Vaše příběhy

- Vnímavá zvířata -

Psí věrnost
Včera, nebo spíš ze včerejška na dnešek, se mi stala dost zajímavá věc. Nejdřív řeknu, jak to všechno vůbec začalo a co s tím je spojené.
Od února letošního roku jsem kupoval jeden domek a bylo to strašně komplikované na koupi. Prostě, až tento týden, respektive včera, jsem se stal konečně majitelem.
Než jsme se tam nastěhovali, chodili jsme na ten domek poctivě makat, abychom tam mohli co nejdříve bydlet. Už když jsme tam chodili pracovat, měl tam ještě jeden z majitelů (dědiců) takového starého, velkého a dost zlého psa. Kdyby nebyl alespoň zlý, tak bych si ho nechal, jenomže to prostě nešlo.
Tak jsem tomu jednomu majiteli řekl, at toho psa vezme pryč, že máme svého a že už bych ho tam chtěl brát, aby si zvykal na nové prostředí. Tak ten majitel toho psa nechal sprostě utratit.
Ten pes tam žil s maminkou toho majitele asi takových deset let, než před asi rokem a půl zemřela. Pak tam ten pes byl celou tu dobu sám a ten majitel se tam čas od času zastavil, aby mu dal žrádlo, takže dosti velkej chudák to byl.
Teď už tam bydlíme asi měsíc a právě dneska ráno mezi 4:00-5:00 se stala ta zvláštní věc. Ráno okolo páté jsem se probudil a slyšel, jak náš pes štěká na chodbě. Vstal jsem a šel se podívat, jestli třeba nepotřebuje vyvenčit, nebo tak něco. Jenomže - když jsem otevřel dveře na chodbu a rozsvítil, uviděl jsem, že dveře do kuchyně, které naschvál zavíráme, aby bylo v kuchyni teplo, jsou otevřené a na zemi leží klíč. Když jsem se tam šel podívat, neviděl jsem nic zvláštního a když jsem se vrátil na chodbu, uviděl jsem, že na zemi leží porcelánová miska s vodou. Řekl jsem si, že to tam asi dala přítelkyně a ale zase jsem si řekl, proč by mu tam dávala druhou misku s vodou, kterou už tam měl zároveň s miskou na jídlo. No, neřešil jsem to moc a šel pustit psa ven. Jenomže se mu nechtělo, tak jsem ho vzal k nám do pokoje a tam s náma zůstal až do rána.
Ráno, když jsme šli do práce, tak jsme se o tom s přítelkyní bavili a říkala mi, že mi tam nic nedávala a proč by mu tam jako dávala ještě jednu misku, když tam už jednu má. Takže nenacházím vysvětlení, jak se mohla dostat porcelánová miska, která původně byla v lince ve vrchní skríňce zavřená, na chodbu ke psovi a jak se mohly otevřít dveře do kuchyně a klíč být na zemi. Dokáže mi někdo něco na to říct? Je fakt, že skoro každé ráno mezi 4:00 - 5:00 pes na chodbě štěká, ale až teď jsem to teprve začal řešit. Ještě navíc ty dveře do kuchyně mají dost tuhou kliku na to, aby je pes otevřel.

Vydáno:   24. 12. 2005

Přečetlo:  2210 čtenářů
Autor (vložil): Pikoenator

TIP: Pro zobrazení všech příběhů autora klikněte na jménoKomentáře k příběhu...
Předmět:
Datum:
Jméno:
¤ hm...
16. 05. 2008 20:05
Hermanka-Katy
¤ pes
13. 01. 2006 14:30
Kyle
¤ b hk
29. 12. 2005 14:51
Hana
¤ Zkuste kameru
25. 12. 2005 18:03
adamossoss
¤ Se? si jist?
24. 12. 2005 8:44
Jeiden