Články

- Knižní novinky -

Šťastný život (Will Bowen)

Šťastný život
Will Bowen

    Naše štěstí bují zevnitř. Stejně tak trápení. Postavme do jednoho toho samého všedního dne dva různé lidi a každý ho bude prožívat jinak. V dobré náladě se nám zdá svět hezčí, ve špatné potkáváme najednou jen samé mrzouty. Protože si jich víc všímáme. Třeba. Podstatou této knihy je naučit nás, jak funguje pocit štěstí v mozku, jak si ho přivodit, jak se uvolnit ze stresu a okovů všedních dnů a více se usmívat.

    Autor slibuje, že nás v takovém rozpoložení snáze potká mnohem lepší budoucnost, než kdybychom si neustále na všechno stěžovali.

    „Skvělý ruský spisovatel, Fjodor Michaljovič Dostojevskij, trefně poznamenal: Člověk rád vypočítává, co ho trápí, ale to, co mu přináší štěstí, to nepočítá.“

    Většina lidí počítá své starosti a trápení, což vede k tomu, že nejsou ani zdaleka tak šťastní, jak by mohli být. Chcete-li být šťastnější, začněte počítat své štěstí.“


Co slovo, to perla!

    Je to jedna z mála knih, kterou ať otevřete na jakékoliv stránce, neskutečně vám pohladí duši. Připomene to, co zrovna potřebujete číst, slyšet, uvědomit si. Ačkoliv to může mít hodně co do činění s tím, že COKOLIV z této knihy je dobré si připomínat KDYKOLIV.

Namátkou, ano?

„Abyste mohli být šťastní, musíte věřit tomu, že si štěstí zasloužíte.“


„Zatím jsme se podívali na několik rutinních činností, které zvýší úroveň vašeho štěstí:

- Hlásit se k tomu, že jste šťastni
- V náročných lidech spatřovat posvátné šašky, kteří jsou tu od toho, aby vám pomohli objevit vaše skryté zdroje štěstí a soucitu.“

A už se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu.

Jak se vymanit z negativního přemítání?

    Myšlenky a zase jen myšlenky. Obavy a celospolečensky živené strachy. Je třeba asi uvědomit, že dnešní společnost je založena na motivaci hrůzou, strachem z nemocí, chudoby a strádání jakéhokoliv druhu. Jsme bičováni jako štvaná zvěř neustále uskakovat nejrůznějším domnělým i skutečným nebezpečím, ačkoliv mnohdy už pak vystresovaní do morku kostí nejsme schopni ani oddělit reálné nebezpečí od pravého.

    Autor tu upozorňuje, kromě mnoha dalších užitečných metod a uvědomění, že vymanit se z tohoto negativního přemítání, je velmi důležité a zásadní pro to, abychom si vůbec uvědomili šťastný potenciál svého života. Na několika příkladech stresujících a samovytáčecích myšlenkách ukazuje, že když se na vše podíváme z nadhledu, uklidníme se, většinou zjistíme, že 90 % našich hrůzných obav je naprosto zbytečných. A je moudré udělat místo ve svém životě této metodě samonápravy myšlenek tím, že si je logicky uvedeme do souladu se skutečnou skutečností. Pak můžeme vidět svůj život jinak, čistší a jasnější.

    Vylepšení bude patrné ve všech oblastech našeho života, od peněz až po zdraví. Postupné rozjasňování, uvědomování si celé šíře místa a životní situace, kterou žijeme, toto postupné rozloupnutí slupky - to vše vypadá tak jednoduše na papíře a je to tak logické! Ve skutečnosti to ale vyžaduje hodně práce a disciplinované trpělivosti. Takže nečekejte, že koupí této knihy si vylepšíte život.

Ani jejím přečtením.

Ale pouze tím, kdy to, co se v ní píše, začnete pomalu praktikovat ve svém životě.
O autorovi:
    Will Bowen: Autor knihy Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a Šťastný život založil svou metodu na emočním regulování našich pocitů, cíleném zvědomování si štěstí a prací s negativními pocity. Všechny knihy jsou plné vysvětlení fungování našeho pocitu štěstí v mozku se spoustou praktických tipů na vylepšení životního stylu tak, aby nám bylo lépe. A nejlépe.

    Na stránce www.nestezujsi.cz/bonus najdete plakát, knižní záložku a bonusové video od autora, který prodal se svou knihou i na 11 milionu náramků, jež pomáhají zvědomovat si „nestěžovací styl života“ a o svých knihách mluvil v televizních pořadech a psal v časopise People a Newsweek.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

Vydáno:   21. 01. 2020

Přečetlo:  853 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): Renata PetříčkováKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)