Vaše příběhy

Něčí přítomnost

Bývalé hospodářství - (komentáře)

iveta
Houba
23. 10. 2012 8:10

jojo.... to je pravda,proto se to nedaří.
Člověk si to místo musí aspoň trošku "očuchat"
iveta
Danuš
23. 10. 2012 8:06

no řekla bych to asi tak,aby se astr.cestovatel dostal na to požadované místo(tedy to co mu někdo navrhne)ale nikdy předtím tam fyzicky nebyl je to velký problém,protože v podstatěš neví kam by měl přesně jít.
Aby byla "mise"úspěšná musí se tam bezpodmínečně dostat nejdříve fyzicky(tedy aspoň znát trasu tady konkrétně k tomu statku,to co je vevnitř už dokáže zaregistrovat v astrálu).
Proto si myslím že to není tak jednoduché jak třeba předpokládala armáda v USA.
No prostě podle mé zatím jediné zkušenosti si myslím ,že cestovatel musí fyzicky znát to místo aspoň přibližně.Pak teprve je schopný se jaksi navázat,napojit.
Houba
...
22. 10. 2012 23:29

No nevím co je na tom pravdy, ale prý se v různých armádách dělaly pokusy s astrálním cestováním pro potřeby špionáže. Narazili ale na problém, že často špión - astrální cestovatel měl v plánu navštívit nějaké místo které dostal za úkol. Po opuštění těla se ale přesunul tam, kde ho to vnitřně zrovna táhlo. Takže i když dostal za úkol např. zjistit něco o nějakém podzemním bunkru, tak skončil třeba u svých blízkých, na nějakém oblíbeném místě nebo podobně :-)
Ale nevím, co je na tom pravdy, tak to neberte moc vážně ;-)
Dana P.
ivet
22. 10. 2012 21:55

11.10. sem dal odkaz na to místo 2tc, stačilo by to?
iveta
Danuš
22. 10. 2012 14:00

v tomto případě není AC tak jednoduché....aby ses tam mohla podívat,musíš znát přesné místo aby si věděla kam se máš vydat.V opačném případě to je jako
"hledat jehlu v kupce sena".
Dana P.
A co se tam
22. 10. 2012 6:49

podívat při astrálním cestování - vy kdo to dobře ovládáte? Řekněte co tam je, ať mají naše zvědavé dušičky pokoj ...? :o)
Houba
re: mlakofa
15. 10. 2012 20:37

No něco takového čekám. Ale mě to připadá tajemné i tak. Nečekám, že tam bude vstup do pekel, nebo tak něco :-D, ale mohlo tam být ukryto celkem cokoliv. Například předměty vysoké historické hodnoty :-)
Kdysi jsem hledával s detektorem kovů, takže tohle mě prostě láká :-)
mlakofa
zeď ve sklepě
14. 10. 2012 13:04

nebo na půdě může mít zcela prozaické vysvětlení.Já taky pocházím ze statku a i u nás byla taková falešná místnost.Sedláci tohle dělali už za 1 světové války,schovávali tam zásoby,aby je nezabavilo vojsko.To samé se dělo i za 2 světové války.Já bych v tom nehledala nic tajuplného...
Houba
průzkum
11. 10. 2012 20:22

Tož tak půjdeme na průzkum i s realitní makléřkou! :-D Proč by si člověk nemohl prohlídnou i sklepy, než se rozhodne jestli to koupit, no ne? :-D
Ale ne. Já to mám do Veliké Vsi docela daleko. To by chtělo kdyžtak jet tam na dýl.
Tak si někdo přitáhněte do hmotné reality, že je ten dům váš! Nedělejte, že to neumíte! :-) Pak ho zas můžete někomu darovat až to prozkoumáme.
mississippi
Zbyněk P.
11. 10. 2012 19:05

V poho :-))
Zbyněk P.
Pro Mississippi
11. 10. 2012 18:52

Promiň, že jsem do Tebe opět "zavrtal". Nicméně, obé varianty mají své opodstatnění. Řípa (řepa cukrovka, řepa krmná,aj.) jsou plodiny, které "žerou" vodu s živinami jak neuvázané - tak také podle toho vypadají, no ne? To,že se používá rčení "Zdravý jak řípa", je zřejmo z toho, že na řepovou bulvu nemoci moc nelezou. Jediné, co jsem viděl u nich byla jedině tzv."mrcasatost". Tedy stav, kdy z vlastní bulvy vyrůstá přehršle kořínků (tenkých jako myší ocásky), takže to vypadá, jako by měla mnoho ocasů. Nicméně, jsem velice rád, že se nedurdíš a nerozčiluješ, když do Tebe maličko rejpnu. Měj se hezky. Přeji hezký den všem. Zbyněk P.
mississippi
Zbyněk P.
11. 10. 2012 18:03

