Články

Konspirace, teorie

Záhadné Sibírske zariadenie - existuje? - (komentáře)

Adolf Balík
Co je nejméně věrohodné
5. 02. 2010 23:53

Těžko ověřím, zda má nebo nemá pravdu ohledně toho zařízení, co nás údajně chrání před impakty nebezpečných kosmických těles. Je to zvláštní, ale nemohu trvdit, že to neexistuje. Ale divná mi připadá planeta, co obíhá po naší orbitě kolem Slunce, ale v zákrytu za Sluncem. V tom případě to není planeta, ale docela malý šutr a ne planeta, jinak o něm víme. Jsme ohroženi snad více než kosmickými impaky megavulkány. Celou čtvrtinu Sibiře tvoří megavulkán Sibiřské trapy, který vyhubil skoro veškerý život na planetě na přelomu Permu a Triasu. Jak to reaguje magmatické krby pod Yellowstonem, Tobe atp.? Pokud to reaguje na afrikanizaci Balkánu, jak to reaguje na skutečnosti, že v Africe neustále probíhá několik konfliktů podobných těm Jugoslávským. Média nás jimi moc neobtěžují, ale ty konflikty se od jugoslávského liší zejména tím, že jsou daleko brutálnější.
Steigerwp
Tak to tak neber
20. 01. 2010 21:39

grebeno, já Tě jen tak škádlím. Taky mne baví záhady a tajemno, ale dívám se na to střízlivě a s rozumem. OK?
PS : ale až budeš třeba jednou píčovat tu diplomku, tak proboha ne tímto stylem.
Čauky.
grebena
Steigerwp
20. 01. 2010 20:34

Já se tedy přiznám. Blbě jsem se učil... Jaderný fyzik a astrofyzik taky nejsem. Ale baví mě záhady a rád si čtu na těchto stránkách komentáře dokonce i s hrubkami! Někdo je třeba dislektik...doufám, že rozumíš...navíc...aspon mluvím za sebe, když píšu komentář, tak si nekontroluji pravopis, jako třeba když píču diplomku...doufám, že rozumíš...:) nějaký to i,y - h,ch...atd. deptá jenom opravdové pinktlichy...:D měj se hezky
Steigerwp
No já jenom
20. 01. 2010 16:49

že mne trošku udivuje, že chcete debatovat o záhadách vesmíru, astrofyzice, paranormálních jevech, atd. a neumíte pořádně Česky. To jste nechodili do školy? Nebo jste se tak blbě učili? Mně kdyby napsal kupříkladu doktor Grygar a v tom mailíku by bylo pár hrubeček, tak bych ho asi přestal obdivovat. Já jsem Němec a mám dojem že píšu česky lépe než někteří domorodci na těchto stránkách.
Výš?!
grebena
Steigerwp
20. 01. 2010 16:26

nemislym. Moc se f češtině vižýváš! Mislym, že v jednoduchosti je krasa...
Steigerwp
grebeno
20. 01. 2010 12:49

to máš tedy pravdu, čeština je složitá, ale krásná. Není nic hezčího, než se ji pořádně naučit a používat. Zase tam máš tři hrubky - a to je ve dvou řádcích docela dost. Já nic neschazuji, ale myslím si, že když chce někdo polemizovat o něčem oficiálně, tak by to měl dělat alespoň mluvnicky správně - nemislýž?
Steigerwp
Zbyňku P.
20. 01. 2010 12:45

napiš mi na můj mail : steigerwp@email.cz. Rád bych Ti něco důvěrně sdělil. Jsi trošičku mimo, ale myslím že jsi hlava otevřená a rád bych se s Tebou podělil o několik svých postřehů. (budu moc rád, když se ozveš). P.
Zbyněk P
Pro Steigerwp-a
15. 01. 2010 11:03

Milý kolego, s tou láskou a úctou k americkým technickým vynálezům bych tolik nepospíchal. Neboť si je možno rozpomenouti na ten fakt, co nabídli (právě oni amíci) německým pohlavárům z II.světové války za jejich azyl : že předají veškeré znalosti německých výzkumníků do rukou US. A jednalo se např. o : atomovku, neviditelná letadla, letadla typu UFO-a, a plno dalších výsledků bádání z jiných oblastí, z jejichž výsledků amici intenzivně čerpali znalosti a mohli se tudíž vyšvihnouti hodně daleko. Nebo-li: bez těchto pramenů by byli v pr......
A navíc: jakým právem US strká rypoň do věcí jiných zemí co by údajný "obhájce míru"? A přitom jim nejde o nic jiného, než-li o to, aby prodali všem své zbraně, aby vytvářeli ve světě rozbroje s cílem vzniku další nějaké války, aby zase mohli prodávat své zbraně. Ať chcete, či nikolivěk, musíte uznat, že i v jiných zemích (a i v tom Rusku, které tak haníte) jsou velice chytří a umní lidé, kteří také něco dovedou vybudovat. Přeji hezký den. Zbyněk P.
grebena
Steigerwp
15. 01. 2010 10:55

