Články

Meditace a relaxace

Chronokineze - (komentáře)

Kostík
podvědomí
7. 10. 2010 21:57

MOhu říct že mě nikdy nenapadlo že doopravdy ovládám čas..vždy mě napadlo že je divné že stíhám dojet na domluvenou schůzku i když jsem podle mého propočtu měla přiet o tři minuty později. Kdyz se moc snažím tak svým podvědomím nejspíš dokáži mnohé..
Tommy858
Zpomalení času
22. 07. 2010 11:18

Taky s tím mám nějaké zkušenosti. Zrovna teď nedávno se mi stala taková věc. Hrávám hodně basket a byli jsme s kamarády na hřisti. Bylo nás tam pár a jen tak jsme si házeli na koš. Jeden kluk se rozhodl že mi hodí můj balón a hodil ho docela prudce a ja jsem se ani na něho v tu chíli nedíval. Ale v momentě kdy ho hodil jsem měl jakoby varování a okamžitě jsem ho periferně viděl jak zpomaleně ke mě ten balon letí a já jsem jen v klidu nastavil ruku před můj obličej a chytil ho... Připadalo mě to jako minimálně 10 sekund jenže to byla doopravdy tak sekunda... Bylo to jako takový pavoučí instinkt, jaký je ztvárněn ve filmu spider-man.
iXtiN
Ide len o vnimanie
19. 08. 2008 17:19

Cista teoria relativity je toto :D Predstav si, ze sedis pred hodinkami a snazis sa "spomalit cas" po chvili sa ti to podari, a tebe sa zda jedna sekunda ako 5 sekund, a niekto stoji vedla teba, a zda sa mu jedna sekunda ako pol sekundy. Cista teoria relativity.
larkesav
zkouska
7. 02. 2008 8:40

Mě to při tikání moc nejde. Ale zkouším to v windows media playeru. Prostě si představím, že ta písnička jde pomaleji nebo rychleji a časomíra se trošku zpomalí nebo zrychlí.
larkesav
jj
6. 02. 2008 22:54

No my jsme se s kámošema trochu pošťuchovali no a jeden se rozběhl na druhyho, ale ten se sehnul. V tom jsem se já otočil a ten první vyskočil a já sem ho viděl jako trošičku zpomaleně. Kdyby to bylo normálně, určitě by s tou rychlostí kterou běžel proletěl jako blesk. Ale on při tom přeskoku stačil před dopadem udělat kotrmelec a nic se mu nestalo. Zajímavé, že?
Lilli
Zajímavé...
22. 07. 2007 18:18

To jako,že můžu zrychlit nudnou hodinu abych to měla dřív za sebou nebo když nestíhám napsat test za 10 min tak čas spomalím a můžu o otázkách v testu přemýšlet třeba hodinu?
Luk-ass
Oi
13. 02. 2007 17:48

Gregory: Rád bych se tě zeptal jak dlouho ti to trvalo než si na to kápnul."na druhý nebo na třetí pokus" to nechápu. Jako že sis třikrát sednul k budíku a už to jelo?
Toník
chronokineze
20. 11. 2006 19:52

Chronokinezí si můžete být naprosto jistí. Můj táta,který už mimochodem nežije,lítal hodne na rogalu. No a proste když letel tak se mu rozlámalo nad hlavou.V tu chvíli jeho mozek "přecvak" a mohl se v klidu rozhodovat co udělá.Takhle se mu zcvrkly dvě minuty do vteřiny bez jakého koliv tréninku .Zachránilo mu to život. Proto si myslim že jitá vec které se řiíká chronokineze je vlastne jen proces mozku který sou nekteří lidé schopni vyvolat v nejkritičtějších situacích. No a my ostatní pomocí cvičení ale jen ve velmi omezené míře. Každopádně se nezpomalil celý svět ale jen se mnohonásobně zvětšila jeho rozhodovací rychlost. Mimochodem šachysta Gasparov si tréninkem a "tím co mu Bůh dal" osvojil tuto schopnost tak,že dokáže probrat za vteřinu 8 tahů.
Gregory
objasnění chronokineze
18. 11. 2006 23:22