Žravej jsem taky. A viděls už žravou řípu? :-))

Stejně nechápu, proč se říká zdravý, jako řípa?
A znovu se budu opakovat, když napíši, že PC je můj úhlavní nepřítel a tak prostě sem tam nějaké to písmenko uteče. Víš Zbyňku, v práci PC nepoužívám a těch pár mejlíků co napíšu, nestojí za řeč. Chybí mi praxe.

Zbyněk P.
Pro Mississippi
11. 10. 2012 17:23

Zdravím Tě kolegáčku. Opět jsem se dostal do určitého stavu, kdy nevím, co jsi chtěl sdělit, když píšeš, že jsi :"zravej"!!! Máš na mysli to, že jsi obrovsky ŽRAVEJ, nebo jenom to, že jsi ZDRAVEJ ?????? Díky za objasnění. Přeji hezký den. Zbyněk P.
mississippi
Iveta
11. 10. 2012 15:44

No co s tím naděláš, dokud se udržíž na čtyřkole, je to v poho. Ne?? A není to z ponocování. A vůbec mně nic vlastně není, jsem zravej jak řípa a basta !! Důležitý je pozitivní myšlení, pořád se tady o tom mluví a je to pravda, zastřelit se můžu až potom. :-)))

Škoda, že nevyšel ten sraz a z průzkumu sklepa nebude taky nic, leda, že by to někdo koupil :-)
iveta
missi
11. 10. 2012 12:57

téměř dobrou?
to máš s toho ponocování venku,každá sranda něco stojí.
Já jsem x let dělala atletiku a mám v p... všechny klouby :-))
iveta
2tc
11. 10. 2012 12:55

já vím že nás tam pustit nemůžeš....to byl jen momentální nápad:-)
jinak co se týká toho stavení....doprčic!!!!to je přesně můj styl,ten uzavřený dvůr!!!vždycky jsem snila o uzavřeném dvoře,škoda že nemám po kapsách zbytečných 2,5 mega!!!
mississippi
hezkej baráček
11. 10. 2012 12:10

Nekoupí někdo téměř dobrou ledvinu?? :-))
2tc
dům
11. 10. 2012 9:35

http://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/velika-ves-velika-ves-/2069918300
2tc
Iveta
11. 10. 2012 9:31

Já tě tam pustit nemůžu:-)Majitelem byl strejdovo bratr žijicí v německu.Strejda i jeho bratr jsou už po smrti,tak to zdědila bratrovo manželka.Ta to nacpala realitce.a jak jsem psal,dům se prodává už potřetí.jinak si dům může prohlídnout kdo chce,když se domluví s real.makléřkou
mississippi
houba
10. 10. 2012 22:59

Radši dřív , než pozdě.

Už ses ztratil v podzemí??
the cell
Jéé, to je tajemný,
10. 10. 2012 21:50

ale já bych asi taky zeď probourala a podívala se, co tam je a proč to bylo zazděné. Já teda nevím, ale zcela hororově mne napadá, jak v nějakém domě straší a pak se náhodně probourá zeď a tam se najde zazděná jeptiška, co její duch strašením se snaží na sebe upozornit a dosáhnout toho, aby její pozůstatky spočinuly v posvěcené půdě. Nebo teda možná spíš děvečka, když jsme na statku. No ale fakt to asi přeháním, za každými zazděnými dveřmi nemusí být kostlivec ;-) třeba poklad nebo jen důkaz, že dávný majitel lichvou získal pozemky, které nebyly jeho a z těch dneska zbyl jen prach.
Každopádně, probourávání bych nechala na odbornících, případně přizvala statika. Co píše mississippi, má kus pravdy.
Houba
:-D
10. 10. 2012 18:51

Myslím, že je trochu předčasné říkat, ať tam nelezem všichni najednou :-D
mississippi
Jo
10. 10. 2012 18:14

