Články

Zamyšlení

Upadající duchovno, EVROPA, náš lid - (komentáře)

per
souhlas
13. 06. 2012 13:39

Reaguji na prispevek od Diaterr(a) z 8.6. 10:05 .
mas naprostou pravdu . Pro uplnost i ja znam par slusnych cikanu,pracuji a snazi se normalne slusne zit.Ohledne bezpecnostni situace. V Praze a predpokladam,ze i v ostatnich vetsich mestech se bezpecnostni situace stale zhorsuje. V praxi jsem se k tomu postavil tak,ze do centra Prahy chodim pouze s policejnim(teleskopickym) obuskem za pasem. Za coz sklizim prekvapene pohledy spoluobcanu a policie. Nikdy jsem tu vec nemusel pouzit a doufam,ze ji take nepouziji.Letos v breznu jsem byl po 12 letech v Londyne .Jak tam pribylo muslimu,to si nikdo z Vas neumi predstavit.Jsou naprosto vsude.Uz maji i svoje ulice je to hnus.Mimochodem mam par kamaradu v CR,kteri uz si radeji poridili pistole (legalne) a maji zbrojni prukaz a zbrane nosi denne u sebe pokud jdou z domu.Jsou to slusni kluci,zadni nackove nebo psychicky naruseni jedinci. Az takhle je to kriticke.Porad vsak plati- situace v CR je stale relativne dobra , ZATIM !!!! Ale celkove je mi strasne smutno ze situace do jake se Evropa vlastni vinou dostava .Jedini,kdo se verejne a jasne postavili proti vystavbe minaretu jsou Svycari. Maji muj obdiv. Mimochodem je tu jista podobnost (ohledne tolerance) s namornimi piraty.Dnes pokud je nekde zajmou,tak je dovezou do pristavu a tam predaji policii a pozdeji jsou casto propusteni na svobodu. Mezinarodni namorni zakon z 17/18. stol.,ktery je stale platny umoznuje:pokud zajmete pirata v mezinar.vodach muzete ho utopit,obesit na lodi ,zastrelit a hodit do more nebo zajmout a odvezt do pristavu .Co se deje vsichni vime. Pokud by belocha chytli arabaci,tak ho na miste zastreli/obesi .Takze tak. Je to nevesele,presto bychom se meli branit .Neni to z me strany zadna propagace rasismu,ale strach o zdravi a zivot.
iveta
Zbyněk P.
9. 06. 2012 18:36

pořád mě ale něco neštymuje.....myslím, že jste schopen vaši můzu použít i v obrazech.
Dana P.
ivet
9. 06. 2012 12:21

je mi z takových zpráv špatně :o( a přečíst to jako první zprávu po ránu - to je dvakrát otřesné
iveta
Danuš
9. 06. 2012 12:20

teď jsem to dočetla....je to síla!
Dana P.
vy, kdo máte představy
9. 06. 2012 12:18

o tom, že s islámem se dá v lásce soužít, čtěte pozorně. Může to být i naše budoucnost zde v Česku (i na Slovensku)
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/269997-islamista-sokoval-belgicany-respektujte-nas-nebo-zmizte.html?ref=zpravy-dne
iveta
Danuš
8. 06. 2012 23:20

tvůj týden mi něco připomíná.....sakra nemůžu si vzpomenout....aha už vím! Je stejný jako ten můůůůj :-)))
iveta
Zbyněk P.
8. 06. 2012 23:16

děkuji :-)
Dana P.
Zbyňku
8. 06. 2012 19:12

hezky napsáno, jestli nematete tělem, jste romantik :o)
Na mne se poslední dobou ty dny často tak nějak posměšně nebo rezignovaně? ohlídnou přes rameno, jakoby říkaly "dělej si co chceš, jsi stejně beznadějný případ" :o)))
Zbyněk P.
Pro Ivetu
8. 06. 2012 18:57

