Články

Zamyšlení

Skutočná pravda je jednoduchá! - (komentáře)

lup
aj ja sa pripojím
1. 02. 2010 7:53

V prvomrade by sme si mali ujasniť, kto si čo predstavuje pod pojmom BOH. Ak si niekto predstavuje Boha ako bytosť s dlhou bielou bradou sediacom niekde v kozme, ktorému pri nohách mu leží Zem a ktorý delí ľudí vpravo dobrých a vľavo zlých, tak je (aspoň podľa mňa) mimo. To je stredoveká predstava, predstava pre malé deti.
Ak si ale predstavíme Boha ako bytosť existujúcu povedzme v 5 (6)- rozmernom priestore, ktorá môže nejakým spôsobom zasahovať do nášho 4-rozmerného priestoru, tak z hľadiska fyziky je toto možné. Kde je pravda? Neviem.
Osobne sa prikláňam k druhej predstave. V takom prípade je možné aj to, že po smrti odchádza „duša“ do takéhoto priestoru a my tomu hovoríme o živote po smrti.

S pozdravom LuP
Věra
připadáte,
30. 01. 2010 20:54

mi zde jako mouchy, kteřírozumují o pravdě jestli bůh je a že ho nikdo neviděl.Ale já vám v pravdě říkám, že nic jiného než bůh neexistuje.
Soulaeatera
Kuro
29. 01. 2010 11:42

Buh musi byt na 100% to vedi i mnisi v Tibetu je to proste velky zivouci duch z kteryho sme stvoreny ale nikdo ho nikdy newidel treba je to takovej zakon ze ho nikdo znas nesmi videt to je ta jeho velka zkouska ne? on nechce aby sme vedeli ze je ale chce aby sme v neho verili protoze to je to sinejsi pouto to kdy mame cile a vytvarime si svoje pravdy kdyby sme vedeli ze je tak uz by sme se na to vykaslali..
Kuro
Marpefi
29. 01. 2010 7:44

To je prašť jak uhoď, i kdyby bůh byl, tak jsme tu náhodou. A žádná pravda v bohu není, protože lidi ani nevědí co to bůh je. Jen se tím slovem oháněj bez vědomosti co to je, protože taková vědomost na Zemi není.
daiterr
pravda a Pravda..
29. 01. 2010 7:42

Každý člověk má svou pravdu, která vychází z jeho vlastních zkušeností a jistě namítnete, že když máte pravdu vy, tak třebas já ji v tomhle mít nemusím, protože pravda je pouze jedna.. Ano, to je.. Jenže pravda v naší „realitě“ je jako všechny kuchyně světa.. Pravda se dá upravovat na tisíce způsobů. Pravda se dá smažit, vařit, ochucovat, kořenit. Pravda se může podávat jako dezert s ovocem, nebo šlehačkou a k tomu ta třešnička navrch... Ano, i to je pravda.

Pravda má tolik tváří, kolik je lidí na planetě. Pravda se dá ohýbat a přeskládávat. Stále je to pravda, protože nikdy ta pravda není odrazem konečnosti pravdy. Proto má tolik možností. Větví se jako košatý strom. Kdo z nás se odváží tvrdit, že nalezl počáteční pramen pravdy? Je tady mezi námi někdo takový?

Vy, Marpefi, říkáte, že jediná vyšší pravda je v Ježíši Kristu. Toto samozřejmě nelze popřít, stejně tak jako když někdo řekne, že Buddha byl osvícený a nebo že Mohamedovo učení je to pravé..

Toto vše je totiž a pouze osobní názor jednotlivce na "pravdu" podle zkušeností, které tito lidé (a tedy i Vy i já) zažili, takže nyní a teď je poplatná právě tato "pravda".. A vůbec nezáleží na tom, jak dalece tuto pravdu dané osoby prožívají. Z hlediska vývoje je to nutné a všechny "pravdy" mají svůj smysl.

