Vaše příběhy

Zvláštní schopnosti

Telepatie - je to možné? - (komentáře)

Petra Trojanová
Jarda
16. 10. 2012 15:41

Ano, s tím souhlasím. Ovšem často záleží na okolnostech. Pokud člověk nemá dostatek času si vše rozvážit, povětšinou se nechá vysát. Ale je pravda, že všechno se dá naučit z pozice "nezávislého" pozorovatele, kdy už pak člověk bezpečně pozná, kdy je třeba říct dost.
Houba
re: Dana P.
16. 09. 2012 20:11

No marihuana se kriminalizuje protože je to možná konkurence alkoholu, ze kterého má spousta vlivných lidí velké zisky.
Já bych nekriminalizoval ani jedno. Jenom by bylo fajn, kdyby neexistovala dezinformace, manipulace s lidma, reklamy apod.
Dana P.
haha
14. 09. 2012 22:31

škola základ života! Ale vážně, já tipuju, že už se jedná o středoškolačky a možné to je, tak jako malí kluci na základní škole přinesou klukům taťkovu slivovici. I o tom jsem už četla.
Víte, když už jsme u toho hulení, tak mně hodně vadí, že marihuana se kriminalizuje a alkohol ne!
Sama jsem neměla nikdy odvahu si dát jointa a to už jsem mohla i koncem 60. Dodnes mám jakousi zábranu
Jelitko
....
14. 09. 2012 20:05

pravda Andre,taky si rikam jako ty....a taky,co to je za skolu,ve ktere se da "zhulit" to ja neznam,je to v CR vubec mozny??
Andre
....
14. 09. 2012 0:03

Ta tvoje sestra tedy musí být "číslo". A co na to rodiče?
Jarda
re: Houba
13. 09. 2012 19:54

No s tím křížením rukou mám jednu milou vzpomínku. O prázdninách jsem šel svatojakubskou pout do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Lidi to chodí z různých důvodů a většinou to jsou v pohodě lidi, úsměvavý a samá sranda. Minimální vzdálenost, kterou musí ujít je 100km. A ta pout se obvykle zakončí mší v katedrále. Byl jsem se tam podívat a nějak moc jsem si to neužíval. Nějaký lidi s "důležitým postavením" tam četli nějaký svoje proslovy, pak tam žehnali a takový různý věci. No prostě nuda co se tváří vážně. No a v ten moment když jsem se podíval, tak jsem viděl že spousta lidí má založený ruce, že jim to není příjemný a že se od tý situace a od toho dění distancují. Výraz v jejich tváři mi to potvrdil :-D

Jinak ta fyzická přítomnost není nutná, ale to prý obrovská výhoda. Jsi totiž blíž k "energetickýmu zářiči" a proto dostaneš "dávku s vyšší intenzitou".

U sekt založených na kultu osobnosti je to problém.
Houba
gesto
13. 09. 2012 19:23

Někde jsem četl, že proti energetickým upírům pomáhá fyzicky si chránit solar-plexus čakru a proto prý lidi podvědomě kříží ruce na hrudi (nebo jak to říct - zkrátka takové to defenzivní gesto - založené ruce), když chcou zůstat energeticky "nenapojení".
Nevím teda co je na tom pravdy. Nějak se mi nezdá, že by se dalo takhle rukama blokovat tok energie :-) Rozhodně to vědomě nepociťuju. Ale je zajímavé, že tak specifické a zvláštní gesto je pro všechny lidi společné.
U té tzv. gurujogy by mě zajímalo, jestli je k tomu energetickému spojení nutná fyzická přítomnost, nebo fyzická existence mistra. Vím, že se někteří lidi snaží transformovat např. pomocí meditací nad fotografií údajného osvíceného mistra apod. Navíc často se jedná o mistra, který už zemřel. I když řekl bych, že tohoto využívají možná spíš sekty založené na kultu osobnosti. Těžko říct.
To jsem nikdy nezkoušel, ale připadá mi, že např. pozorováním nahrávky nějaké "přednášky" někoho kdo je duchovně vyspělý do mě kromě těch informací přechází ještě něco navíc prostě jenom tím, že z toho člověka něco cítím a moje pocity se nalaďují na něj. Zajímalo by mě, jak to teda je. Jestli může existovat energetické spojení nějak zprostředkovaně, nebo je to jinak.
Adanom
Missi
13. 09. 2012 19:00

Cetla jsem o pribezich kdy se bytost jak zijici a vzdalena nekolik set km, tak i zesnuly umi zhmotnit, objevit a zviditelnit a dokonce i pomoc v situacich kdy jde nekomu o zivot. Ani na okamzik o tom nepochybuju. :)
mississippi
Adanom
13. 09. 2012 17:58

Mně se zase stalo, jednou na vandru jsem tak dlouho koukal na hvězdy, až vyšlo sluníčko a v tu chvíli jsem cítil, že za mnou někdo stojí a pak mi někdo položil ruce na ramena, když jsem se otočil, stála za mnou kamarádka, která v tu dobu byla tak sto kiláků daleko, a řekla mi "jdi už spát" pak zmizela.
Nejdřív jsem si myslel, že jsem normálně přetaženej a že mám halušky, ale teď když o tom přemýšlím ...
Adanom
Missi
13. 09. 2012 17:04