Milá kolegyňko, pro Vás všechno !!!! Aspoň si to myslím……. ale jak se u nás lidově povídá: “Myslet, znamená houby vědět!“ Berte to prosím jako pokus o humor. Ale nyní k tomu, proč Vám píši, a dovolím si Vám popsat to, co prožívám během normálního týdne.
Kráčím-li každodenně za svými povinnostmi, tak občas potkám některého z oněch dnů. Ti první kráčí pozvolna a nejistě, jako by si nebyli vůbec jisti tím, jsou-li tu správně, či nikoliv. A zeptáte-li se jich na něco, tak než to z nich vyleze, tak je skoro den u konce. Druzí ale, jsouce si vědomi toho, že lidské životy závisí na nich, šlapou cestou necestou s očima upřenýma za obzor, a i když mají zuby zaťaté a stisklé do sebe, tak přesto neopomenou opětovat Váš pozdrav, ba dokonce za Vámi pošlou i úsměv. Právě před nedávnem (to myslím byla středa) jsem málem přišel k úrazu, když kolem mne prosvištělo něco takovou rychlostí a s stakovou gradací, že kdybych neuskočil, tak by bylo dozajista po mě. No, znáte mě, že jsem „cholerický kliďas“, ale toto bylo i na mne moc. Proto jsem se rozběhl za tím, co bylo pro mne neznámé, a co mne málem připravilo o život. Halekal jsem, nadával jsem, a volal jsem ať se zastaví, že si vše vysvětlíme jako chlapi, tedy mezi 6-tima očima (on dvě, já čtyři). Bohužel, neměl jsem žádnou šanci jej dostihnouti! Já udělal krok, on čtyři, já uběhl metr, on rovnou deset, a pro mé zděšení jsem zjistil, že mi se mi neustále vzdaluje. Přes všechnu tuto „polízanici“ a zdánlivou mou pomalost, jsem měl to štěstí, že jsem poznal o koho se to vlastně jedná! Přese všechno několik věcí po něm zůstalo: jednak mé vysílené a dýchavičné tělo, jednak jeho „charakterový zápach“ po něm, a hlavně vzpomínka na něj , jak peláší, maje přitom ruku zvednutou, a na ni „ztopořelý“ prostředník. Pochopil jsem. Marnost nad marnost při snaze a touze zastavit ji, a s úsměvem s ní prohodit pár vřelých lidských slov. Ano, byla to středa.
Není to tak dávno, myslím, že to bylo včera (čtvrtek), jsem potkal opět jeden den , a hrůzou jsem se zděsil !! Oči vytřeštěné, vyděšený, rozklepaný nejistotou a strachem, s barvou běloby ve tváři. Již z dáli bylo na něm patrno, že jest pln výčitek a starostí, co všechno ještě nestačil vykonat! A já, ač jsem skalou, tu podruhé mi vytryskly slzy nad neštěstím jeho, a pln zájmu jsem hledal tlačítko, kterým bych mohl zastavit čas, aby mohl vše zvládnouti, a abych u něj, alespoň na chviličku, mohl u něj spatřit úsměv i štěstí. No, nestalo se tak, a já musel jíti smuten dál svou cestou i se vzpomínkami a starostlivostí o něj. A s tímto pocitem smutku jsem uléhal do lože svého.
Za kuropění a oslavných ód ptáků nebeských jsem otevřel oči své, a hle, u mého lože stála lepá děva, plná veselí a humoru, z jejichž očí vyskakovaly hříšné to úvahy a rošťárny. Již úsměv sám se mi dral na okoralé rty mé, a já pochopil. Je pátek! Páááááááátek je tady! Konečně vytoužený pátek! Den, kdy je všechno zdánlivě snazší! Kouzelný to den. Kdy problémové věci ztrácejí zdánlivě na své problematičnosti, neboť se již za jeho zády krčí a schovává ještě veselejší den, sobota. A konečně se volně nadechneme a budeme svobodně žíti. Ať žijí všechny naše dny, které tolik milujeme! Říkám otevřeně, že bez nich by tu byla pěkná nuda. Přeji hezký den. Zbyněk P.
Dana P.
...
8. 06. 2012 14:40

moje ranní kroky jsou trošku jiné: nakrmit kočky (5), vyčistit ehm záchodky, uvařit kávu a potom v pár vteřinách otevřít notebook a kliknout na Esoterikweb :o)
Dana P.
ivet
8. 06. 2012 14:39

bohužel nemám zahradu, ale na kraji města mám do přírody pár kroků, čistá mysl - jak kdy (na tom musím zapracovat), ranní káva vždycky a jak božsky chutná! :o)))
iveta
Danuš
8. 06. 2012 14:27

taky se můžeš procházet nerušeně po své zahradě,máš čistou mysl a piješ ranní kávu?
Za nic na světě bych to nevyměnila :-))))
iveta
Danuš
8. 06. 2012 14:12

tak to jsme dvě šťastné baby :-)))
garias
...
8. 06. 2012 13:43

Kde sa ´podela nedeľa? To sa obyčajne pýta človek, ktorý ju sám odhodil a zabudol na ňu :D Treba tento deň osláviť podľa svojej najlepšej chuti. A keď si niekto myslí, že by to malo byť v prírode, tak potom sa pýtam, "čo ti v tom bráni byť v nedelu v prírode?" :D
Dana P.
ivet
8. 06. 2012 13:41

já mám neděli každý den :o) já se mám
iveta
jen
8. 06. 2012 13:28

mě ještě napadá....když je v současnosti takováto neděle,jak bude asi vypadat při vašem ztvárnění takové pondělí nebo úterý???
Jestli můza pracuje....hodtě do placu ztvárnění celého týdne :-)
iveta
Zbyněk P.
8. 06. 2012 13:07

tuto vaši "Baladu o Neděli" si fakt schovám a budu si ji v jistých chvílích připomínat.:-)
lup
ZbynekP
8. 06. 2012 12:42

Nádherne ste to napísal. Nie ste náhodou spisovateľ alebo báskník :-)))

Je z Vašich príspevkov takéto niečo cítiť.
S pozdravom LuP
iveta
Zbyněk P.
8. 06. 2012 12:01

vžila jsem se opravdu jen na chviličku do toho Vašeho setkání s tou nedělí....musím říct,že to pro mě bylo něco tak nepředstavitelně děsivého! :-)))
iveta
Zbyněk P.
8. 06. 2012 11:42

překrásné vystižení....Zbyňku vy jste fakt borec,tleskám...:-))
Zbyněk P.
Pro Lupa
8. 06. 2012 11:31

Kolegáčku, ve svém vstupu (07.06.2012, 23:26) jste se ptal, kam že se poděla neděle?....
Mohu Vám s radostí sdělit, že jsem ji ondavá potkal, a byla plná modřin a šrámů, měla plno obvazů na svém těle, a velmi pomalu kráčela do dáli. A když jsem ji dohnal a zeptal se ji, co se děje, a kam že se to ubírá, tak mi tím svým jedním a ještě zdravým okem dávala najevo, že odchází tam, kde ji lidé budou míti vícero rádi. Kam přesně, to ale neřekla. A opět se s těžkým krokem (neb rychleji nemohla pro svá zranění) ubírala dál. No to víte, že mi lítostí kanula nejedna slza, ale zastavit ji, tak to bylo nad mé síly. Přeji hezký den. Zbyněk P.
Stormm
...
8. 06. 2012 10:23

Problém je, že těžko můžeme řešit problémy a otázky světového rozměru, když nedokážeme vyřešit ani problémy lokální! Nevíme si rady s přistěhovalci, vládní ekonomikou, zaměstnaností a všemi dalšími záludnostmi, které byli uměle vyvolány světovou krizí aby odvaraceli pozornost od skutečně zásadních věcí!