O chronokinezi jsem se dozvěděl teprve tak před půl rokem. Řeší se to na několika fórech o magii a tak jsem se taky přidal a nakonec to i zkusil. Prostě jsem sledoval jen ručičky a neslyšel je. Čas se zrychlil dost výrazně! A teď bych chtěl objasnit pár otázek: není to pouze o vnímámí, ale skutečně zrychlujete/spomalujete SEBE sama. Takže neovlivníte čas, ale sebe, proto nikomu nezkrátíte život, protože čas pryne pro ostatní úplně stejně. Dělat salta jsem taky zkoušel a jde o to, že musíte vyskočit za normáního času a ve vzduchu ho zpomalit. Proč? Naberete pří výskoku normální rychlost a když zrychlíte sebe, tak se vám bude zdát, že máte hodně času. pokud vím, tak tohle se děje po delším tréninku každému akrobatovi. Když jsem zkoušel stojku na rukou, tak se mi zdálo, že jsem stál tak okolo 5 vteřin, ale doopravdy to bylo jen 1 vteřina. A abych psal pravdu, tak se mi první chronokineze podařila asi na 2. nebo 3. pokus. Jde jen o to najít si svůj styl vnímání času a hrát si sním. Já zvolil metodu zírání na ručičky pozorování doby mezi přecvaknutím vteřinovky a někdy poslouchání těchto změn. Jinak doporučuju vzít ručickového budíka a před spaním ho pozorovat jen po zvuku. Když usnete, nevadí. Jindy se to povede. Pokud máte ještě nějaké dotazy, tak mi je napište taky na mail a já pak napíšu odpovědi i sem, ať z toho mají něco taky ostatní.
Andy vampire lady
Kam mizí všechen čas....
17. 11. 2006 19:38

Zkusme se na to vše ale podívat z jiného úhlu...Když urychlíme čas - odněkud se musí vzít...co když si tímto nevědomky zkracujeme život nebo život lidí v okolí? V tomto oboru jsem nováček...
sipsy
demagogie
24. 08. 2006 21:07

Zní to opravdu zajímavě, ale není to smyšlené někým, kdo se baví nad hloupostí a důvěrou ostatních lidí? A pokud má někdo pocit, že je to skutečně možné, není to jen důsledek zvláštního pravidla "co si skutečně přeješ a čemu skutečně věříš, se stane"...?
Dave
Pravda to asi bude..
2. 07. 2006 22:53

Každý zažil, že mu nějaká chvíle uteče velmi rychle a jiná se vleče, že nemá konce. Mě osobně se to stává v podstatě furt...a to přesně to co se psalo v článku.Někdy když slyším tikat hodiny vlečou se, ale jindy s užasem poslouchám jak jsou rychlé. Je to podle mě nějaká funkce v mozku, která řídí jak rychle vnímáme čas...ale kdo ví
Petr
Poděkování
16. 05. 2006 21:00

