Články

- Meditace a relaxace -

Jarní vibrace
Usaďte se pohodlně na židli, ať jste kdekoliv a představte si velikou, rozkvetlou louku. Sluníčko krásně svítí, cítíte jeho paprsky na svém těle. Všechno kolem vás voní, ptáci zpívají a všude kolem poletují nádherně zbarvení motýli. V dáli jsou vidět kopce a rozsáhlé lesy.

Vaše mysl splývá s okolím a vy se cítíte příjemně. Nasloucháte bzučení hmyzu, sedíte na zemi a cítíte, jak z vás pomalu odtéká negativní energie směrem dolů a tam se rozplývá ve středu země. Zároveň do vás pronikají proudy pozitivní energie přes vršek hlavy a prostupují celým tělem. Cítíte souznění a vibrace s celou loukou, přírodou, všemi lidmi a celým vesmírem. Jste na chvíli motýlem, poletujícím z květu na květ, který pak usedne na stéblo trávy, aby spočinul. Část stínu, který na něj dopadá, patří košatému stromu. Silně cítíte, že jste tím vzrostlým, silným stromem, který se moudře rozhlíží po okolní krajině. Kořeny v zemi, hlavu v oblacích a nad ním hvězdy ve vesmíru, které ví.

Když spatříte květinu, jste si jist, že nemá cenu zabývat se upadlým lístečkem, ale soustředíte se na barvu, která jí obklopuje a pozitivní vibraci, která z ní vyzařuje. Květina se usmívá, ví, že až jednou uschne, bude stále součástí celé louky. Nestrachuje se, co bude zítra, dnes rozkvétá do plné krásy a bohatě si to užívá.

Jste chvíli větrem, který se prohání lehce nad loukou, pak zamíří do polí a tam se otáčí radostí dokola, až stébla suché trávy létají okolo. Jakmile dopadne první stéblo na povrch, víte, že tou zemí jste vy. Cítíte vibrace a zvuky, ohromnou sílu, která pochází zevnitř, zároveň také slabé sténání. Jste jako velký, vesmírný balón, který někdo hodil a on plachtí vzduchem.

Najednou jste tou rukou, která balón bezpečně zachytí a rozmýšlí se, jakou silou ho má vrhnout zpátky. Trochu v dlaních pálí, ale jasně vnímáte, kterým směrem ji hodit... Jste rád, že v takových chvílích se můžete spolehnout na toho, kdo vás provází už dlouhou dobu a jehož hlasy jasně slyšíte.

Vydáno:   13. 04. 2007

Přečetlo:  2985 čtenářů
Zdroj:

Autor (vložil): MiriamKomentáře k článku...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)