Mezi náma o hrubkách tato diskuse opravdu není! To mě vždycky dopálí, když kvůli hrubkám někdo schazuje někomu jeho názor! Stejně ta čeština je zbytečně složitá - důležité aspon v této diskusi i když i jinde je, aby si porozumněl:)
Steigerwp
Pane Bože!!!!
15. 01. 2010 10:12

Na to už se opravdu nedá nic říct. Rád bych jen věděl kolik je účastníkům této diskuze let a jaké jsou národnosti. Když opomenu ty názory a teorie, tak čtyři hrubky v jednom řádku je opravdu trochu moc - viď Morlde.
(tedy kromě Lupa a Zbyňka P.) I když Zbyňku s "vyrovnovažováním" je to taky docela síla.
Když tak o tom všem přemýšlím, tak ještě že to Rusko máme. Je to záchrana před zlou Amerikou, mají tam mimozemské planeto-záchranářské zařízení, otevřené hlavy a konečně nám všem otevírají cestu k Velkému vědění.
Díky Bohu za to!
grebena
hmm...
14. 01. 2010 22:54

Pán Valery Uvarov není žádný šarlatán. A z větší části mu i věřím. Sibiř hlavně její "střed" je z geologického hlediska ,pokud vím, delší dobu velmi stabilní, málo ovlivněný orogenezí a tektonikou - dobrý základ pro vybudování nějakého zařízení, které vydrží desítky ba stovky milionů let a nebude zničeno dejme tomu subdukcí nebo nějakou větší magmatickou činností...nedávno jsem četl a viděl film o ulgujích (kotlích) v Údolí smrti kdesi v Jakutsku...no i tyto tzv. ulguje by podporovaly teorii o tom, že Země je obdarována systémem, který ji chrání před dopadem asteroidů, či jiných zkázynosných těles...co se týče té planety na protější straně, tomu bych klidně věřil :) vysvětlovalo by to tak časté návštěvy UFO tady u nás na Zemi...:)
Zbyněk P
Reakce pro všechny
14. 01. 2010 12:37

V žádném případě nemám zájem se nějak zviditelňovat, a ani nelačním po nějakých senzacích, jak uvádí "svetlovdusi". Svou myšlenkou jsem pouze potřeboval zjistit, zda-li zdejší diskutující náhodou nemají nějaké bližší informace k této problematice. A jak jsem již dříve uvedl u jiného článku, tak to opět musím zopakovat. Ano, vědci získávají určité informace (a není jich málo), ty pak zpracovávají a na základě toho se "domnívají",že je to tak, či onak. Bohužel, musím ale konstatovat, že i když mají přehršle informací, tak stejně to, co uvádějí, může, ale také nemusí, býti pravda. Myslím si, že i Vy všichni diskutující (u tohoto tématu) musíte přiznat, že převážná většina vědci předkládaných tezí a "zákonů" je založena ne na objektivně-konkrétním (tedy na hmatatelném a opakovatelném poznatku), ale jen na domněnkách či výpočtech. Nebo-li: např. - budu-li vycházet z mylných či nejistých tezí, potom se nemohu dostat nikam jinam, než-li zase jen k mylným a nejistým výsledkům (i když budou tyto postupy velice přísně a přesně zpracovávány). Dovolím si tudíž sdělit, že poznatky vědců mohou býti pro někoho "svaté" a "nevyviklatitelné", ale ve skutečnosti ty poznatky odpovídají jen a jen naší úrovni poznání a naší době. Dříve taktéž nevěřili tomu, že železo a člověk budou létat. A hle.... létá. Postup našich vědců mi paralelně připomíná následující obraz : Člověk, nacházejíce se ve tmě v nějaké místnosti a na svůj možný pohyb si svítí baterkou. To místo, které si osvětlí onou baterkou, je právě tím místem, které poznal. Jakmile ale učiní krok na kteroukoliv stranu, tak dříve osvětlené místo se opět zahalí tmou. Tak to je i s tím naším poznáváním. To, na co si "posvítíme", to poznáme(?), ale jakmile světlo pomine, tak naše poznatky zmizí-zaniknou, a již o nich nic nevíme (obecně vzato). Takovýchto případů je v naší historii hodně.
Tím se ale v žádném případě nechci povyšovat nad vědce - to ani omylem. Vážím si jich. Mým cílem ale bylo pouze to, abychom se nebáli a nebránili svým volně přistupujícím či plynoucím myšlenkám, a to nejen u sebe, ale i u druhých - i když mohou na první pohled vypadat jako nějaký nesmysl či dementnost. Přeji hezký den. Zbyněk P.
lup
Pane Zbyňku,
13. 01. 2010 23:20

