Články

- Knižní novinky -

RECENZE Domov pro tělo i duši. Recept od Renáty Kiary Vargové

RECENZE Domov pro tělo i duši. Recept od Renáty Kiary Vargové

    Jste nespokojeni se svým bydlením? Postavte si ho. Potřebujete se zamilovat do místa, kde žijete? Udělejte to. Snad právě to zamilování pro mne vedlejším účinkem stavebního pocitovníku Renáty Kiary Vargové. Nikdy není pozdě splnit si svůj sen o dokonalém bydlení na místě, které si zamilujete. A to i v případě, že si ho musíte sami postavit. A do té doby buďme spokojeni, protože pro život se štěstí počítá.

Autorka mne naučila dívat se na bydlení trošku jinak. Mít víc věcí ve svých rukou.

Stavíte, chcete dům? Ideální kniha?

    Pro takové čtenáře je přínosnější praktická část knihy, mnoho tipů na to, jak se při stavbě vyhnout základním chybám, na co všechno se připravit. Na holínky v blátě, lenivé dělníky, na spoustu dodělávek i po řemeslnících a i na to, že sem tam něco budete muset úplně předělat. Na úředního šimla i chvíle, kdy poprvé v téměř holobytě slavíte Vánoce, ale víte, že TOHLE je ten domov, který jste si vysnili.

Nemůžete stavět, chcete ale žít?

    Pak vás osloví ten lidský příběh, slzy, zoufalství, únava, ale i radost ze zabejčení se a dodělání i toho, co je tak moc pro ženu těžké. Radost, úleva, pocit smyluplnosti. A drobnosti, zdobení domu i okolí, zdobení svého vlastního života, které je právě v obtížných chvílích tak důležité, ale často právě kvůli shonu a stresu opomíjené. A třeba skrze ty drobné radosti najdete postupně na svém současném bydlení to hezké, oceníte střechu nad hlavou a zamilujete si místo, kde žijete. Pokud v tuto chvíli není cesty ven, musí se najít cesta, jak si užít i to, co je nyní. Marné snění nemá žádný význam a vyčerpává.

    Vždyť někdy může přijít ten zázrak a když osud už ví, že si svého bydlení umíte vážit, může vám něco nového nadělit.

Kdoví….

    Jsou to různé úvahy, které vám běží hlavou při čtení krásně zpracovaného deníku, jež je jako encyklopedické miloučké lidské čtení, obohacené krásnými obrázky. Takže až knihu zaklapnete, budete mít pocit, že jste u autorky na návštěvě už byli. A možná se něčím inspirujete. Myslím si, že inspirace tu může být všelijaká, pro každého jiná. Podle toho, jaké má kdo životní priority.

Já potřebovala nasát lásku k domovu.
A to se autorce povedlo.
Děkuji.
O autorce:
    Renáta Kiara Vargová je malířka, redaktorka, žena, která šla za svým snem a napsala o tom nenápadnou, ale o to důležitější knihu. Kdo ji jednou otevře, tomu se jeho vlastní sny zhmotní před očima a položí tu otázku „Tak co, chceš taky?“. Ráda s ostatními sdílí poznání o seberozvoji, učí se žít svobodně a podle vlastních představ. Mrkněte na její stránky, www.kiara.cz
Knihu vydalo nakladatelství Eminent, 2018,, www.eminent.cz

Vydáno:   13. 03. 2019

Přečetlo:  79 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): Renata PetříčkováKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)