A ještě jedna rada, teda měl bych jich víc, ale nelezte tam všichni najednou. Někdo, ať zůstane venku!!! Asi všichni pochopí proč.
Ti co půjdou dovnitřř ať udržují dostatečné rozestupy a pokud se to bude dělit do více chodeb, jděte všichni jen jednou chodbou a dělejte si značky. Né křížky, né X ne čárky, ale něco , co udává směr, šipka je ideální.
Hodně štěstí a ještě jednou, OPATRNĚ !!!
mississippi
Bourání
10. 10. 2012 17:59

S tím bourání opatrně. Je to zazděné z nějakého důvodu. Dá se zjitit, kdo to nechal zazdít, popř proč? Asi ne.

Když jsou tam okénka, tak by tam měl být relativně čistý vzuch, ale jestli tam polezete, opatrně. Neholit a nechodit na kosmetiku aspoň týden před a pozor na oděrky. A koukat nahoru a poslouchat. Ten sklep může mít i další podzemní podlaží a občas se začne vrchní patro propadávat a než to opravovat, je jednodužší to zazdít a nechodit tam.
Jinak vetší sklepení může výrazně zvíšit cenu nemovitosti. Každopádně bych se tam před prodejem juknul, aby si pak jeden nedrbal palici, že to prodal.
Co ta okénka? Jak jsou velká? Je jima něco vidět?
Zbyněk P.
Do diskuse ještě jednou
10. 10. 2012 9:30

Když jsem si pročítal vstupy, tak jsem si uvědomil ještě jednu velmi důležitou věc, na kterou jsem si vzpomenul posléze. Vzpomínám ma obdobný případ (dům se zazděným sklepem vedoucím bůhví kam). A tam mi bylo řečeno, že vzhledem k tomu, že se neví kam to vede, a také se neví, kdo může tímto sklepem přijít, tak proto se to zazdívalo. Takže se nejedná o nic jiného, než-li jen o ochranu majetku a života. Přeji hezký den. Zbyněk.
iveta
Houba
9. 10. 2012 20:04

taky bych šla,vezmem sebou Zbyňka :-)
no jo ale já bych (kdyby mě tam 2tc pustil)asi tu destrukci použila,neb bych to asi samou zvědavostí nevydržela :-)
Houba
...
9. 10. 2012 19:57

A bylo by možné nedestruktivně prozkoumat ten sklep aniž by se to muselo kupovat?
2tc
dům
9. 10. 2012 17:44

nevím jak je ten dům starý.a strejdu asi moc nezajímala minulost toho baráku.osobně bych taky ten sklep proboural.vlastně všichni příbuzní to chtěli probourat.jen strejda ne.jinak pro info za dům chtějí 2,5mega
Zbyněk P.
Do diskuse
9. 10. 2012 16:24

Přiznám, že i já mám takový charakteristickou vlastnost prolézat nepoznané.Takže kolegyňku Ivetu zcela chápu a rozumím ji. Jsem pevně přesvědčen o tom, že to s duchy a strašidly nemá nic společného - ty zazděné sklepy.Pokusme se společně trochu logicky zauvažovat. Tak tedy:
a) Duchům a strašidlům jest zcela lhostejno, zda-li je, či není, něco zazděno.
b) Do oněch sklepů vedou okénka, takže, kdyby se jednalo o nějaká strašidla či duchy, tak by se stejně ven dostávala.
c) Spíše mi to připadá, že staří lidé mají tendence se více báti tajemna a neznáma, a tudíž, když vidí něco takového tajemného a temného vedoucí do země, do tmy, že pak ihned hovoří o strašidlech a duchách. Toto mé tvrzení má také oporu v tom, že dřívější generace měly intenzivní výuku o Bohu, démonech, aj. astrálech, kterou jim poctivě tloukli kněží v kostelech. A je také možné, že jim samotným to bylo také tak sdělováno, když byli mladí, aby tam nechodili, že jest tam strašidlo, či duch. Kdo ví? Přeji hezký den. Zbyněk P.
iveta
jen
9. 10. 2012 15:34

se neboj...dočkám se :-))
No nikdy tam nechtěla nikoho pustit,je to podobné jako u vás.
Chtěli tam jít i její synové ale to prý v žádném případě,zakázala jim to.
Ikdyž si osobně myslím,že už tam byli ale báli se, že to na ně spadne tak dál nešli.
Ale vraťme se k autorovi příběhu....ty si nikdy něměl pocit ,že by si zboural zeď a mrknul se dovnitř?
Perchta
ivet
9. 10. 2012 15:24