Je síce fakt, že kozmické sondy sa skôr zameriavajú na opačnú stranu ako je Slnko – do ďalekého vesmíru. Ale už viacej ako 10 rokov sleduje Slnko a jeho blízke okolie sonda SOHO (určite je Vám toto známe), ktorá niekoľkokrát obletela Slnko po „polárnej dráhe“. Sonda objavila a nafotila pekných pár stoviek malých komét. Myslíte si, že by nedokázala odhaliť planétu veľkosti Zeme? Koľko sond letiacich k vnútorným aj vonkajším planétam sa nachádzalo na „opačnej strane“ ako Zem a nič nenašli. Myslíte, že len preto, že pozerali nesprávnym smerom?

Gravitačné pôsobenie Zeme a „Protizeme“ v Slnečnej sústave je zanedbateľné v porovnaní so Slnkom, Jupiterom a Saturnom. Z hľadiska nebeskej mechaniky Protizem nie je potrebná. Ak takému nezmyslu chcete veriť, prosím, nebudem Vás viacej presvedčovať.

Samozrejme : neprítomnosť dôkazov neznamená dôkaz neprítomnosti.

S pozdravom LuP
svetlovdusi.cz
vyvážení země?
13. 01. 2010 22:13

Pokud ale hovoříte o potřebě vyvážení země, tak je to úplná hloupost. i kdyby existovala protizemě, tak její vliv na zemi by byl nulový.

nikde ve známém vesmíru jsme na podobné vyvažování nenarazili. Celé to řadím jen k pokusům přiřazovat si větší důležitost než máme a potřebu se zviditelnit. protože lidé jsou lační po senzacích a argumenty typu "galileovi také nikdo nevěřil" bohužel fungují na významnou část populace, přestože jsou podobná tvrzení často naprosto mimo.
svetlovdusi.cz
gravitace a vyvážení
13. 01. 2010 22:06

Měsíc se otáčí kolem země. Zároveň se otáčí kolem své osy. Rychlost otáčení kolem své osy se shoduje s oběhem kolem země, díky tomu vidíme ze země stále stejnou stranu měsíce. Je tam mírný odklon osy, takže vlastně vidíme o kousek(16%) více než jen přivrácenou polovinu (tzv. librace), ale větší část odvrácené půlky nám přesto zůstává skryta.

Zajímalo by mne, o jaké potřebě vyvážení zde vlastně mluvíte. Jsou zde gravitační síly, kterými na sebe vzájemně planety a slunce působí. Je to vlastně takový taneček. Slunce ale má cca 99,9% hmotnosti sluneční soustavy, takže vlivy planet, komet a miliónů dalších objektů na slunce samotné jsou nepatrné. Gravitační síla slunce sahá cca do vzdálenosti 2 světelných let. Sluneční soustava rozhodně není neměnná a také není třeba ji nijak vyvažovat. Jednoduše zde působí odstředivé a dostředivé síly, díky pohybu planet a zároveň gravitace slunce, která celou soustavu drží pohromadě.
Gravitační síla země je velmi malá, těžko říci zda bychom byli schopni pozorovat její vliv na opačné straně sluneční soustavy. Musel by k tomu být vhodný objekt, který bychom sledovali a který by prolétal v dostatečné blízkosti a zároveň by byl dostatečně malý.
Ale i přesto, že v vyvrátit existenci proti-země tímto způsobem je obtížné, nijak to její existenci nepotvrzuje. Její existence je podložena jen tvrzeními jednoho fantasy spisovatele a jednoho ruského vědce, jehož řeči jsou více než podezřelé.
Grush
Ale v pohodě....
13. 01. 2010 21:53

nebudem tu rozebírat vázanou rotaci, to by bylo myslím zbytečné. A druhá část? Prostě... tělesa se gravitačně ovlivňují a na drobných asteroidech co běhají v oblasti vnitřních planet, je to dobře znát. Těleso o velikosti Země by se prozradilo tím, že by astrofyzikům neseděly výpočty drah těch různých asteroidů s pozorováními. A aniž bych tím myslel cokoli neuctivého, odpověď STFG bude rozhodně podrobnější, fundovanější a snad i v této souvislosti nejvhodnější :-)
Zbyněk P
Pro Grush-e
13. 01. 2010 17:39