Děkuji autorovi že sem se konečně dozvěděl jak se jmenuje věc co už dělám od malička. Takhle sem si zkracoval na zakladce nudnou hodinu:-) Tu chronokinezi dělám každé ráno když jdu na autobus a jsem tam fakt rychle. Dokonce o hodně dřív než když celou dobu běžím.(sem si to měřil). Stává se mi to samé co Thenovi. To že si nepamatuju část cesty. Jo a Rivione, ohledně toho zranění, skákal jsem za použití trampolíny přes švýcarskou bednu ale jednou jsem skočil křivě (šikmo) a nohou dopadl na tu bednu, ale tak blbě že jsem se od ní odrazil hodil salto přímo na topení. Za letu se mi mimovolně podařilo zpomalit čas a já viděl jak letím. Vše probíhalo tak pomalu že jsem cítil jakoby moje tělo nic nevážilo, jen tak plulo vzduchem (připadalo mi že v tom vzduchu visím) poznal jsem že letím na topení. Vše jsem viděl v tak jasných barvách a to světlo bylo prostě úžasné.Moje myšlenky jsem vnímal(a vše kolem také)Pro mě normálně, ale než sem dopadl tak bych za toho letu byl schopny napsat knihu.:-)).(rovnou bestseler). Za letu jsem si uvědomil že si o to topení rozbiju hlavu, že umřu. Nejprve sem se vyděsil. Hledal jsem možnosti jak tomu uniknout, nechtěl jsem věřit že je to pravda. Pak sem se tak zvláštně uklidnil a smířil jsem se s tím. Už jsem přestal vnímat okolí. Viděl jsem jen jakousi zlatooranžovou kouli která rotovala a jakobych s něčím komunikoval, ale ne řečí, už jsem neměl smysly, ale tak nějak mimosmyslově s někým nebo s něčím rozmlouval. Pochopil jsem na jiné úrovni smysl všeho, Pochopil jsem i to na co otázky neexistují. Neumím ale vysvětlit nic z toho. Vím jen že se mi tam kde jsem byl přestalo líbit (všechno a všechny bych měl rád stejně takže pro mě to znamenalo že bych nemohl mít nikoho víc rád čili pro mě ze bych nemohl mít rád nikoho, ztráta emocí). A ten pocit že tohle nechci mě jakoby vrátil zpátky, ale už rychle a zjistil jsem že jsem dopadnul úplně jindež sem dopadnot měl a já to přežil. Jakobych se vracel ze tmy přes pole jiskřiček do oslnivého světla (něco jako při narození). Musel jsem se nějak přemístit z jednoho místa na druhé, ale nevím jak. Je to už asi 4 roky zpátky. Od té doby vnímám tento svět, to co zaívám, jako věci které nejsou skutečné, takže třeba v nějaké situaci, třeba při nejhorším zemětřesení bych byl úplně klidný. Samozřejmě že mívám úplně normalní stavy že se zachovám jako trhlý puberťák,(i kdyžt je mi 20), ale když sem sám sebou klidný, tak mám zvláštní vidění, vnímání. Třeba vidím auru, nebo stavbu vzduchu. Někdy si připadám fakt divnej.
Petra
je to pravda!!
15. 05. 2006 18:02

Nevím jak, ale všímám si toho už hodně dlouho!! Uměla jsem to už, když jsem byla malá... Nikdy jsem se nijak v tom neprocvičovala, jen vím, že když se začnu na to soustředit, tak to opravdu funguje!! I pár lidí si toho všimlo a nechápalo, jak něco můžu tak rychle stihnout!! Jen mám ještě problémy s tím ,, urychlením " !!
Rivon
zpomaleni
20. 04. 2006 17:18

funguje to teda tak, ze vsechno vidite a citite zpomalene a samy se hybate pomalu nebo se vsechno kolem vas zpomali a vy se pohybujete normalne????? ja bych radsi to, ze se zpomalite i vy - treba kdyz chcete delat salta, tak se vam skoro nemuze stat, ze si neco udelate, protoze to je pomaly a vy mate cas zabranit zraneni a tak podobne
Then
Michal519
24. 03. 2006 2:44