Ale osekejme všechny ty druhotné záležitosti až na dřeň a co nám zbyde? Další otázky. Pro se lidé k sobě takto chovají? Proč se někteří povyšují nad ty ostatní? Jak si může někdo myslet, že může rozhodovat o životech miliard? Zapomeňme teď na otázku náboženství a duchovna (i když duchovno v malém procentu snad může být také důvod). Těžko se mi věří tomu, že to ti mocní dělají opravdu jen pro moc a bohatství! Tito "vyvolení" musejí mít daleko vyšší ambice a vědomosti, k jejichž uskutečnění třeba opravdu potřebují tu moc a nadvládu. Ambice, které jsou na kilometry vzdáleny i našim nejšílenějším domněnkám!
daiterr
-
8. 06. 2012 10:05

Myslím, že většina rozumných lidí nemá problém s žádným etnikem. Ale rozhodně má problém s tím, když se takové nasáčkované etnikum rozhodne jim přearanžovávat zákony země, kde jsou jen hostmi.

Vemte si naši menšinu. Nemám s nimi problém, ale jen do té chvíle, kdy začnou na lidi okolo pořvávat a napadat je. To už mám problém a velký. Takhle si každá menšina "vychovává svoje rasisty"..

Myslím, že multikulťáci ve svém svatém tažení povýšili slovo "rasismus" na úplně novou úroveň. Dnes je bohužel rasista každý, kdo si chce hájit svůj majetek a zdraví.. Policie dělá, že "se nic neděje" a našinec má jen dvě možnosti - buď se o sebe postará sám a bude okamžitě "rasista" a nebo se nechá okrást, zmlátit (či jinak multikulturně obohatit) a stane se "dalším obohaceným člověkem"..

Znám dost Cikánů (ne Romů!), kteří se chovají stejně, jako každý běžný Čech - mají rodiny, postavili dům, chodí do práce a ve svém okolí jsou bráni jako velice dobří sousedé. Tito Cikáni sami přiznávají, že "se museli distancovat od svých komunit, protože by je tam doslova nenávistí sežrali"..

Tak KDE je tedy problém? Ten je v první řadě právě ve snahách "kohosi kdesi zařazovat".. Vemte si ten článek a situaci ve Švédsku - člověk se až diví, že si to Švédové nechají líbit.. Na jejich místě bych OKAMŽITĚ lifroval veškeré takové smrady tam, kam je víra táhne - do Arabských zemí..

Jenže - koukněte se, jak je to u nás? No taky jsme jak ovečky a necháme si všechno líbit.. Takže místo, abychom razantně řekli "DOST" a udělali si pořádek, tak jen tupě zíráme a děláme, "že se vlastně nic neděje..", místo toho, abychom sígry posílali nejlépe do zemí jejich prapředků..

A tak si necháme dál srát na hlavu.. necháme na sebe pořvávat.. okrádat se.. mrzačit.. necháme si rozkrádat rozpočet.. necháme si tady za chvilku stavět mešity.. a to vše díky tomu, že jsme zkrátka stádo?

Ne. Tu "stádnost" se nám snaží kdosi natlouct do palice. Ve skutečnosti už dávno nejsme ve střehu. Nejsme zvyklí se bránit. Nejsme zvyklí si prosadit svůj názor. A vinu na tom nese nejen minulý režim, ale i ten dnešní.

A s tím elita počítá. Je to jakási zákonitost ve vývoji - pokud je člověk slabý a bojí se prosadit, pak bohužel v této realitě moc šancí nedostane..

Takže vyhraje ten, kdo si razantně prosadí svůj názor a udělá ve státě pořádek. Přistěhovalci? Ale ano, proč ne? Pokud ovšem budou ctít zákony dané země.. Takže žádné svatostánky, žádné burky a už vůbec ne žádné napadání místních kvůli jejich zvykům! Má některý přistěhovalec s tímto problém? Pak ať laskavě odjede tam, kde s tímto problém mít nebude! A je úplně jedno, jestli se narodil už tady v CZ!

Pokud si ve svém státě neuděláme pořádek s těmi, které Cikáni sami nazývají "degeši".. pokud si sami neřekneme "dost" nějakým muslimským zvykům, které se tu začínají prosazovat a pokud si sami neuděláme pořádek s vládou, která rozkrade ročně kolem 300 miliard (za pět let by byla CZ bez dluhů!) - tak do té doby budeme "utlačovaná a bitá většina ve svém vlastním státě" a.. DOBŘE NÁM TAK!

Ona elita v podstatě s tímto počítá, že Evropa zase bude ve válce díky stádnosti a připosranosti něco dělat se svými problémy. Ostatně - tak jako vždy. V téhle realitě se bohužel na duchovno v pravém slova smyslu moc hrát nedá. Tady je to vývoj za daných podmínek a náš úkol je - porvat se se vším tak, abychom si leccos vyzkoušeli.