Kolegáčku (mohu-li Vás tak oslovovat), s tím Měsícem je to trochu složitější, neboť se otáčí i neotáčí. Vůči Zemi se Měsíc kolem své osy neotáčí, ale se Zemí se společně otáčí kolem Slunce. Aspoň co je mi známo, tak Měsíc naší Zemi ukazuje stále stejnou "tvář-stranu". Proto také vědci z USA vyslali sondu(-y), aby zmapovala(-y) tu druhou stranu,
která je trvale ve "stínu", nebo-li, na kterou nedopadá sluneční svit.
Bohužel, té další části jsem neporozumněl. Je možné to trochu blíže uvést? Díky. Přeji hezký den. Zbyněk P.
Grush
2 Zbyněk P
13. 01. 2010 14:55

Promiň, ale: Měsíc se také otáčí kolem své osy. A protiZem má prakticky nulovou šanci existovat, protože (jeden důvod za všechny další) by se už dávno prozradila svým gravitačním působením na "šutry" létající v pásmu vnitřních planet. Takže co dodat... ;-)
Zbyněk P
Pro LuP-a
13. 01. 2010 14:18

Vážený pane LuP-e, to, co uvádíte a píšete je mi rovněž známo, a v žádném případě, to, co uvádíte, nevyvrací jednou danou teorii o nutnosti vyrovnováženosti jednotlivých sil, planet a systému vůbec. Ale toto jsem neřešil svým vstupem. Řešil jsem to, že ač se všechny planety otáčejí kolem své osy (až na ten náš Měsíc) a také kolem Slunce, tak přesto doposud vůbec nevíme, zda-li náhodou není za Sluncem (v jeho skrytu - tedy na "odvrácené" straně Slunce) nějaká "uschovaná" planeta, která by se mohla "třeba" pohybovat ve stejném směru a rytmu (k naší Zemi), takže teoreticky (v podstatě i prakticky) ji nikdy neuvidíme, pokud se budeme dívat ze země. Ano, létáme do kosmu, díváme se na hvězdnou oblohu, ale převážnou část bádání zaměřujeme hlavně na tu stranu, kde není Slunce, tedy abychom nebyli oslňováni. Toto byla hlavní má úvaha. Přeji hezký den. Zbyněk P.
lup
Vážený pane Zbyňku,
12. 01. 2010 21:47

v súvislosti s planétami na opačnej strane Slnka a nevyváženosti otáčania planét si dovolím nesúhlasiť. Zoberte si, že Jupiter ja viacej ako 300x hmotnejší ako Zem, Saturn je o niečo ľahší. Aký má vplyv Zem na Slnko v porovnaní s týmito planétami? Žiadna „protizem“ z tohto pohľadu nie je potrebná. Aj keď nie som astronóm tak viem, že hviezdy majúce planéty robia na oblohe akúsi sínusovku podľa pohybu planét. Pri blízkych hviezdach práve tento cik-cak pohyb svedčí o planétach. Je to podobne, ako keď sa Vy s Vaším malým dieťaťom chytíte za ruky a budete sa otáčať okolo spoločného stredu. Aký bude výsledný efekt? Vzhľadom k veľkému rozdielu hmotností sa prakticky budete Vy otáčať okolo osi, len Vy budete trocha kmitať okolo spoločného ťažiska a dieťa bude obletovať okolo Vás ako Mesiac okolo Zeme. A nepotrebujete k tomu žiadne „protidieťa“. Podľa tejto teórie by aj Mesiac na obežnej dráhe mal mať „Protimesiac“.

Čo sa týka hodnovernosti obsahu článku – škoda slov.

