Články

- Zajímavosti -

Rosekruciáni oslaví nový rok alchymickým rituálem
Rosekruciáni oslaví nový rok „alchymickým“ rituálem
    V nadcházejících březnových dnech rosekruciáni po celém světě jako každoročně opět oslaví svátek nového roku. Jak zřejmě tušíte, rosekruciánský nový rok souvisí s jarní rovnodenností a vstupem Slunce do znamení Skopce (Berana), což představuje skutečný začátek nového přírodního i vesmírného cyklu.

    Rosekruciáni slaví příchod nového roku speciálním rituálem, který se odehrává v jejich Lóžích, Kapitulách, Pronaoi a Atriích, v nichž se pravidelně scházejí členové Starého Mystického Řádu Růže a Kříže (A.M.O.R.C.), aby se zde věnovali své „práci a uctívání“.

    Tento rituál není z povahy věci veřejný, ve výjimečných případech se ho mohou zúčastnit i nečlenové, kteří se zajímají o mystiku. Vážní zájemci mají možnost kontaktovat Velkou lóži A.M.O.R.C. (nejlépe napsat na e-mail: info@amorc.cz) a požádat o vstup na Novoroční slavnost. Nicméně na tomto místě můžeme o novoročním rituálu prozradit jen tolik, že souvisí s alchymií a na symbolické rovině odráží působení přírodních zákonů.

    Kromě svátku nového roku rosekruciáni pravidelně slaví také Svátek světla, Vzpomínkovou slavnost a samozřejmě provádějí další rituály.

    Samostatnou kapitolu tvoří iniciace neboli zasvěcování členů A.M.O.R.C. do jednotlivých „chrámových stupňů“. Jejich cílem je, aby si každý kandidát uvědomil svou vlastní duchovní podstatu, jinými slovy „poznal sám sebe“. A to je hlavní cíl rosekruciánského studia, které se řídí starověkým heslem „Poznej sám sebe a poznáš vesmír a bohy.“

(eve)

Vydáno:   18. 03. 2017

Přečetlo:  776 čtenářů
Zdroj: http://www.amorc.cz

Autor (vložil): HaKrKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)