Vaše příběhy

Osudové náhody

Poslední telefonát - (komentáře)

Jelitko
pro Lucias
7. 11. 2010 16:27

ahoj jestli chcete,muzem si o tom promluvit.Napiste mi na email,rada Vam zdelim co bude v mojich silach.tedy: zivotfrcidale@email.cz
Lucias
Pro Jelítko
6. 11. 2010 20:46

Prosím vás Jelítko, už jsem četla několik vašich příběhů, píšete, že se setkáváte s rodiči. Mě asi před půl rokem zemřel náhle tatínek. Bylo to naprosto nečekané, ze dne na den. Stále se s tím nemůžu vyrovnat, je to moc těžké. Chtěla bych s ním ještě mluvit, setkat se. Proto mě napadlo, chci se vás zeptat, jak se to stalo, že se s nimi setkáváte. Nemohla byste mi nějak poradit. Nemám v tomto žádně zkušenosti. Už jsem si něco načetla a prostudovala. Je mnoho způsobů a všemu se nedá věřit, zrovna jako lidem, kteří nabízí, že to zprostředkují. Kdybyste mi pomohla, poradila byla bych vám moc vděčná. Děkuji moc
Jelitko
dekuji
5. 11. 2010 19:49

pane Zbynek za vysvetleni moc dekuji.Kdyz se probere problem,tak hned polovicka te tihy z cloveka opadne,takze je takova debata moc dulezita.Ja taky sleduji ,ze dost lidi na stari takhle"blbne"tak jako to bylo s maminkou.Nekdo se asi nemuze smirit s tim,ze brzo odejde a tak to tem otatnim zneprijemni,ale je to skoda,takovou spatnou rozloucenou po sobe zanechaji.Jinac ten soused ma rodinny domek a my vedle nej a nejsme na nej nalepeni,takze on vidi do naseho domu z boku a tak me napadlo o tech mamcinych slovech premyslet,treba to je jednoduchy.V teto dobe je technika na vysoke urovni a pristroju ktery by to zvladli take.Ted uz se nic neda zjistovat.
Zbyněk P
Pro Jelitko
5. 11. 2010 19:02

Musím Vám bohužel sdělit, že je možné (a velice lehko - ovšem za předpokladu, že chci provozovat špatnosti a zlobu), že soused mohl působit na Vaši maminku. Pochybuji ale, že to konal přes oblast duchovní, černomagickou či přes voodoo. Myslím, že mohl působit fyzicky - pomocí přístrojů, tedy přes mechanicko-zvukovou oblast. Třebas ale tak činil, aniž by si byl toho vědom, kdo ví? Je mnoho případů, kde se potvrdilo (při pokusech), že lidé zešíleli při velmi vysokých zvucích, tedy zvucích s vysokými kmitočty. Nebo, že námořníci zase bez příčin opouštěli loď a skákali do rozbouřeného moře, a to zase kvůli zvuku s velice hlubokým tónem, tedy s nízkými kmitočty. A jak uvádím, ten soused to mohl činit i nevědomky tím, že např. měl puštěnou pračku, ta vibrovala, a byla-li ještě k tomu u stěny, mohla se ta vibrace přenášet až do bytu Vaší maminky. Mohl to býti i jiný el. přístroj, či jiné el.zařízení v jeho bytě. Musím přiznat, že když je člověk ve stavu, kdy ho např. bolí hlava, tak vskutku stačí malušenečko nějakého zvuku navíc, tak ihned začne trpět. Třeba to bylo podobné (principově) s Vaší maminkou.
Ještě jednu věc-postřeh k tomuto tématu si Vám ale dovolím napsat. Všiml jsem si, že se lidé v důchodovém a vyšším věku stávají velice zlými, sobeckými, agresivními a závistivými, tedy skoro až o 180% změnění oproti tomu, jakými byli v tom předchozím stádiu věku. A čím starší, tím je to horší. Myslím si, že tento aspekt se dříve tak nevyskytoval (do 1/2 20.stol.). Nedovedu si to vůbec vysvětlit, jestli to třeba je tím, že tito staří lidé museli během svého života velice moc trpět, potlačovat svou osobnost, své sny, svá přání, atd.... a tím, že to tak potlačovali (neb měli dostatek síly a důvodů k tomu), tak nyní, když jsou ve stáří, již tolik síly a důvodů nemají, aby něco potlačovali.Opravdu, je to velice zvláštní a divné, protože mi stále v hlavě naskakuje spojení : stáří = moudrost = zralost, a tím také klid a mír. Nebo, jestli se třeba těmito vlastnostmi nebrání přehlížení a agresivitě mladých lidí, potažmo dnešního světa ??!! Vskutku, kdo ví?? Přeji hezký den. Zbyněk P.
Jelitko
pane Zbynek
5. 11. 2010 15:35