S pozdravom LuP
Morld
:-)
12. 01. 2010 16:19

grushy nějak nepřicházím na důvod dezinformace. Takhle šílená informace je škodlivá snad pro všechny. Je asi otazkou delší uvahy jaké má celkové následky, ale mě při krátké uvaze mne nenapadly žádné lukrativní vysledky pro kohokoliv. Leda by si někdo jen tak plácl a že znám takové lidi.. Jenže tohle není nijak nová myšlenka. Tímhle se zabýval i souček a mnozí předešlí. Je jejich teorie byli také velice podobné. Navíc při prvních expedicích na misto dopadu. Našli v zemi podotýkám opět udajně kovové konstrukce uměleho rázu. Nikdy pozděj už však nikdo nic nenašel. Lidé, kterí je zkoumali zemřeli na nemoc z ozáření.

Zbynku to je hodně zajimá myšlenk. Vlastně sem ani nevěděl že planety obíhají stále v jedné rovině. Nabízelo by to taky vysvětlení o "záhadné temné hmotě". Gravitační pusobení by jistě nebylo zanedbatelné.
Zbyněk P
Do diskuse
11. 01. 2010 20:00

Vlastní vyjádření se k věrohodnosti článku nechám na každém z Vás, tedy, jak to kdo cítí a vnímá a kterou stránku v sobě upřednostňuje: je-li to snílkovství a scifi, nebo tvrdá fakta.
Spíše mě zarazila jiná, velmi důležitá, informace, která mě (bohužel) dříve nenapadla. Takže: doposud jsme brali jako samozřejmost ten fakt, že v naší sluneční soustavě máme určitý počet planet, jako jsou Mars, Venuše, Země,..atd., které obíhají kolem našeho Slunce. A pokud vím, tak všechny tyto planety v naší Sluneční soustavě jsou na jedné straně od Slunce (i když mají od něj různé vzdálenosti). Vezmu-li ale v úvahu fyzikální a kinetické zákonitosti (aspoň ty, které jsou nám k dispozici), potom bychom museli říci, že všechna tělesa, která se točí okolo něčeho, musí býti nějak vyrovnovážená, a to jak to samotné vlastní těleso, tak i jakákoliv soustava, má-li se pravidelně otáčet. Není-li něco vyrovnováženo, potom se nic netočí, ale přepadává to na jednu stranu. Tento princip by měl platit i u sluneční soustavy - naší. Nebo-li: síly, které vytvářejí naše známé planety (na námi viditelné půlce oblohy) by měly odpovídat přibližně shodným silám na námi neviditelné půlce oblohy, tedy za naším Sluncem. Tudíž, dalo by se na základě toho konstatovat, že by nějaké planety mohly i býti za naším Sluncem. Pokud vím, tak zatím to nikdo neprozkoumával. Na základě takto položených mých úvah, bych si dovolil konstatovat, že by tato část článku mohla býti ( zdůraznuji mohla - neříkám že musí) býtí pravdivá. Přeji hezký den. Zbyněk P.
Grush
Napadlo mě
11. 01. 2010 17:51

milý Morlde, že se třeba ozveš, tohle téma je blízké Tvým zájmům ;-) Nevím sice proč si myslíš že přítomnou úroveň vědění chápu jako vrchol, to jsem pokud vím nikdy netvrdil; ale umím si dát dvě a dvě dohromady a všimnout si rozporů uvnitř samotných sdělení. Zda je za touhle zavádějící informací (určenou dle mého akorát pro věčně senzacechtivé obecenstvo) nějaká jiná skutečnost, nemohu posuzovat a také neposuzuji. Maně se mi vtírá do mysli jistý dezinformační článek, vypuštěný v době studené války když Rusové tajně budovali jadernou ponorku. Měl leckteré shodné znaky s tímto rozhovorem a kupodivu tehdy splnil svůj účel :-)
Morld
:-)
10. 01. 2010 23:43

grushy čekal sem tuhle odpověd:-) ale přece vzpomen, že už nejednou v lidské historii se fantazie či sen náhle proměnila v realitu. všechno je možné. přítomnost nesmíš chápat jako vrchol vědění nýbrž jako stupen jako ten samej stupen, který měli lidé středověku. Kolumbus byl přece taky blázen a vycházel z pouhé baje či lépe pohádky...
Liban
...
10. 01. 2010 16:33