Když už se v článku naráží na DSS a podobně - ať se to někomu líbí, nebo ne - tak je to strana, která jako jedna z mála tvrdě poukazuje na průsery v dané oblasti. A pro lidi je jedna taková strana furt lepší, než žádná..

Taky je dobré si uvědomit, že v tomhle státě žádný "kapitalismus" nikdy nebyl a ani nebude.. Furt je to jen takový "doku*vený socialismus".. A nebo si někdo vážně myslí, že bývalí potentáti a jejich potomci se tak rychle změnili na "kapitalisty"? A když už jsme u toho - odkud bychom asi vzali do parlamentu tolik "kapitalistů", když drtivá většina z nich jela za totáče v ML a VUMLu??

Takže svět okolo nás bude jen takový, jaký si jej sami postupně nalajnujeme. Pokud si řekneme, že "stejně si to elita naplánovala a nic s tím neuděláme" - tak s tím opravdu nic neuděláme.. Pokud si řekneme, že "jistí dacani stejně budou dál krást a skupiny jisté menšiny budou stále dělat problémy a vláda to neřeší" - tak opravdu ty problémy budou.. přesně podle našeho "přání"..

Je to fakt jen o lidech a v lidech. Pokud budeme jen tak pindat v knajpě a vypisovat na skle, ale nevytáhneme paty ze svých zaprděných kanclů - pak opravdu nic nezměníme.

Dalo by se říci, že vlastně "není dobro ani zlo.. jsou jen přání jakéhokoliv rázu, které se průběžně plní tak, jak jde čas a vývoj jedince a skupiny jedinců". A přáni je úplně všechno, do čeho vkládáme nějakou energii. Pokud si budeme myslet, že "s tím nic neuděláme.." - pak staniž se.. "o)
garias
...
7. 06. 2012 23:32

No, u nás chodia skoro všetci na výlety na víkend, zrejme ku babkám a pod a každý deň, halvne cez sobotu nedelu sa deti hrajú pred aj za našim domo. V nedelu máme futbal, chodievajú tam nejaké katechátky asi 40 detí. Vedľa na asfalte asi 12 detí. Len v Nedelu ked sme tam my, od 16:00 do 18:00.

Ked idem po ulici, plno ľudí na korčuliach, bicykli, tu bežec, tam idú chalani s hokejkami. Ja neviem kde niektorí žijú, ale u nás beží život úplne normálne :)
lup
do diskusie
7. 06. 2012 23:26

Dovolím si v súvislosti s duchovnom predložiť ešte nejaký ten "fenomén" z posledných rokov, o ktorom sa nik nezmienil.

V mojom detstve bola nedeľa pre rodinu. Pokiaľ sme sa nemuseli učiť, išlo sa niekam na výlet alebo návštevu. A dnes? Mladé rodiny sa zoberú a hrnú do obchodných centier, prechádzajú z jedného obchodu do druhého. Nie je dôležité, či niečo kúpia alebo nie. Spravidla v týchto centrách je detský kútik, kde rodičia odložia deti a tam sa o ne stará "kvalifikovaný" človek.

Nedela bola pre človeka, rodinu. Kde sa podela nedeľa??? Predavači v robote, rodiny v obchodoch. Nezdá sa vám, že aj v tomto smere je niečo choré?

Cez prázdniny sme behali po ulici - futbal, hokej, bicykel,... A dnes? Keby som nepozrel do kalendára, ani neviem, že sú prázdniny. Decká sedia pri obrazovkách. Ale toto má vplyv aj na vývoj medziľudských vzťahov. Pri hre sme sa naučili vzájomne tolerovať, komunikovať, pomôcť s niečim, jednotlivec prispôsobiť sa väčšine, deliť napr. s ovocím alebo sladkosťami,... Dnes decká sedia pri PC a ...teraz sa chcem hrať toto, o chvíľu niečo iné,... a nikomu sa nebudem prispôsobovať, s nikým sa nemusím deliť,... a rozvíja sa veľký duchovný egoizmus, stráca sa u detí fantázia, slovná zásoba, cit k bolesti iných,...

Ale aj tieto javy môžu byť cielené, vedené k manipulácii ľudí, dostanú, čo potrebujú a o viacej sa nezaujímajú.
S pozdravom LuP
iveta
Askii
7. 06. 2012 22:51

co my jen víme o duchovnu....jen a jen střípky.
Pravdu se dozvíme jinde a jindy.:-)

Askii
Hloupej příspěvek
7. 06. 2012 22:23

Snažící se podsouvat jednu pravdu o tom, že to správné duchovno je severského typu, že spolu s netolerantními muslimy škodí vlastně všichni přistěhovalci. V něčem má samozřejmě pravdu ale v něčem podsouvá nebezpečné úvahy.
iveta
garias
7. 06. 2012 21:43

nesouhlasím s tebou ....elita se neobejde bez těch hloupých lidí,na tom je založený celý byznys :-)))
Dovedeš si představit jaké by to bylo kdyby byl každý inteligentní a vzdělaný?
iveta
Zbyněk P.
7. 06. 2012 21:37

děkuji....máte větší trpělivost psát,řekl jste vše co si myslím!já to vždy tak nějak odfláknu ve dvou větách.
Alef
=
7. 06. 2012 19:37