maminka posledni rok byla plna nenavisti a dokonce i ke me a me rodine a to i pres to,,ze jsme se mely pred tim moc rady a porat jsme se smaly,no proste bylo nam spolu dobre a po tatinkovym odchodu se to zmenilo a ja jsem koukala,co se to sni stalo?!Jezdili jsme za ni na prazdniny za cely rok,protoze to z financnich duvodu neslo vice,jak jsem rikala bydlime v zamori a tudis letenky jsou jeste porat dost drahe.Ale kdo komu ublizil,bylo naopak jak nez myslite Vy ,protoze ona ublizila me a dost to se mnou zatrepalo,nezaslouzila jsem si to.Po jejim odchodu jsme si to vyrikaly a daly do poradku,ja jsem s ni zase v pohode,ale tohle neni problem.Ja mam na mysli porat toho souseda,je mi taky podezrely.Myslite,ze neni technika,coby ji rozkmitalo nejake zamereni srdce a on si myslel,ze ten dum rychle prodame,kdyz mamka bude pryc.Vzdyt takovouhle cestou se odstranilo nepohodlnych lidi habadej a za ruznych rezimu...tak proz by to neumel nejaky soused?Vsechno je mozne...
A jeste k te mamince ,vite,co jsme protelefonovali penez kdyz jsem ji telefonovala skoro kazdy den a hodinu??Po jejim odchodu nam volali z ustredny,co se to s nami stalo,ze netelefonujem,jestli jsme spokojeni s jejich cenama a nabizeli nam slevy a nemohli pochopit,ze uz nemam komu telefonovat.:)) Tady jsou hovory levne,ne jako v CR,je tady konkurence ,je tu vice spolecnosti telefonnich.Ale jak vite co by clovek nedal pro maminku,my jsme se nikdy na penize v tomto smeru nedivali.Ted jsem s maminkou a se vsemi co tam uz jsou v kontaktu,moc mi pomahaji a informuji o blizici se nejake problematicke veci,jsem jim za to vdecna.Ale dost me taky trapi,ze si vse z naseho setkani nepamatuju,a nevim ,co bych za to dala aby se mi özivila pamet",to by bylo!Jednou me rekla,musis se vice soustredit a hledej rady pres PC a to nevim jak.Vy o tom neco vite?
Zbyněk P
Pro Jelitko
5. 11. 2010 12:17

Vážená a milá diskutující, můžete míti pravdu. Nicméně, z mého hlediska (prosím, neberte nyní to, co napíši v tom směru, že bych Vám chtěl vnucovat své názory či Vás přesvědčovat - to ani omylem),že to ve Vás stále je, neboť, když jste se o tom zmínila na těchto stránkách, tak cítím a vnímám ten fakt, že to ještě není dořešené z Vaší strany, že to stále máte schované někde v koutku své mysli. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby to ve Vás bylo vyřešeno a vyrovnáno, tak by jste si na to vůbec nevzpomenula. Ano, píšete, že již celý rok byla Vaše maminka nějak "divná". Můžete míti pravdu. Ale zeptám se poněkud "jízlivě" (promiňte mi to): Co je to býti "divným"? Je to ten, co se vymiká průměrnému chování davů, nebo ten, co má chování průměrného davu a nemůže se přiblížit jedinci s jiným chováním? Přeji hezký den. Zbyněk P.
Jelitko
ano
4. 11. 2010 21:29