Samozřejmě, těžko tohle tvrzení brát smrtelně vážně! Taky mi to zní jako neskutečně idealizovaná pohádka a věřit kdejakým famfulínům z internetu je opravdu naivita nejvyššího stupně... Ale naivita je taky myslet si, že jsme za celou dobu existence jediná civilizace v galaxii, natož ve vesmíru, vlastnící ty nejvyspělejší technologie!;)
radimsou
pravda ci ne
10. 01. 2010 12:40

je tento clanek pravi nebo ne. jen ze nekdo tomu neveri ja myslim ze natom pravda je tungusky meteorit opravdu dopadl ale ne vcelku necoho znicilo a to neco asi nebyli rusove podle meto je tento clanek pravda
Grush
Snad
10. 01. 2010 11:04

tomuhle někdo nechce věřit? :-)))
svetlovdusi.cz
konečně pravda, že?
10. 01. 2010 10:39

někdy není na škodu, projevit trochu skepse a nevěřit každému slovu, co kdo pronese a udržet si zdravý odstup.

Tento rozhovor je přeložen z angličtiny, vyšel počátkem roku 2003 pro britský ufo magazín. Tolik k jeho hodnověrnosti. Není to žádným oficiálním vyjádřením a má to stejnou váhu, asi jako "jedna pani povídala"

Jestli vás zajímá více o té "protizemi", tak vyšla mnohadílná fantasy "kroniky protizemě". Je to sice béčková literatura, ale alespoň uvidíte, kde se pan uvarov nejspíše inspiroval

Připadá mi jako specialita rusů, že se pokoušejí dodat hodnov ěrnost svým tvrzení tím, že se začnou zaštiťovat různými organizacemi a tituly. Například Albert Ignatěnko, velmi známá postavička zde v čechách, je toho zářným příkladem. Skrz jeho ego by neprojel ani tank. A takových zde působí více, před časem jsem narazil na dalšího léčitele, který se prezentuje velmi podobně a působí v čechách.
Nechci tím říct, že zmínění pánové nic neumí. Jen říkám, že lidé mají ve zvyku hodně lhát, vymýšlet si a překrucovat.
Liban
Morld:
10. 01. 2010 2:13

Tak U.S.A. je vlastně z velké části totalitní demokracie, viz. republikáni, respektive jejich tvrdé jádro... nadruhou stranu bych ale Rusko zbytečně nepřecenoval, co se týče lidské svobody:) Na světě je spousta organizací, naboženstvím (nic ve zlém) počínaje a politickým vlivem konče, kterým by uveřejnění takové pravdy jaksi nehrálo do karet. Abych citoval doktora Emmeta Browna: "Následky mohou být katastrofální!" a do takových závažných změn se nikomu přirozeně pouštět nechce;)
Morld
:-)
10. 01. 2010 1:43

tahle teorie už se proslíchá delší dobu. Co mě, ale překvapilo, že sní vystoupili oficiální instituce. Toto zařízení je popisováno i v bajích zdejších domorodců. Říkali mu ohnivý pták. Podle popisu nešlo ani tak o střely jako o spíše o několik za sebou vystřelených paprsků, které ozářili celé nebe jako slunce. Je to opravdu šílené jako vystřižené z hvězdné brány, ale pokud je to realita tak nádherné. Už jen ten pocit, že jsme pod ochraným křídlem někoho mnohem mocnějšího a sem přesvědčen, že bez něj by jsme tu nebyli. Vezneme-li vpotaz počet zasahů tohoto zařízení proti takřka dokonalé devastaci života.

Když už jsme u ruska. ne nadarmo všechna proroctví tvrdí, že rusko sehraje teprve jednu z největších rolí v histori. Možná právě tímto prostým přístupem. Dokonce se mi začíná zdát, že se všechno obrací. Zě západ se brzy stane totalitou a rusko naopak bašnou svobody.
radimsou
souhlas
9. 01. 2010 21:00

naprosto s tebou souhlasim
Liban
Asi takhle...
9. 01. 2010 19:40

Nevim sice jak je tenhle chlápek důvěryhodný, ale rozumný člověk nemá problém si tyto informace připustit! Jak sám Valery Uvarov nadhodil, těžko se o tom zminovat "hlupákům"... Lidstvo se brání tomu největšímu objevu historie, že nejsme ve vesmíru, ani na planetě zdaleka sami;) Chce to změnu a hlavně pravdu, už jen kvůli většímu uvědomění naší civilizace! Žít v tomhle zabedněném světě už mě přestává bavit.
radimsou
konecne
9. 01. 2010 17:25

konecne to nejaka vlada priznala dekuji Rusku ze to zverejnilo aspon nic nezastiraji podle meho nazoru