Okolo roku 1900 se předpokládalo, že na Zemi žije zhruba 1,5 miliardy ldí. Dnes je nás tu 7 miliard. Takzvané "elity" si moc dobře uvědomují problémy z toho plynoucí.
Úkolem je tedy snížit drasticky počet obyvatelstva, a to takovým způsobem, aby nebylo koho případně obvinit, než lidstvo samotné.
Dnes se neřeší problém zda dojde ke kolapsu civilizace, ale kdy k němu dojde.
Perun
Pro Pana Zbyňka a Jelitko
7. 06. 2012 18:09

S panem Zbyňkem souhlasím se vším co řekl

Jelitko-Věřte ale nejsem člověk posedlí penězma takže věřte že bych se nenechal uplatit penězma pro špatnou věc .... Já prostě věřím ve víc než peníze a opravdu bych se nenechal uplatit a vím že většina toho článku sem nezapadá ale zase vemte že Těmto elitám jde i o likvidaci duchovní. A co je ještě horší předělat Evropu na Islám-Tím tedka myslím ty radikální islamisty co se dostáváj k moci v čím dál více zemích. A ať už je Evropa křesťanská nebo je zde plno i Pohanských uskupení o kterých sem četl knížku a také je to nádherná víra tak vězte že Brzo nebude už ani to -- nejdřív až tu všechno ti radikální islamisté přemění a může se to stát jako v Egyptě kde chcou nebo chtěli co se tedka dostali k moci ti radikálové tak chtěli zničil staré památky jako pyramidy a další krásné věci....a to samé i v Dánsku atd...........
Damian
Souhlasím
7. 06. 2012 17:50

Souhlasím s autorem tohoto článku vystihl to parádně i situaci která se blíží..Možná neřekl nebo sem někde opoměl přečíst, ale že se sem sestěhováji muslomové a chcou si zabrat Evropu pro sebe jak už to měli v chuti hodněkrát za celou historii tak za to může EU která sem schválně posílá tyto lidi a uděluje nějaké kvóty nebo co.. a o to víc si vážím tohto článku že to píše osoba která se sem přistěhovala odjinud a přesto by ta osoba ráda bránila tuto zemi... Máte můj obdiv stejně jako Pan Tomio Okamura kterej je větší vlastenec než většina této společnosti!!!!!
garias
...
7. 06. 2012 17:15

A TO JE PROBL0M tohto sveta. Nie vo vládach, nie v zlých vládcoch..ten problém je v človeku samom!!!
garias
Zbyněk
7. 06. 2012 17:12

Možno bude teraz kruté čo poviem, ale zdá sa mi, že trafím pravdu takmer presne.

Uvažujte na chvíľu ako oni, ako tí zlí čo robia vojny a pod:

NAČO spraviť svet dobrým, pre koho, keď v ňom žijú ľudia ako zvieratá? Vraždia sa, nenávidia, klamú, vymýšľajú, kradnú, nevážia si iné kultúry, popierajú všetko len svoje dávajú za pravdu. Sú netolerantní, urážajú, majú za hodnotné úbohé myšlienky. A vkonečnom dôsledku vám pri trochu zmagorenia pichnú nôž do chrbta.

Uvedomte si, že tu žijú ľudia, ktorým stačí niečo nabulikať a idú zabíjať iných neznámych ľudí. VOJNY, sekty, náboženské konflitky.

Na chvíľu sa zastavte a porozmýšľajte, aký úbohý je človek, keď stačí aby sa doholo sto ľudí na vojne a išli sa zabíjať do nej milióny ľudí?

A vy chcete aby takýmto ľuďom tí vládcovia spravili dobrý život, dobrý svet?? :DD Ľudia pre nich nič neznamenajú.
Možno si skutočne cenia tých naozaj dobrých a múdrych ľudí, ktorí robia pre svet skutočne niečo. Napríklad vzdelaných, ktorí hýbu technológiami aj morálnymi zásadmi spoločnosti. Ale čo ostatní? Nafúkaní, uveria prvému čo im povedia vládcovia, sú spokojní s 400 euro na mesiac a nič nerobia pre lepší štát.

Vy si vážne myslíte, že takýmto ľuďom ONI, vládcovia, zabezpečia lepší život? Veď by ich tí ľudia ešte aj podkopli...proste nemajú mnohí hodnoty. Človek ktorý ide do vojny, ktorý uverí hocičomu, je naivný a hlúpy, pre takého dobrý svet robiť nebudú.

To je jasné ako facka. Tento svet nieje takýto kvôli vládcom, ale kvôli samotným ľuďom. Pre to akí sú !!!!
Zbyněk P.
Do diskuse
7. 06. 2012 17:05

