Články

Zajímavosti

Nové fakty o pyramídach - (komentáře)

lup
nielen pro Zbyňka
8. 01. 2016 7:19

„aby neutrpělo jejich „Ego“ “ - teraz si predstavme, že historik X.Y. na to, aby dosiahol uznanie, musí napísať kopec vedeckých prác, kde obhajuje teorie, ktoré sa naučil v škole. Časom síce zistí, že niekto iný uvádza argumenty proti histórii, na ktorých môže niečo byť, ale historik X.Y. ich už nemôže prijať. Prečo? Veľmi jednoduché vysvetlenie: musel by poprieť svoju vedeckú prácu!!! Svoje EGO.

Na prírodných vedách sa mi páči fakt, že mnoho teórií bolo vyvrátených novými poznatkami, a nikto z vedcov sa neurazil. To sa však o určitých „vedcoch“ nedá povedať.

Cez sviatky som v TV videl dokument, kde sa hovorilo, že v žiadnej pyramíde sa nenašla múmia. O tom pred desaťročiami hovoril Däniken, no bol som v tomto trochu opatrný. Prečo sa stále tvrdí, že pyramídy boli miestom odpočinku faraónov, ktorí v skutočnosti boli pochovaní v Údolí kráľov? S teóriou o posledním mieste odpočinku faraónov v pyramidách prišiel niekto v 19. storočí a doteraz sa ničím nepodloženou teóriou historici držia. A vo tom to je….
S pozdravom LuP
Zbyněk P.
Pro Lupa
6. 01. 2016 13:44

Vážený kolegáčku, Lupe! Ano, byly to překrásné časy, kdy všechny ohnivé diskuse rozpalovaly mysl nás všech do běla! Kdy se opravdu jen diskutovalo, a všechny osobní invektivy a urážky byly jen vzácností! Ale vraťme se k našemu tématu. Přiznávám, že jak to už tak bývá, tak mnozí kdož se historií zaobírají (a je jich drtivá většina), tak že přebírají data a údaje jeden od druhého. Tím pádem si upevňují jednou již takto vyřčená subjektivní data, svou pevnou pozici. A jak to už je v pohádce: „Císařovy nové šaty“, tak se musel objevit někdo, kdo není zatížen „slepotou“ a také i stejnou chybou, kterou trpí téměř všichni v té oblasti. Ano, musel se tedy objevit někdo, kdo si dá tu námahu k hluboké revizi již dříve uváděných dogmatických údajů a dat, někdo, kdo se nebojí používat svůj mozek, a také, kdo se nebojí podívat se pravdě do očí, i když by to velmi bolelo!
Za další jest ale zapotřebí si položit otázku, proč někteří neustále obhajují klamné a lživé údaje, a nejsou ochotni přijmout nově vytvořenou „zatím pravdu“! (I když je to také velmi diskutabilní pojem ta pravda!). Přesto na dotaz proč tomu tak jest, nevidím jinou odpověď, než-li jen tu, aby neutrpělo jejich „Ego“, a také, aby nepřišla k újmě jejich národní hrdost (související i s ekonomickou oblastí − návštěvníci) související s tím, že to jejich pra, pra, pradávní předkové to byli, kdož údajně to všechno vybudovali a vytvořili! Ano, nově se uvádí, že pyramidy a jiné objekty byly vybudovány v letech 15-10 000 let př.n.l. Ale zase : je to pravda? Přiznám ale, že se mi v hlavě honí úvaha o tom, co když to bylo vytvořeno ještě daleko dříve? Co takhle třeba 30-50 000 let př.n.l., nebo ještě dříve? Když vezmeme do úvahy ten fakt, že ty nejznámější jsou relativně v dobrém stavu, tak nikde nemáme jistotu v tom, že nebyly třeba postaveny mimikama úplně v přehluboké historii, o které se nám ani nezdá………….
Přiznám, že jsem velmi rád tomu, že se konečně objevili někteří, kteří se nebojí všímat si věcí (či maličkostí) a dávat je do správné souvislosti jak s dobou, tak i s otázkou, kdože to vlastně vybudoval! Pěkný den. Zbyněk
lup
....
5. 01. 2016 19:38

Vážený kolegáčku, kde sú tie časy celovečerných búrlivých diskusií... S Vaším názorom sa nedá nesúhlasiť. Myslím, že je viacero ľudí, ktorí by mali záujem zacestovať si v čase do rôznych období histórie.

Len ma prekvapujú závery, k akým prišli ruskí nadšenci. Zdá sa, že to nie sú amatéri, ale vo svojich oblastiach profíci. A historici si melú svoje o oťukávaní žuly dreveným kladivkom a medeným majzlíkom. Ťažko povedať, kde je pravda. Ale fakt je, že monolity z Puma Punku majú zárezy, ktoré sa nedajú urobiť len tak s majzlíkom. (Na youtube sú aj o tom dokumenty.) Zárezy sú rovnaké ako na stolárskych výrobkoch - pôsobia ako zámok.
S pozdravom LuP
Zbyněk P.
Pro LuP-a
5. 01. 2016 18:26

Vážený a milý kolegáčku Lupe! Vážím si Vašich vstupů a videí, však dovolte mi sdělit mi názor ten, že vše jest jen dohad. Jediná možnost, jak získat jistotu jest ta, přesunouti se časem do daného časoprostoru, abychom mohli jednoznačně s jistotou konstatovat, že to bylo tak či onak! Jinak se bohužel budeme jen neustále dohadovat a případně se jen sami sebe obelhávat! Pěkná den!