A jeste ze lze nastesti takoveho upira odskrnout, odpojit. :)

Me se v zivote stala takova vec ze jsem se s jednou bytosti uplne a naprosto propojila ( byli jsme jednim ) ackoli jsem tu bytost vubec neznala osobne ( pozdeji muj zajem se s ni setkat samozrejme silil a tak se i stalo)
Jeji tvar jsem ale znala driv nez jsme se setkali tvari v tvar a bylo to fascinujici. Tehda jsem usoudila ze jsem se za ni vydala astralne i kdyz behem spanku a nikoliv behem zamerme vyvolaneho AC ( to nedelam )
Zajimave na tom bylo i to co me ta bytost rekla, ze jednou ucitila moji pritomnost jakobych stala za ni.
Nakonec ale i kdyz tohle vzajemne propojeni bylo z pocatku spontanni a v celku vlastne obema stranami povolene ( otevrenost ) pozdeji se z toho stala pritez pro obe strany. Citila jsem ze to musim utnout a nakonec i druha strana s touhle vyzvou rada souhlasila.
mississippi
napojení
13. 09. 2012 16:15

To co popisuje Jarda je pravda pravdoucí. To napojení na druhého může být někdy tak silné, že cítíte jeho bolest, strach, když je tomu druhému zima, je zima i vám. Dokonce když ten druhý odpočívá, je to a teď to bude znít divně, jako když spíte vi a dodává vám sílu. Někteří toho zneužívají(energetičtí upíři), ale když je vám s někým hezky a on usne tak vlastně spí i tak trošku za vás.
Jelitko
....
13. 09. 2012 14:40

ja toto spojeni jsme mela s mamkou.Jeste kdyz zila,jsme se dost obe citily,tak dokonale,ze kdyz me chtela telefonovat,tak ja jsem uz sahala po telefonu,nez zazvonil.A vzdy jsem varila co ona,nebo aspon ta surovina byla obsazena v mem vareni jako hlavni pokrm.Jednou jsem ji zatelefonovala a rekla ji,"mamko,co potrebujes?mluvilas o me?"A ona vzdycky rikala ze jo.Mezi nama byla " on line" zhavy spoj.
Adanom
Jarda
13. 09. 2012 14:24

Moc pekny prispevek :))))

Naprosto souhlasim S kazdym slovem.
Jarda
re:
13. 09. 2012 12:35

Jako nejpravděpodobnější vysvětlení se mi jeví, to, že jsi zrovna byla energeticky napojená na sestru a ona na tebe.
Tím se vytvoří cosi jako kanál kudy proudí energie a osoby si je vyměňují. Ta energie pak mění tvoje vlastní energetický tělo. Nejčastěji to mění náladu toho člověka, jeho bdělost při krátkodobém spojení to může měnit dočasně osobnost člověka a při dlouhodobém spojení to může změnit osobnost člověka trvale.

Takového vlivu např. používá gurujoga. Kde je nějaký guru(mistr), který je jistým způsobem duchovně "zralý" a žáci, se kteří jsou s ním nějak v kontaktu a nějak energeticky napojení získávají jeho energii a tím se mění jejich osobnost. Vím, že tohle je snadno zneužitelný a ne každý mistr je dobrý mistr. Ale snad se shodneme na tom, že pobyt člověka v různém kolektivu a prostředí ho mění na tu úroven, která ho obklopuje. (např. špatná parta kamarádů ve škole)

Jeden můj kamarád který se věnuje práci s energií má skušenost s tím, že když se napojí na opilého člověka, tak cítí taky jeho opilost, nebo když se napojí na člověka který je více bdělí a on kamarád je zrovna ospalý, tak se cítí, jako po kafi, protože se mu zvedne bdělost.

Tohoto napojení využívají také tzv. energetičtí upíři. At už vědomě nebo nevědomě.

Napojení se dá zrušit. Je dobré si v duchu říct, že tohle spojení nechci. Potom si lze představit vizuálně spojení s tím člověkem a potom ho v té představě nějak odříznout.

Pokud člověk má k jinému člověku sympatie, pak se druhá strana může snadno připojit.

Pokud jeden člověk nesnáší druhého pak to spojení se taky vytvoří tím, že ten člověk na druhého intenzivně myslí. V buddhismu jsem se dozvěděl jednu zajímavou věc. Totiž, že když lidí nenávidí politiky, tak si taky vytváří takové spojení a kopírují tím do sebe jejich "kvality".

Nemusíte mi věřit ani slovo pokud nechcete ;-)
Dana P.
ano
13. 09. 2012 3:28

jsem přesvědčená, že je to možné.Jako sestry jste propojené a jestli jí bylo zle a myslela na tebe...
Tyhle prožitky se dějí hodně u dvojčat, která jsou "spojená" už od první vteřiny života. Moje kamarádka má sestřenice dvojčata a když jedna z nich rodila, měla porodní bolesti ta druhá.