Vím o čem mluvíš, používám to již delší dobu, ale nikdy jsem nepřemýšlel jak se mi to daří, prostě se to stává tehdy, kdy si přeji zpomalit či zrychlit čas. Poprve se mi to stalo asi před 3 lety. Měl jsem před sebou cestu domů 300 km, vyjížděl jsem v 17.30 hod. a doma jsem byl v 19.45 hod. což je 2 hodiny 15 minut, čož je za normání situace nemožné. Cesta vedla přes Prahu, do Prahy to bylo po okresce 22 km, po dálnici 210 do Brna a pak po okresce 68 km. Byl jsem unavený již když jsem sedal do auta, vím jen, že jsem si přál abych měl tu cestu co nejdříve za sebou. Byl jsem rád když jsem vystoupil z auta a nijak mě nepřišlo, že jsem tam za tak krátkou dobu, ale protože rodina se divila jak to, že už jsem doma, když jsem volal v půl šesté, že vyjíždím a mají mě čekat asi 9 večer. Podíval jsem se na hodinky a začal počítat, bylo mi jasné, že něco nesedí, po dálnici jsem jel 120 - 140 km za hodinu což je 100 minut /210 km/, těch 22 km k dálnici jsem jel cca 18 minut, zbývajících 68 km přes vesnice, průměrnou rychlostí 60 km jsem jel 68 minut, musím připočítat asi 15 minut na semaforech a křižovatkách, celkem tedy 201 minut, což je 3 hodiny 21 minut. K mému zděšení jsem opravdu přijel o cca 1 hodinu dříve. Vůbec jsem to nechápal a promítal jsem si celou cestu znovu, najednou jsem si uvědomil, že si vůbec nepamatuji cestu po dálnici asi tak od kilometrovníku označujícího 100,5 km /v té době jsem se díval právě jak daleko jsem a říkal jsem si "teprve 100 km?"/ pak si vybavuji až Devět křížů což odpovídá asi hodině cesty, kterou si nepamatuji. Nevěděl jsem jak se to stalo, ale doma jsem to nijak nemohl vysvětlit a všichni si stejně mysleli, že jsem jel aspoň 200 km za hodinu po dálnici. Nebylo to možné protože nejsem žádný pirát silnic. V každém případě pro mne to bylo nakonec příjemné zjištění o to víc, když jsem zjistil, že se mi asi podařilo cestovat pomocí chronokineze. Začal jsem se tím zabývat a naučil jsem se čas i zpomalovat, například někam jdu či jedu a už zaručeně nestíhám, to znamená už se to nedá za normálních okolností stihnout, soustředím se a snažím se zpomalit čas. Funguje to na 100%, většinou v takových situacích jsem na místě minimálně přesně, ale většinou ještě dřív i přesto, že to bylo nereálné časově to stihnout.
Marie.Vozdova
Super...
22. 03. 2006 19:47

Super,to se naučím...Kdyby jste ještě někdo znali i jiné scopnosti PSI než telepatie,pyrokineze,telekineze a chronokineze tak to sem prosím napište!
Michal519
weruš
6. 03. 2006 14:51

Ze začátku ano protože to pomáhá na soustředěn ale pak až to pořádně nacvičís tak to tikání potřebovat nebudeš.
tobbias
to BFraser
5. 03. 2006 19:41

no ako to ja vidim, tak ono ti je to k tomu, ze sa mozes lepsie sustredit na to co chces spravit. by som to prirovnal ku klasickemu matrixackemu :) aspon si myslim, ked jednoducho mas rychlejsie vnimanie, teda ovela lepsi postreh tak ked vidis napr. ze na teba nieco ide, tak mas viac casu si rozmysliet ze ako sa tomu napr. vyhnes a pod. takto to aspon vidim ja.
Lukas
Michal519
5. 03. 2006 10:45

Tak ze já se nespomalím?
weruš
hmm....
4. 03. 2006 22:53

Mám otázku,když chci zpomalit čas tak se musí soustředit na tikání...,ale když sem třeba venku a chci to zpomalit,tak jak to funguje?
Michal519
...
4. 03. 2006 20:42

Ne, zpomalí se jenom čas okolo tebe. A zastavovat sem to nezkoušel.
Lukas
hmm
4. 03. 2006 19:40

Hele mám Tri otázky kdyz zpomalím nebo zrychlím cas bude to fungovat i na me? Jde cas i vrátit? Jde cas úplne zastavit?
Michal519
...
3. 03. 2006 20:41

Jde o změnu VNÍMÁNÍ času takže chodce nezachráníš. Maximálně si užiješ jeho smrt zpomaleně a se všemi detaily. A k čemu to je? Co třeba když dostaneš ve škole tes na deset minut? Takhle ho budeš moct psát dvě hodiny a ve skutečnosti to bude téch deset minut. A neby když tě néco nebaví tak jen zrychlíš čas a za chvíli bude konec.
BFraser
To tobbias
3. 03. 2006 16:49