Musím dáti za pravdu Ivětě, když uvádí, že ELITA moc dobře ví, co se bude dít!! Jedno je však zcela jisté; a to to, že ELITA neplánuje vůbec budoucnost hodným lidem přemýšlivým (natož pak aktivním a přemýšlivým), neboť ti jsou pro ni obrovským nebezpečím. ELITA miluje pasívní lid typu ovcí a beranů.
Proč si myslíte, že amíci podporují konflikty v jednotlivých zemích a dodávají jim (a nejenom oni) zbraně? Protože ELITA chce, aby se všichni lidé nenáviděli, a aby se jednotlivé národy vybili navzájem a mezi sebou, a tedy, aby byl od nich klid. A amíci tuto činnost velice rádi zastanou, neboť, žijí v domnění, že až potom vstoupí do takto vybitých území, tak že ti zbývající je přivítají jako vítěze a zachránce, a umožní jim vysát jejich zem od strategických surovin !! A takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna!! A proč si myslíte, že všechny vlády lezou do řiti amikům? Z lásky? Z porozumění? Že jim dělá dobře, když čuchají prdelové výpary? Ze soucitu? Samáááá voda!!! Stále se jen a jen jedná o nadvládu nad hloupým a tupým davem, o nadvládu ekonomiky světa, o zhmotnění snů ELIT, tedy o vytvoření boha jimi samými. A čím méně lidí bude a čím tupější dav bude, tím snazší to elita bude míti. A čím agresívnější ten tupý dav bude, tím radostněji se budou vrhat na své zdánlivé nepřátele, a nebudou vůbec ochotni a schopni se sami sebe zeptat, proč to vlastně dělají !!!!??????? Proč zabíjejí nevinné, ženy a děti ??? Bohužel, budou se pouze držet obdrženého příkazu :“Zabíjej všechny!!“
Proč si myslíte, že vzniká čím dál více filmů i PC her, kde jest násilí, boje, válka, znásilňování, aj. jsou normou, a vše to ostatní, že jest nežádoucí, tedy na zabití?? A všimli jste si někdy vůbec, že každým takovým novým filmem, či PC hrou, je ta agresivita koncentrovanější a záludnější, tedy větší ? A nejenom v oněch filmech, či PC hrách………., ale hlavně mezi lidmi? Toto vše není náhoda! Je to plán !! Toto vše je velmi dobře a skrytě vymyšleno ELITOU!! Toto vše je po určitých krocích vpouštěno mezi dav!! Toto vše jest pomalu realizováno, v podobě zákonů, patolízalskými vládami mezi lidem. A to BOHUŽEL ještě není konec……………………..
Přeji hezký den. Zbyněk P.
iveta
jelitko
7. 06. 2012 17:00


jinak taky mě nebaví probírat tu nejšpinavější hru elity.
garias
...
7. 06. 2012 16:57

Moslim odrezal manželke hlavu a hodil ju na dvor susedom...kričal pri tom "Alláh je veliký, šajtáne"

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/269738-manzelku-stal-se-slovy-allah-je-veliky-satane.html

iveta
jelitko
7. 06. 2012 16:57

světovej plán je: vyvolat konflikt a pak ho úúspěšně řešit!Pořád se to opakuje a opakuje a opakuje :-))
Jelitko
....
7. 06. 2012 16:53

a vubec,tahle rec nepatri do esoteriku,mame nastesti daleko k politice,my probirame dusi a jine svety,kde takovy binec nehrozi...
Jelitko
....
7. 06. 2012 16:51

buh viii az od kad se ridi svet.My prumerni lide jsme na to moc maly a tem ve vlade to z vyssich mist se jen narizuje a kdyz nepujdou podle vyssich narizeni tak je proste vymeni.Takze to je jedno kdo tam sedi,musi proste delat to co je ve svetovych planech.Takze Perun,kdyzbys tam sedel ty,tak ti maznou par milionu mesicne a delej co mas a hotovo a zkus jen zdvihnout oci!
iveta
perun
7. 06. 2012 16:40

ty pravé demonstrace teprve nastanou kvůli přistěhovalcům.Vše nás teprve čeká!
Jinak lidé nezludračili,jen se jim pomalu a systematicky vymívá mozek.
Jelítko:odsoudit bychom měli někoho jiného.
Perun
Pro Ivču
7. 06. 2012 16:34

No právě vem si na Islandu jak teďka ten bordel vymetli a kdyby každý říkal že s tím nic nezmůže tak by nebylo ničeho.. A to ta revoluce proběhla v klidu říkalo se jí myslím příborová nebo vydličková prostě bez násilí
A když se člověk podíváá na hlubší význam vlastenectví to není jen být hrdý a hotovo a vůbec nepočítám vlastenecké když někdo se cití bejt vlastenec jen když je hokej nebo nějaká sportovní událost a po skončení je hrdost pryč...
Je to o více věcech ale nechcu zde psát o všem.. jen sem chtěl prostě původně říct , že bych nechtěl zažívat co zažívali a zažívají lidi na severu a né jen tam . Je to prostě smutnej příběh Evropy a celýho světa...Lidi prostě zludračili --- Vemte si třeba Japonsko tam je ze všech zemí celýho světa nejmíň přistěhovalců a jak tam je bezpečno. a předminulý rok tam proběhly masové demonstrace za to že už je v celém Japonsku 1% přistěhovalců !!! Ještě , že aspoň oni mají rozum a ví že proti zlu a všem špatnostem je třeba něco dělat....
iveta
perun
7. 06. 2012 16:13

tak to těch nepřispůsobivých máte ještě málo!!!
Přijeď se podívat sem,tady jich je jen v jednom kraji 250000.
Já taky nesouhlasím s EU a co udělám?
Nic....jsou to jen kecy!!!
K čemu nám je vlastenectví? Komu tím pomůžem?
Sobě ano ale jinak opět a zase říkám, že nemáme šanci s tím nic udělat.Rozhodují za nás DRUZÍ a dokud tomu tak bude a nevstaneme z té prosezené posr... židle tak se nic nestane.Ještě dlouho na té židly budem sedět?!
Perun
Pro Perchtu
7. 06. 2012 15:53

