Články

- Knižní novinky -

Moudrost Hathorů (Tom Kenyon)

Moudrost Hathorů
Tom Kenyon

    Mám pocit, že tohle je kniha, která dokáže naučit vnímání reality kolem nás opravdu skrze fakta, představivost a matematiku. Takhle nějak to totiž s námi dělali Hathorové ve starém Egyptě. Možná to je vážně cesta, jak přichází pokrok k civilizacím….

Ale co nyní, proč civilizace po svém vzestupu končí v troskách? Dá se tomu nyní zabránit. Prý ano, tvrdí autor.

Košatý svět kolem nás

    Z knihy mám dva dojmy, které nebudu skrývat. Skrytý potenciál cvičení, které je v knize popisováno a které má více probouzet životaschopnost člověka a košatost jeho vnímání, a všechny ty teorie o starých civilizacích, o moudrosti Egypťanů, o fungování Země jako takové a našeho vlastního energetického spojení s ní.

    No a nemůžu zapomenout ani na přiložená cédéčka, která jsou plné hudby pro podporu vnímání, cvičení, nebo jen pro zkoumání toho, jak na vás jednotlivé tóny vůbec působí. Vlastně vám tato kniha přinese vzácné okamžiky, v nichž máte možnost se ponořit sami do sebe a zamyslet se nad tím, že nejsme jenom fyzické tělo a duše, s níž mlátí emoce, a rozum, který nás drží v kolejích běžných životů, jež musíme nějak materiálně, ale i emocionálně udržet.

    Jak hluboké jsou naše schopnosti, když si uvědomíme, že můžeme vnímat více prostoru kolem sebe? Sama za sebe bych to nazvala jako vnímání do hloubky sebe, těla i duše… a vnímání kolem sebe kolem dokola. A pak je velkou výzvou - a to jsem velmi ráda dělala, ač to opravdu nejde dělat úplně všude - tohle všechno vnímání zapnout ve chvíli, kdy žijete běžný život, nebo dokonce vcházíte mezi lidi. Ono stačí i jenom na ulici, když jdete třeba na nákup.

    Naprosto fascinující to ale musí být třeba v kině nebo na koncertu. A ovlivněna současným hitem Bohemia Rhapsody si snad ani neumím představit, co by to s člověkem udělalo být na Live AID a zapnout si tyhle neskutečné radary. Buď bych se už nikdy nechtěla probudit, nebo bych okamžitě rozkoší a sílou zkolabovala.

    No jen si to představte: vnímáte sebe do hloubky, vnímáte to, co se děje před vámi, za vámi, vedle vás… to úplně stačí. Autor nám tu ale předkládá i spoustu dalších cvičení, které souvisí s geometrickým vnímáním světa kolem nás. Nemusíte se děsit matematiky, ono tady asi nejvíce vidím, že matematika má logické souvislosti a je podstatou řádu světa i vesmíru.

Tajné vědění Hathorů

    Hathorové jsou příslušníci intergalaktické civilizace, která údajně mysticky ovlivňovala starý Egypt. Pravdou je, že důkazy nemáme, ale už i vědci se zaráží nad tím, že lidstvo se vždy vyvíjelo skokově a není možné, aby se informace a znalosti, díky kterým se nějaký přelom udál, vzali jen tak… a je záhadou, odkud jsou. O ovlivnění mimozemskými civilizacemi se tak mluví zcela vážně, protože přichází jako jedno z logických řešení. Jako jedno z možných…. A jsou to právě Hathorové? Tom Kenyon tvrdí, že ano. A předává nám jejich poselství. Jejich moudrost, a především jejich rady, díky kterým můžeme pozvednout a změnit náš svět.

    Ono - i kdyby se takové cvičení ve vědomém životě praktikovalo běžně, stalo se běžnou lidskou rutinou, rázem by byl svět jiný. Kniha přináší množství témat, množství odpovědí a hodně vlastních úvah, které se vynořují a… se kterými možná budete chtít zůstat sami.

    A pak si pustit cédéčko s hudbou, která chytne duši a odvede do světa hlubokého uvolnění, v němž můžete potkat naprosto cokoliv. Třeba i sami sebe.
O autorovi:
    Tom Kenyon je průkopníkem v práci s hlasem a zvukem. Svůj hlas s rozpětím téměř čtyř oktáv a své skladatelské dovednosti uplatňuje v tvorbě kompozic, které mění stavy mozku a transformují vědomí. Podílí se na výzkumu psycho-akustických technologií a ve spolupráci vyvíjí znační počet aplikací pro zvládání stresu, na podporu kreativity a inteligence či pro optimalizaci výkonnosti, což jsou metody, které dodnes používají mnozí terapeuti.
Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2018, www.anch-books.eu

Vydáno:   02. 12. 2018

Přečetlo:  114 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): Renata PetříčkováKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)