Vaše příběhy

Podivní tvorové

Dovolená v Chorvatsku - (komentáře)

Kybernaut
Neznáma príroda.
28. 12. 2013 22:16

Málo poznáte prírodu a zvieratá, málokedy ste v lese, nemáte s tým žiadne alebo len minimálne empirické skúsenosti a preto hocijaké lesné divé zviera vás tak mohlo vystrašiť a zbytočne z toho vytvárate stretnutie s niečim neznámym a záhadným. Nemáte ani poňatia, že aký je taký les v noci živý a plný rôznych nočných živočíchov. Fú, veľká radosť, boli ste na dovolenke, všetko bolo krásne a bez problémov a všetko ste brali tak jednoducho romanticky, že "nič zlé sa nemôže stať" a ani ste si neuvedomovali, že aké veľké šťastie ste vlastne mali, že ste v tej krutej divej prírode nezablúdili a že sa vám nič zlé nestalo. Veď si len pozrite príbehy druhých, že ako iný dopadli v podobných situáciách počas nevinne vyzerajúcich výletíkov do drsnej prírody v televíznych seriáloch ako sú napríklad "Prežiť" alebo "Takmer som to neprežil". Hentí tak veľké šťastie ako vy nemali a takmer ich to stálo život, že museli doslova bojovať o prežitie, že si prežili svoje peklo, že im príroda ukázala svoju silu a určite je viac takých, ktorý také romantické výletíky v prírode neprežili. V budúcnosti vám odporúčam, aby ste boli opatrnejší a hlavne zodpovednejší. Príroda je omnoho krutejšia ako si myslíte. A nezabudnite poďakovať Bohu za to, že ste sa nedostali do väčších problémov.
Kris
Jelitko
26. 11. 2011 13:13

Možná to trochu zveličuju, ale píšeš, že neni možné slyšet od "ducha" praskání větviček.. Ale mnozí z těch "na druhé straně" se projevují právě zvuky. Co kroky v prázdných místnostech, hlasy, ťukání, zvuk hudby, a kdoví co všechno ještě..? Je na světě tolik důkazů. Ale záleží na každém.
Kris
Díky
26. 11. 2011 13:01

za názory, prostě, ať to bylo cokoliv, takový pocit strachu jsem ještě snad nezažila a to mě potkalo hodně divných událostí, pro které prostě není vysvětlení a byla jsem u toho sama. Tady jsem sama nebyla a mám z toho husí kůži ještě dnes. Taky mě napadá, kdyby to bylo zvíře, tak proč by šlo k nám? Nemělo by plaše utéct? Přítel říkal, že to něco bylo minimálně vysoké jako člověk, ale proč se neozval a šel přímo do světla? Copak, když na Vás někdo posvítí, tak jdete přímo za světlem, nic neřeknete? Jak už jsem psala, buď to byl šílenec jako my a vyděšený neméně tak a nebo kdosi jiný..
Dana P.
opravdu?
25. 11. 2011 22:26

na tohle jsem zatím nikde nenarazila, to je pro mne novinka
prokopios
Víla...
25. 11. 2011 21:14

Jak už jsem sem někdy psal, les v noci je prostě plný zvuků. Naopak, pokud náhle v noci v lese nastane těžké, tíživé ticho, pak to teprve smrdí průšvihem.
Takže vysvětlení příběhu vypadá celkém jednoduše. ALE trochu mě zamrazí, když si člověk uvědomí, že se to odehrálo zrovna v Chorvatsku. Stačí se jen podívat do folkloru bývalé Jugoslavie na to, jak tam probíhalo zjevení vil...A věřte mi, balkánské víly nebyly takové ty zasněné české rusalky. Kdepak, na Balkáně jsou nebezpečností na úrovni upírů či vlkodlaků.
Jelitko
ahoj
24. 11. 2011 16:02

podle me to mohlo byt aji nejake zvire,ktere mohlo mit svetlou barvu,kdyz rikate,ze tama bylo tezke projit a bylo to na vypichnuti oka.A to by vysvetlovalo to praskani vetvicek.Duch by urcite nepraskal vetvickama,to je jista vec.Duch projde hmotou z naseho sveta a do niceho nenarazi.V noci i v Chorvatsku vylizaji ruzna nocni zbirata.No,ale clovek by se ulekl vzdycky,takze se ti nedivim.
Kris
Dana P.
24. 11. 2011 13:52

No právě mě taky napadlo, že tam tudy třeba někdo šel a měl z nás chudák možná stejnej šok.. =) Každopádně já to metla, až mi za patama hořelo, takže na rozprávění nebyl jaksi čas. Pořád mi ale vrtá hlavou, co by dělal v tom lesíku, všude tma, křoví, nešlo tam ani pořádně projít, vidět nebylo na krok.. Buď blázen jako my a nebo netušim.
Dana P.
když
24. 11. 2011 11:41

bych to vzala střízlivě, nabízí se vysvětlení, že se tudy možná vracel domů místní obyvatel oblečený v bílém...pokud ne, tak z toho mrazí. Pokud by se jednalo o ducha, mate mne to praskání větviček. Asi jste nezavolali kdo tam, neozval se nijaký hlas?