Články

Zamyšlení

Musí naozaj dôjsť až k najhoršiemu? - (komentáře)

Věra
k článku
9. 12. 2009 21:10

Utrpení je urychlující faktor dobra.Vše je dobré ale ne vše je dobro. Ze všeho se může člověk poučit ale ne každý je tak vyswpělý aby mu k tomu stačilo slovo. Když matka, řekne dítěti nesahej na tu troubu je horká, tak přesto si dítě sáhne a spálí se.Věřím, že už to opakovat nebude. Tak je to i v životě.Náš život na téhle planetě má širokou škálu dobra a zla. To znamená, že ne každý jsme spolu na stejné frekvenci a proto někomu stačí slovo a někdo se musí poučit z vlastního utrpení.Přichází ale doba, kdy všichni budeme muset něco ve svém životě změnit k lepšímu. Doba Vodnáře nám dává naději k různým změnám,vyšší myšlení. Možná, že projdeme utrpením, záleží jen na tom jak se budeme stavět ke svému vlastnímu životu a životu na naší planetě.
Grush
Ale pán Šupa,
9. 12. 2009 12:59

proč bychom nemohli obviňovat vašeho Boha? Koneckonců je prý vševědoucí, ne, tak musel naprosto přesně vědět jak dopadne tenhle ansámbl co kdysi začal v ráji... :-)))
Jaroslav
Entropie
8. 12. 2009 11:06

Tomu se říká pane Šupa entropie, v tomto případě lidského druhu, civilizace je vyšší silou tzv. přirozeností předurčena pokud s tím nic neudělá ke svému vlastnímu zániku, je to podobné jako přirovnání ke slunci, svou aktivitou také dojde ke svému vyhasnutí.
Ale toto není z mojí hlavy, je to otázka filozofie i vědy, krásně o tom pojednává 3dílný cyklus dvd "Od Aristotela po Hawkinga", spracoval to jeden současný řecký filosof a je to moc krásné....
Entropii lidského druhu lze zastavit pouze uvědoměním si, že něco takového vůbec existuje a potom tím o co tady stále usiluji a to je nenásilí k lidem i k celé ostatní přírodě, to velmi souvisí třeba s veganstvím, ale i s láskou k bližnímu jak se snažíte poukazovat vy.
Ve společnosti kapitálu a zisku na jedné straně a na druhé fanatismu a radikalismu se, ale bohužel obávám, že to jako lidstvo nezvládneme, planeta nás sama dovede tam kam si zasloužíme, nedovolí nám, abychom ji úplně zničili, ostatně říká se, že už bylo mnoho civilizací, které museli zaniknout z těchto důvodů, z toho možná vzniknul mýtus o bájné Atlantidě.