Články

- Knižní novinky -

Karty i knihy Čtyři dohody: Budou stále živé

Karty i knihy Čtyři dohody: Budou stále živé

    Hej, jsi starý, hloupý a k ničemu! Dodnes mám v hlavě slova ze Čtyř dohod, kde něco podobného autor rozepisuje k pojednání o tom, jak nás druzí „začarují“ svými soudy. A jsme v pytlli! Potom už prostě jsme, staří, hloupí a nedokonalí. Nehřešte slovem. Sami proti sobě, a také vůči jiným. Kdo by neznal Čtyři dohody, knihu, která je nesmrtelným čtivem a já věřím, že ještě dlouho jím zůstane. Mnoho z ní je prostě nadčasové.

    A nápad udělat na toto téma i výkladové inspirační karty, považuji za velmi vydařený. Náhle totiž část moudrosti této knihy přechází aktivně do vašich rukou a máte možnost si vytáhnout úvahu, myšlenku, pravidlo, které je zrovna pro vás jako dělané. Se Čtyřmi dohodami se jednoduše učíte žít v současném okamžiku, dělat vždy věci tak, jak nejlépe dokážete a jak o nich autor říká, je to takový akt vlastní síly, velké osobní síly rozbít černou magii v naší mysli. Tou černou magií myslí právě myšlenky a domněnky, soudy a všechno to mentální harampádí, které s sebou nosíme od chvíle, co začneme slovně vnímat svět. Toltécká moudrost tu je jako poselství starých civilizací, které už dávno padly a naše civilizace je v podobné situaci. Historie se opakuje. A možná tato poselství jsou tu proto, aby se myšlení lidí otočilo správným směrem.

    „Všechno je v životě právě takové, jaké to je. A protože všechno přijímám takové, jaké to je, nedělám si žádné starosti. Odevzdávám se síle života, která proudí mým tělem a mou myslí. Je to způsob bytí. Je to projevený život.“

    „Nikdy nepoužívám slovo sám proti sobě. Vůči sobě používám slova zaměřená na pravdu a lásku. Výsledkem je neobyčejně nádherný život.“

    „Jsem silou, která nechává rozkvést květinu a oblaka letět oblohou. Jsem silou, která hýbe zemí, posouvá hvězdy na nebi a galaxie v celém vesmíru.“

Kdo má Čtyři dohody rád, toho karty potěší

    Jsou potěšující, jemné a inspirativní. Ponoříte se s nimi opět do Toltécké moudrosti a budeme ji moci porovnávat se svým vlastním životním nastavením. Někdy je příjemné odlétnout v duši tam, kde si nemusíte dělat starosti, protože o všechno se postará běh osudu. Někdy je zcela zásadní vědět, že jste tou silou, která nechává rozkvést květinu - ne snad doslova, ale jste silou, která má v rukou mnoho z toho, co chce nechat ve svém životě rozkvést.

Někdy jsou Čtyři dohody tím nejlepším přítelem, se kterým můžete strávit večer.
O autorech:
    Don Miguel Ruiz je autorem bestsellerů Čtyři dohody (na žebříčku New York Times se udržel jako besetseller více než sedm let), Láska, vztahy a přátelství a Hlas poznání.

    Don Jose Ruiz zasvětil svůj život šíření moudrosti dávných Toltéků. V současné době přednáší a vede semináře v USA a na posvátných místech po celém světě.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

Vydáno:   12. 09. 2017

Přečetlo:  236 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): Renata PetříčkováKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)