Ehm, abych pravdu řekl zajímavý postřeh. :) Je to naprosto rozumné a dává to smysl, ale teď nastává otázka...Když se Ti zpomalí nebo zrychlí vnímání a čas plyne stejně, tak k čemu to je? Dejme tomu, že vidíš jak jede auto na nějakého chodce a chceš tomu zabránit, tak můžeš nebo ne?
tobbias
moc sa mi to nezda...
3. 03. 2006 15:05

moc sa mi to nepozdava. trochu som nad tym vsetkym uvazoval a dospel som k takemuto nazoru. ked sa spomaly cas okolo mna, to znamena ze sa spomali cas v celom vesmire. lebo inak by niekdo kdo nie je v mojom okoli ale vidi moje okolie to videl spomalene. ja to sice neovladam, ale z toho co ste popisali si myslim, ze nejde ani o pracu s casom v okoli, jak o pracu mozgu. podla mna sa ti zrychli vnimanie, cim vidis veci spomalenejsie ale cas bezi stale rovnako, alebo naopak spomaly vnimanie. jedna vec je hybat predmetmi na dialku a druha je spomalit cas co ma globalny dopad. a to ze cas neni, to je samozrejme cas neni, lebo cas plynie. co vy na to?
B
To Michal519
2. 03. 2006 16:02

Takže dívat se do blba a poslouchat čas, uvědomovat si, že žádný není atd. jak jsi to popsal, trénink každý den aspoň půl hodiny a změna přijde cca po 2 měsících. Noo super, tak já sem pak napíšu jak se daří. Díky moc ;)
Michal519
odpovědi
2. 03. 2006 15:58

Většinou sem tak čuměl do blba. Ale jde to i sledováním ručiček ale nevim jestli to neni složitější. Začal sem pozorovat změny asi po dvou měsících ale jde o to jak moc trénuješ. A měl bys trénovat aspoň půl hodiny denně.
BFraser
To Michal519
2. 03. 2006 13:31

A smím mít pár otázek? Na začátku mají být zavřeny oči a nebo sledovat ručičku? Za jak dlouho jsi pozoroval nějaké změny? (myslím tím, kdy poprvé došlo k tomu, že se zpomalil čas a jak jsi to vnímal). Denní trénink musí být jak dlouho? Nebo je jedno kdy to člověk provádí? Děkuji za odpovědi a přeji hezký den;)
Michal519
odpovědi
1. 03. 2006 18:43

BFraiser: Občas se to stává ale teď už to dělám vědomě. tobbias: Jak sem psal tak se zpomalí/zrychlí čas kolem tebe ale ty se pohybuješ normálně.
BFraser
To tobbias
1. 03. 2006 16:19

No já si osobně myslím, že se zpomalí čas, který je kolem nás. Takhle by Ti bylo k ničemu si zpomalit čas a ještě sám se pohybovat zpomaleně. Na stárnutí nebo omládnutí to vliv rohodně nemá. Toť můj názor :)
tobbias
starnutie
1. 03. 2006 14:37

zaujimalo by ma iba jedno. ked sa ti takym sposobom podari na chvilku spomalit cas, tak ci sa spomali cas aj v tvojom tele. teda ci sa pomalsie pohybujes, resp. ked sa nespomaly cas v tvojom tele tak ci potom mozes tymto sposobom zostarnut rychlejsie, alebo pripadne ostat dlhsie mlady.
BFraser
To Michal519
1. 03. 2006 11:56

Tak je na to klid, jdu to vyzkoušet a ještě jsem se chtěl zeptat. Nestalo se Ti někdy samo od sebe, že se Ti zpomalil čas? Já nevím jak to říct, ale prostě sedím například u PC a najednou prostě slyším jak píšu pomalu, ale přitom píšu rychle. Jenom slyším pomalé ťukání do klávesnice. Pak to pomine, ale stává se mi to občas normálně i při chůzi, že to je najednou celé pomalé. Netuším co to je, tak jestli nevíš náhodou Ty?
Michal519
jde to
1. 03. 2006 10:59

Fakt to funkuje jen to chce čas.
BFraser
wow
28. 02. 2006 21:36

No, tak to je super návod, jenom doufám, že to bude mít nějaký smysl. Vyzkouším to. Díky ;)