ja jsem se ji na to ptala,ale vzdy me nejak bylo receno,ze to nema zadne reseni.I kdyby nekdo ji neco zavinil,tak me to nereknou,oni by nechteli,abych s tim ja mela nejake problemy a lidem nepatri soud do rukou.
Kdyz jsem s jednou pani resila vrazdu jeji dcery a ja se s ni setkala,ona nemela zajem abychom toho vraha odhalili,pry to nepatri nam do ruk.
A pane Zbynek,ja necitim zadnou vinu,ona sama v zadnem pripade po umrti tatinka nechtela s nama jit k nam bydlet i kdybych se pokrajela,jak jsem rikala ten posledni rok byla divna a taky mozna citila ze tatinek je ji na blizku a ze brzy odejde za nim,asi to chtela.Ona me taky jednou rikala v telefonu,kdyz zila,ze videla jit tatku v byte po schodech a kdyz se ho zeptala,co tady dela,tak ji neodpovidal a sel nahoru.Bylo me s toho na nic,v te chvili jsem ji neverila,ale ted ano,ja sama se s nima obema stykam,takze asi je to dovoleno pred samotnym odchodem te osobe nekoho videt normalne a ne telepaticky.
Lucie Formanová
Zeptat se
4. 11. 2010 18:20

Dobrý večer, už jsem od vás četla několik příběhů, kde i píšete, že se s maminkou a tatínkem setkáváte. Napadlo mě, že maminky můžete na to zeptat. Nejde to?
Zbyněk P
Pro Jelitko
4. 11. 2010 15:40

Vážená, milá a hlavně kolegyně z daleka, dovolím si rovněž i já přinést maličkou hřivnu do mlýna. Vašemu problému velice dobře rozumím. Ono to totiž z venčí vypadá tak, že se Vám jakoby opakují stále ta slova (resp. poslední věta maminky). Ale ono to má daleko hlubší kořeny. Jsem silně přesvědčen o tom, že při zopakovávání této věty ve Vaši mysli, se Vám vynoří také opět v mysli určitá a konkrétní výtka, či lítost (vytýkáte sama sobě),že jste měla něco více udělat, podniknout. Ano, píšete, že jste ji již připravovala pokoj, atd.... To všechno je velká pravda - ale přesto ve Vás zústává určitá výtka vůči soběsamé, že jste mohla a měla učiniti vícero. Troufnu si napsat, resp. poradit, aby u Vás došlo k určitému vyrovnání a vyrovnovážení, a hlavně, aby se odstranil onen pomyslný dluh vůči Vaší mamince. Když budete míti chvíli času a budete v určitém uvolněném stavu, tak potom by bylo dobré, aby jste v myšlenkách poděkovala své mamince za to, že Vás přivedla na tuto zemi, a také krátkou prosbou ji poprosila o odpuštění. Tato prosba ale musí jíti z hlouby Vás - nesmí to býti nic povrchního (modlitba může býti, ale také nemusí - to záleží vždy na každém samotném, jak se rozhodne), jinak by to nemělo žádný výsledek. Tak a toto je první část vyrovnovážení. Je ale ještě důležitá druhá část (a myslím si, že je to důležitější než-li ta první) a to, že musíte SAMA-SOBĚ ODPUSTIT. A zase to musí jíti z hlouby Vás samotné, a musíte býti o tom přesvědčena, tedy, že to vskutku chcete. Po těchto dvou krocích poznáte změnu. Přeji hezký den. Zbyněk P.
Jelitko
ano
4. 11. 2010 14:25

ten strach me taky napadl.Jenze tento pan ma v dome vedle veskerou PC techniku a jine...a ja se domnivam,ze si ji zameril a jeji srdce toho moc nepotrebovalo.Jenze na tohle dukazy nejsou a ja je ani nechci,jak jsem rikala necham to na Stvoriteli.Jenze jeji slova me porat zni v hlave...
BB24
Voodoo, černá magie
3. 11. 2010 22:33

Dobrý den. Nechci hned myslet na to ńejhorší ale mohl třeba praktikovat černou magii. A kdyby to tak bylo mohl by začít poškozovat i vás za ůčelem koupi vašeho domu... Ale mohla to být jenom náhoda... Každopádně bych to asi nenechával jen tak ležet.. i když mě ani nenapadá co by se dalo dělat...A nebo mohl přivodit infarkt veliký strach...