O politiku se zajmám a DSSS fakt neni nacistická navíc nejvíc pro ne hlasují starší lidé a duchodci a že by ti byli taky náckové?? ne jen jím došla trpělivost!!!a jak říkáš holé lebky tak tu fffakt nemám a nikdy sem nehajloval ty musíš být nějakej fanatik co moc čučí na telku a věří těm lžím z novin... navic wikipedie nikdy neudává zprávné inforamce o čemkoliv na wikipedii bych se nikdy neobrátil.
Do toho DSSS mluví hodně o křesťanských hodnotách
ale je tu třeba i strana svobodných které jde hlavně o odchod z EU a ti taky nejsou špatní ale nebudu zde psát jaká je která strana to ať si každej udělá svuj vlastní obraz....A že sem mluvil jen o 1/2 právě kvuli tomu že nechci jen čekat až to tu zaplaví přistěhovalci z afriky a arabskejch zemí...a jde vidět že víš o politice prd páč EU chce semka dotáhnout dalších 52 milionů přistěhovalcu hlavně z přemnožené afriky
.
A víš dneska podle EU a humanistů je nácek a fašoun každej kdo nesouhlasí s EU, kdo se staví za svůj národ a miluje svou zem, tradice a bohy nebo boha.

Přál bych si aby Perchta a tobě podobní se k vám nastěhovali tady ti nepřizpůsobivý to by si pak změnil svůj názor o 180 stupňů..

A jak psala Jelitko že zde jsou největší problém Cigáni to ano.... je jich tu okolo 250 000
a pokud se semka ve větším začnou sestěhovávat afričani a ti další to poroste rychle ta porodnost jen ve Švédsku za 10 let se zvětšil nárust z několika set tisíc na několik DESÍTEK milionů muslimů .....

A jestli si myslí perchta že se mě líbí nějakej pošahanec s třetí říše tak to taky ne nikdy sem nesympatizoval s náckama a nikdy nebudu!!!
Dokonce sem chodil do třídy na střední s klukem co byl Korejec a byl to fajnovej kluk a chytrej.. a byl ttak silným vlastencem že byl větší čech než nějakej perchta a jemu podobný paka!!
Jelitko
tak
7. 06. 2012 15:39

proc potom hned odsoudite muslimy,je to taky vec jedince,kazdy je nejake povahy,ne?
garias
Jelitko
7. 06. 2012 15:20

//Cech Cechovi nepomuze a spis v cizine ho okrade.(znam takovy pripad)//

Aj moslim už moslima okradol a určite sú ľudia čo poznajú niekoľko takých prípadov. Akože súdiť národ kvôli jednen krádeži čo poznáš, to je trochu od veci podľa mňa. Treba trochu aj vážiť slová.
Jelitko
....
7. 06. 2012 15:14

ja taky nemam rada politiku a zpravy radeji nesleduji,je to jeden bordel(s prominutim).
Ale co se tyce muslimu,ja je nechci omlouvat protoze ziji u nich,maji dost spatnych i dobrych stranek tak jako my,ale myslim,ze oni ziji svuj zivot a do nikoho nezasahuji,nevim jak v CR,tam zatim jsem malokdy a tak do toho nevidim,ale tady to tak je,pocetne rodiny a ziji pospolu,pomahaji si a jeden druheho nenecha stranou-v tom jim muzeme jen zavidet.Cech Cechovi nepomuze a spis v cizine ho okrade.(znam takovy pripad)
Musime taky brat v uvahu,ze budoucnost je dana a naplanovana,co se ma stat se stane.Tady v IL jak jsem ja,jsou zase muslimove utlacovani a budoucnost jim naklobena vubec neni,bere se jim porat jejich zeme a davaji moznost jinym pristehovalcum kteri nikdy nebyli zide.Takovy lide pak utikaji ze sve zeme jinam,nedivim se jim,hledaji lepsi domov,ktery stejne nenajdou.
Ja myslim ze v Cesku jsou nejvetsi problem cikani a ne muslimove.
iveta
budoucnost
7. 06. 2012 11:05

je už naplánovaná na několik desítek let dopředu....:-))
Ta opravdová elita přece ví co dělá...my všichni jsme jen divadelní herci,jen s tím rozdílem, že neznáme konec té hry.:-))
Upřímě...nikdo s tím nic neudělá :-)
iveta
xxx
7. 06. 2012 10:56

nejspíš to dopadne tak.....sejdou se němec,rusák,angličan a číňan v jednom zákopu a budou se bránit proti muslimákovi.
Stormm....věř, že vládní elita ví co dělá!
Však ona má klíč k řešení=selekce?
Stormm
oprava
7. 06. 2012 10:03

Porodnost v arabských a afrických zemích je výrazně vyšší než v evropských zemích( pozn. viz.třetí řádek)
Svoboda opravdu není zadarmo (pozn. viz.šestý řádek, druhý odstavec)
Stormm
Souhlas
7. 06. 2012 9:57

Vyjadřuji plnou podporu autorovi článku i všem lidem dobré vůle! Je to totiž tak jak je psáno! Za všechno a všechny to řekl Kaddáfí:"Nemusí padnout jediný výstřel, neboť Evropu arabské země získají bez násilí! Silou reprodukce. Početní převahou!" A je to tak! Porodnost v arabských, ale i afrických zemích je výrazně nižší než evropská! Index porodnosti na starém kontinentě se pohybuje v průměru 1,3 dítěte na jednu rodinu, přičemž hodnota nutná k přežití civilizace či národa je 2,0 dítěte na rodinu! Takže postupně vymíráme! A ty takzvané "elity" o tom jistě vědí a jistě se zajímají jak z toho ven! Jenže krize je krize a tohle tedy jaksi ustupuje do pozadí! A tak elity nedělají nic proti masovému přistěhovalectví, které bohužel nemá nic společného s azylovou pomocí! Naopak jestě zřizují nemalé výhody pro tyto menšiny o jakých se původnímu obyvateli ani nezdá! A tyto menšiny naprosto bezostyšně uzurpují zemi ve které se chovají, a nebojím se použit to slovo, téměř jako okupanti! Opravdu nevím kdo stojí za tímhle komplotem, ale může to být v podstatě kdokoli z arabských mocných, jelikož tito sedí na nerostných surovinách, především ropných, a tak jim evropští elitáři jdou na ruku!

