Články

- Knižní novinky -

Whistleblower - (Helsing, Erdmann)

Whistleblower
Helsing, Erdmann

    Insideři, whistebloweři - lidi, kteří vidí hlouběji a dál a… jak dramatické! Často za to platí životem. Řeč je o odborných nadšencích, kteří zasvětili život rozkrývání tajných spolků, spiknutí a fungování světa postaveného na vysokém zisku, nenápadném vykořisťování občanů a… zase vysokém zisku. Jak i chudí hrají důležitou hru v ekonomice a jak je důležité, aby se nikdy nikde neměla větší skupina národa nějak extra dobře. Právě ty problémky, zasetá semínka nenávisti a rozbrojů, manipulace s potravinami, zdravotnictvím, které stojí též na ziscích, nikoliv na kvalitě - a o bankách ani nemluvě. Těm snad nikdo nemůže věřit, že tu jsou pro vás.

    Můžeme hledat sami, můžeme sami využívat jen to, co potřebujeme skutečně my, můžeme se snažit neztrácet kontakt se svým osudem a smyslem života. A věřit těm, kteří možná přijdou, aby prorazili zeď tvrdé ekonomiky a… vždyť už existuje i automobil na vodu a plně obnovitelné energetické zdroje. Ale tohle všechno ukáže čas.

    A začala jsem u konce knihy, která je o poznání optimističtější než její většina, ve které autor načíná témata věnovaná fungování států, zejména pak Německa, které je domovinou obou autorů. Zvídavě se pouští do rozhovorů s lidmi, kteří jsou insideři, zajímají se o informace přísně tajné, ale pro nás stále ještě silně povrchní. Co se doopravdy děje v místech, která jsou tu jen lehce nakusována, to mám dojem, nikdo nechce raději vidět, protože by to byla přímá cesta do blázince s diagnózou deprese. Autor se zaobírá i problematikou afrických přistěhovalců, a výroky Serge Boreta Bokwanga z OSN, který prohlásil, jak se stydí za ty, kteří drancují Evropu. Sám obyvatel Konga prohlásil, že je s podivem, že je země okamžitě nevyhostí, proč… tohle přece nejsou ti Afričané, které zná on.. Témat tu je celá řada a popravdě… Je to kniha na celé týdny i měsíce čtení, protože vás často může bolet hlava a přepadat smutek…
Ale přesto díky za tuto knihu…

    Protože díky ní jsem se prokousala realitou světa (a to byla teda ledová sprcha) a stejně jako autor dospěla k názoru, že s čím nemohu nic udělat, pro to nemá cenu se trápit. Mohu to pouze vzít na vědomí a o to aktivněji si budovat tu část života, na kterou vliv mám. Ale je dobré vést v patrnosti, že ne všemu kolem sebe musíme skákat na špek a že hledání cestiček, jak obejít tu mašinérii, je celoživotní úkol. Protože jednoho dne je naděje, že se něco změní.

    Možná tou změnou nebudu já a nebudu za ni moct, ale budu si jí vážit. Nebo moje děti. Nebo jejich děti…
O autorech:
    Jan van Helsing: autor literatury se zaměřením na odhalování faktů, tajných společnostech, světovládě, v roce 2007 vstoupil s vlastní televizní stanicí i do filmové branže filmem o Cheopsově pyramidě. O tři roky svou televizi www.secret.tv prodal, aby se mohl dál věnovat novým tématům a projektům.

    Stefan Erdmann: badatel s rozsáhlým výzkumem pyramid, autor literatury faktu a knih plných doslova třaskavých informací podobných jeho revolučním výzkumům v oblasti pyramid, historie, Atlantidy. Spolupracuje s mnohými templáři, svobodnými zednáři a nebojí se pídit po informacích.
Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2018, www.anch-books.eu

Vydáno:   02. 10. 2018

Přečetlo:  115 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): Renata PetříčkováKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)