no dobrýýý!!! třeba časem se najde někdo, kdo si bude chtít máknout a chodbu "prošťouchne".... A proč ty speleology teta nepustila?
iveta
vše
9. 10. 2012 15:17

prozkoumat,prošťourat jinak mi to nedá spát :-))
iveta
Perchto
9. 10. 2012 15:16

chápu,když je to jinde než doma.
Lidé věří a jsou přesvědčení,že je lepší do takových míst nezasahovat.
Já jsem jiného názoru :-)
iveta
9. 10. 2012 15:13

dlouhou dobu víme, že u naší tetky na moravě je sklep v domě ve kterém je chodba,která udajně vede do kostela a zámku a kamsi ještě do prčic.
Až před dvěma lety a po dlouhém přemlouvání mě a mýmu chlapovi dovolila do něho nahlédnout.
Než jsme uskutečnili výpravu do sklepení tak jsme se náležitě vybavili(baterky,lano atd.)no a vlezli jsme dovnitř.Chodba byla klenutá a z cihel,ušli jsme asi tak 300m a našli jsme stůl sa dvěma židlemi a na stole staré noviny.
Chodba byla postupně čím dál tím víc neprůchodná až na jednom místě byla celá klenba zbořená a už neprostupná.Škoda, že jsme nedošli až na samý konec...
Tetka nám říkala, že vloni u ní byli z Prahy nějací speleologové a chtěli aby je tam pustila ale nepochodili.
Říkali ,že ta chodba podle mapy je jediná,kterou ještě neprozkoumali.
Perchta
*
9. 10. 2012 15:10

Zdravíčko ivet:D. No jo, děti mi dávají zabrat, ale čtu vás poctivě :)).

Je to o povaze, já si zase říkám, že to, co někdo tak pracně a pečlivě ukryl, určitě chtěl nechat skryto a tudíž bude bezpečnější do toho moc nešťourat. Ale je fakt, že kolikrát jsem se přistihla jak zasněně hledím do zakrytého okýnka :).... A taky se bojím, že by se u našich začlo dít mnohem víc než doteď.
iveta
Perchto
9. 10. 2012 14:50

ahoj,už si tady dlouho nebyla :-)
Jinak k těmto chalupám a stavením...já osobně bych to tak dlouho nevydržela nezjistit co tam je?tak dlouho bych chodila kolem horké kaše až by mě zvědavost a dobrodružnost nedala a mrkla bych se tam.
Co by následovalo po odkrytí toho prostoru?to nevím,třeba bych našla poklad a nebo by mě chodili strašit duchové.
Několikrát jsem se za dosavadní život stěhovala a vždy jsem prošmejdila i to nejtmavší zákoutí domu,je to jako magnet,který si neumím od těla odtrhnout.
Perchta
*
9. 10. 2012 14:02

Naprosto chápu, že se strejda bál vybourat, to, co bylo zazděné. U našich je taky takový prostor: z venčí je vidět okýnko pod střechou, které je zaslepené prkýnkama, ale do "pokojíčku" na půdě se nedostanete, protože dveře jsou zazděné a zarovnané skříněmi. Naši taky neprahnou se v tom šťourat, protože i u nich se celkem často dějí divné věci......
iveta
Danuš
9. 10. 2012 13:30

já si legraci nedělám :-)
v podobném stavení jsem bydlela 10 let(také jsme s bývalým přítelem měli hospodářství.
A strach s těchto věcí nemám :-)
iveta
dodatek
9. 10. 2012 13:27

chtěla jsem napsat... že když pominu ,že se mohla ocitnout v jiné dimenzi.
iveta
když pominujedna
9. 10. 2012 13:24

z možností také je, že nahlédla do budoucnosti...třeba viděla budoucí situaci.Možná ten dům koupíte a nastěhujete se a začnete budovat a zavádět elektřinu.
Dana P.
jak starý asi
9. 10. 2012 13:19

je ten objekt? Je to původní rodinné stavení nebo zakoupené - víš něco víc, nezmínil se strejda o historii někdy?
Ivet nedělej si legraci, ať si něco nepřitáhneš domů :o)
iveta
2tc
9. 10. 2012 13:10

kupuji :-)