kdyby jste se ale o žádných kapkách nezmiňovala, tak potom nic takového by se tam ani nemuselo ozvučovat.
c) Vlastní proslov - a zde nastává onen rozpor, onen úder do hlavy, resp. do uší! Je zapotřebí si uvědomit, že v tak zvláštních prostorách není možné užívat styl hlasového podání, jako kdyby se četl program na praní, co se má, či co se nemá udělat těsně před vložením prádla a před spuštěním pračky! Zde je zapotřebí si uvědomit, jak velmi důležité jest využíti různorodosti v barvě hlasu a také modelace a intenzity lidského hlasu! A v případě projevů v jeskyni, bych o tom více přemýšlel! Jeskyně není žádný koncertní sál, kde přednášející může vypustit svůj hlas vší silou! Jest to téměř živý organismus, který vyžaduje hlubokou úctu při jakémkoliv konání! Proto bych zde, obzvláště zde, modeloval hlas tak, abych takovouto tajemnou a složitou prostoru svým hlasem podpořil, a umocnil všechny její taje. Proto bych volil hlas spíše tichý, měkký, aby se mohl ihned kamarádit se všemi krasovými útvary. Občas i chvilinkové zesílení hlasu by nemuselo býti na závadu, neboť by připomínati mohlo i ostré hroty krápníků. Jen né žádné necitelní a monotónní předčítání čehokoliv! A rovněž, proč "neustále všude" strkati onu angličtinu, když slovenčina jest tak krásným jazykem! Vždyť se není zač stydět. Řekl bych že slovenčina jest modulačně šťavnatým jazykem, který pohladí kterékoliv uši.
No, tak to by snad už mohlo stačit! Takže ještě jednou: z mé strany to nebylo vůbec myšleno ve špatném! Pěkný den. Zbyněk P.
Julia Sellers
LASKA JENOM LASKA
6. 10. 2016 14:17

AHOJ LIDICKY

dakujem vsetkym za komentare. Aj Zbynkovi, myslim si ze nerekl nic zleho, ma svuj nazor, ktory musime predsa akceptovat. Paci sa mi Vas zmysel pre rym pane Zbynku.
Ja ale nemam hruby hlas, tak mozno to bol hlas te druhe pani co tam taky mluvi ale na tom nesejde. Na strace Aurisongu mate moznost zaposlouchat se do ukazek z CD kde je jenom hudba. Este raz Vam dakujem pane Zbynku, za Vas nazor. A zelam Vam vsechno jenom to nej a at se Vam ve vsem dari
Z uprimneho srdca
Julia Sellers
Julia Sellers
LASKA JENOM LASKA
6. 10. 2016 13:30

AHOJ LIDICKY

dakujem vsetkym za komentare. Aj Zbynkovi, myslim si ze nerekl nic zleho, ma svuj nazor, ktory musime predsa akceptovat. Paci sa mi Vas zmysel pre rym pane Zbynku.
Ja ale nemam hruby hlas, tak mozno to bol hlas te druhe pani co tam taky mluvi ale na tom nesejde. Na strace Aurisongu mate moznost zaposlouchat se do ukazek z CD kde je jenom hudba. Este raz Vam dakujem pane Zbynku, za Vas nazor. A zelam Vam vsechno jenom to nej a at se Vam ve vsem dari
Z uprimneho srdca
Julia Sellers
Oxy
-
6. 10. 2016 13:19

Milý Zbyněčku, mezi námi je opravdu velký rozdíl, naštěstí lidé se nenechají ovlivnit jedním nevrlým strejdou poslouchajícím dechovky a sami si poslechnou a rozhodnou, co je kvalitní a co ne. Přeji pěkný den. Oxy
Zbyněk P.
Pro milou Oxynku
6. 10. 2016 13:05

Milá Oxynko, velice Vám rozumím! Neboť jste zvyklá na hudbu, u níž nepožadujete kvalitu! Vysokou kvalitu! Vám hold stačí taková, že i kdyby tam hráli falešně, tak to budete přijímat jako něco navýsost kvalitního......bohužel...! V tom je mezi námi onen rozpor a rozdíl! Pěkný den. Zbyněk P.
Oxy
-
6. 10. 2016 12:43

Bohužel... sprostý, vulgární, hrubý a necitlivý projev má pouze Zbyněk P.
Sama dotyčnou neznám, ale při poslechu ukázek jsem narazila pouze na dvě nebo tři doprovázené slovem, ostatní jsou pouze hudba, hluboce relaxační, velmi se mi líbí, jen tak dál a nenechejte se odradit.
Oxy
Zbyněk P.
Bigbízu,
6. 10. 2016 12:14

to, že to je žena, tak o to je to horší! Že to nechala tak šíleně degradovat z potencionálního a subtilního uměleckého zážitku do sprostého, vulgárního, hrubého a necitlivého projevu! A že slovně presentuje něco, co vůbec není pravdou! Jen si přečti, jak láká potencionální posluchače a kupce! Vždyť žena je přeci ještě daleko citlivější bytostí, než-li muž! Ba, právě o to více mne to mrzí, že to tak dopadlo! Bohužel! Pěkný den. Zbyněk P.
Bigbiz
Zbyňku,
6. 10. 2016 1:48

Julia Sellers je žena.
Zbyněk P.
Pozdravení a můj názor
5. 10. 2016 16:07

Vážený pane Sellers! S obrovskou touhou jsem se chtěl zaposlechnouti do hudební krásy skonbinované i těmi decentními zvuky kapek, kterak stydlivě a přímo panensky dopadají na struny a klávesy případných nástrojů......... A na místo toho se mi do uší prodralo prachsprosté a nekulturní čtení něčeho v angličtině, slovenčině..... tedy něčeho, co s tou hudební krásou nemá nic co dočinění! A ač jsem se snažil, tak přes ten hrubý hlas někoho, nebylo možné zaslechnouti žádnou jemnost či případný cit právě umírajících vodních kapek, které měly to štěstí, že mohly dopadnouti na struny hudebního nástroje, a tím jej ještě lépe rozeznít, a posvětit onou krásou daného prostoru. Bohužel! Ten hrubý a nezpívaný lidský hlas vše zkazil, a Vaši veškerou snahu do pekel srazil. Pěkný den. Zbyněk P.