Ale nechci poplivat jen ty mocné! Na vině jsme i my "obyčejní" lidé! Leccos z toho co se děje je následek pasivního přístupu k životu! Ať se děje cokoliv, tak nade vším povětšinou tak akorát zavrtíme hlavou nebo si v hospodě u piva postěžujeme a dál se věnujeme svému konzumnímu materialistickému životu, přesně dle tradic západních civilizací (dříve východ, teď západ, v konečných důsledcích v tom možná rozdíl nakonec nebude) s klapkami na očích! Ale obyčejní lidé si svoji zemi zkrátka bránit musí! Musí se zajímat o okolní dění a nežít v apatii! Svoboda opravdu zadarmo, to jsem se už ve škole naučil! Pro začátek není rovnou třeba hned něco podporovat! Ono úplně stačí jen NEPODPOROVAT! Nepodporovat multikulturalismus a nadstandardizované výhody pro přistěhovalecké národy. Donutit přistěhovalce k tomu aby se chovali dle zákonů a praktik dané země a vyžadovat od nich rasovou i náboženskou a společenskou toleranci! Také v cizích zemích nenutím občany pít jen české pivo, jíst české uzeniny atd. Příklad by si mnozí přistěhovalečtí mohli vzít z vietnamské menšiny! Těm minimálně alespoň společenská slušnost nechybí! Ono kromě té pokory a tolerance toho není třeba tolik! Jen se neustále nad druhými nesnažit povyšovat! My jsme totiž opravdu všichni "jen" lidé! We the people.
Perchta
Dani
7. 06. 2012 8:56

Proto nemám ráda DS, protože to jsou normální NEONAZI!!!!
viz např. Wikipedia
http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Blnick%C3%A1_strana

Dělnická strana (DS) byla radikální, česká krajně pravicová<7><8><9><10> národně-socialistická<11> politická strana, která vznikla v lednu 2003 a která byla rozpuštěna 17. února 2010 rozhodnutím Nejvyššího správního soudu. Soud dovodil, že představovala bezprostřední riziko ohrožení demokracie,

protože byla !!!!!!!!!!!!!!!ideově navázána na nacionální socialismus a neonacismus!!!!!!!!!!!!!! a podporovala násilí.
<12> Proti tomuto rozsudku podala 15. března ústavní stížnost k Ústavnímu soudu České republiky, který ji ale 27. května 2010 odmítl a oprávněnost rozhodnutí Nejvyššího správního soudu potvrdil.<13> V současnosti oprávněnost rozpuštění strany řeší Evropský soud pro lidská práva.

Jak již jsem řekla, nejsem pro multikulti miš-maš Europu, nelíbí se mi ta myšlenka a nsouhlasím s tím, ale !!!!!!!!!!!!noví náckové!!!!!!! nás tedy opravdu nespasí. To jen a jen jiný a ověřený rychlík do pekel.

Jinak s komentáři k tomuto článku končím, ne, že by to nebylo aktuální téma, prostě politiku nesnáším.


Dana P.
Ještě dodatek:
7. 06. 2012 8:31

lidstvo se nikdy nepoučuje z historie. Když počátkem 30. let minulého století začal Hitler "vykřikovat" z tribuny, taky se všichni smáli jaký že je to šašek a žili bohorovně dál...
Dana P.
Perune
7. 06. 2012 8:28

to je velmi dobrý článek, ač z počátku jsem četla s nechutí proč že sem zatahuješ politiku. Ale je to o našem současném obrovském problému! Cítím to stejně!Já mám taky veliký strach a vůbec nevím, co s tím. Víš, Perchto, já necítím odpor proti Dělnické straně a jí podobným, já jim fandím, protože oni aspoň alarmují a "pozvedají zbraně", abychom se probudili.
Žiju na malém městě, menšinu tu nepotkám a když, tak dvě rodiny, které žijí stejným životem jako my z většiny, ženskou v burce taky ne, ale čtu a zajímám se a to, o čem se v článku píše. Bohužel už "to" roztáhlo chapadla po Evropě a začíná pomalu a nenápadně škrtit i nás. Jen to humánně a multikulturně nechceme vidět. Až prohlídnou všichni, to se obávám, že bude už pozdě.
Perchta
Aprop.
7. 06. 2012 6:41

nejsem žádnej "multikulti" fanda, autora v ledasčem chápu, jen nesnáším, když se ukazuje jen 1/2 faktu....
Perchta
No,
7. 06. 2012 6:17

tak hlavně, že Vlastenecká fronta a Dělnická strana podporuje " jakékoliv formy duchovna a všeho tak překrásného"!!! Když potírat extremisty, tak vlevo i v pravo a neukazovat jen na jedny. Takhle to vypadá, že autor má vyholenou lebzu a v zaflusaný hospodě s kámošema za zataženýmu závěsy hajluje, sorry.