Takže tvrdit můžete a je to krásné, máte mou úctu, ale Vaše tvrzení je pro mne a spoustu dalších čtenářů názorem, nad kterým se zamyslíme, něco z toho nás jistě obohatí a jdeme dále. Stejně jste na tom Vy. Vás obohatí naše názory, i když ne tak, jak byste jistě rád, ale každopádně něco vám to dá, i když zřejmě bohužel poznání, "jak je svět zkažený", ovšem z hlediska Vašeho vývoje je to i tak přínos, který Vás opět posune kousek ve vývoji.

Jedno přísloví říká, že „v každé pravdě je kousek lži a v každé lži je kousek pravdy. Vychází to opět právě ze zkušeností a z toho, že ryzí, stoprocentní pravda, jako taková, zde, v naší realitě ještě nebyla celá rozpoznána. Pravda, kterou „užíváme“ nyní a zde, je vždy jen „výluh“ ryzí Pravdy.

Cesta k ryzí Pravdě je dlouhá a opět je to o učení se, poznávání a následných zkušenostech, které nás krok za krokem k ryzí pravdě dovedou. Obávám s však, že není v našich možnostech ve zdejší realitě se ryzí pravdě úplně přiblížit. Pouze ji tušíme. A to každý podle svých zkušeností a vědomostí.

Domorodec vidí v blesku boha a v zahřmění to, že ten bůh se zlobí. My vidíme v té samé situaci to, že mraky mají opačnou polaritu se zemí a svým výbojem nám dávají tuto vymoženost najevo a abychom si moc nemachrovali, tak nám to mimo energetického výboje ještě díky tomu výboji potvrdí pořádným zahřměním. ( No a „ufáč-bufáč“, který poletuje nad oblaky a bůhví co tam vyvádí, tak samozřejmě ví, že ten výboj je vlastně momentálně díky jeho experimentu, ale to „naštěstí ti neznalí dvounožci nechápou“ :o) Každý má svou pravdu a přesto ani jedna není stejná, protože momentální verze pravdy je poplatná právě daným okolnostem a zkušenostem.

Takže nám nezbývá zatím nic jiného, než opravdu vstřebávat vědomosti, následně přijímat zkušenosti, učit se z těchto zkušeností, naslouchat svému "srdci" a než přijdou v budoucnu změny "názorů na cokoliv", tak "zrát jako víno", které se odráží v "zrcadle zkušeností", abychom následnými činy ve "vesmírně-nesmírné" realitě obstáli sami před sebou na výbornou a tu ryzí Pravdu nakonec poznali a pochopili.
Marpefi
zdravím
28. 01. 2010 22:47

tak to já zase budu tvrdě oponovat...relativita a vlastní "pravda" v sobě je nejhorší blud! Jestli je Bůh, pak je pravda v Bohu!!!! Pokud Bůh není a vše tu je jen náhodou = žádné duchovno neexistuje, pak pravda není...tečka! Žádné podobné řeči typu každý má svoji pravdu, poznes sebe a poznáš pravdu...!

Já tvrdím, že jediná vyšší pravda je v Ježíši Kristu! Co tvrdí tady někteří ostatní je snaha (ač většinou nevědomá a egoisticky přijatá) odvést vás od pravdy v BOHU!!!!
Věra
Skutečná pravda
28. 01. 2010 19:23

je opravdu jednoduchá a přitom ji málokdo dosahuje, protože se ztrácí v objektivní pravdě.Subjektivní a absolutní pravda je jedna jsoucnost uprostřed s objektivní pravdou. Kdo pozná svůj život, umí skloubit subjektivní pravdu s absolutní ,pak jde přímo a z něho potom vychází jen čistá pravda , jelikož došel stavu poznání o pravdě.Proto, máme zůstat vždy tím čím jsme, jelikož tak se můžeme nejvíce podobat absolutní pravdě.