Vaše příběhy

- Nevysvětlitelné jevy -

Zážitek z vojny
Dobrý den, chtěl bych se s vámi podělit o jeden zážitek, který se mi stal asi před deseti lety. Nyní mi už je přes třicet let, ale tenkrát jsem sloužil jako voják z povolání u jedné elitní bojové jednotky. Často jsme jezdili na výcvik do vojenských prostorů Boletice a Doupov, kde jsme absolvovali i nespočet přežití v lese.

Tenkrát jsme spali v hustém lese, měli jsme pouze udělané přístřešky na spaní a celých 24hod. jsme stavěli hlídky proti případnému narušiteli.
Na mě vyšla stráž kolem třetí hodiny ranní, celý tábor hlídalo 8 vojáků. Měli jsme samopaly se slepými náboji a kolem jsme natáhli nástrahy ve formě výbušek a světlic. Ty fungovaly na takovém principu, že byly nastraženy na vlasci a kdyby někdo o něj zavadil, tak aktivoval tu nástrahu.

Bylo mi tenkrát docela chladno a proto se mi ani nechtělo spát. Zapálit cigaretu bylo zakázáno kvůli tomu, abychom se neprozradili, a tak jsem bedlivě střežil. Najednou se ale přede mnou objevilo něco, co si dodnes nedovedu vysvětlit. Bylo to ode mě vzdálené asi 1,5m a koukalo to na mě přímo do mých očí. Slyšel jsem zřetelně, jak to chroptí a mělo to výrazné červené oči. Myslel jsem z počátku, že je to nějaké divoké zvíře, např. divočák, ale tohle mělo takové zvláštní oči a i ty zvuky žádné zvíře v ničem nepřipomínálo. Nebyl jsem schopen vydat ani hlásku a ani vystřelit ze samopalu výstražný výstřel. Bylo to u mě nejdéle 3 minuty a jak se to zjevilo, tak to znenadání také zmizelo. Byl jsem v šoku, ale nikomu jsem o tom neřekl.

Po dvouch hodinách jsem byl vystřídán, a když jsem se vyspal, tak jsem se šel podívat na mé místo, kde jsem hlídal, ale nenašel jsem žádné stopy a bylo mi divné, jak to mohlo přejít přes ty položené nástrahy? že by jedině to stvoření, nebo co to bylo, přiletělo vzduchem? Nevím.

Při pozdější snídani jsem mluvil s jedním kamarádem z hlídky, jestli byl v jeho sektoru klid a on mi řekl, že nechce, abych ho měl za blázna a posléze se mi rozpovídal o té věci, co jsem spatřil i já. Ulevilo se mi, že jsem v tom nebyl sám a že to nebyly nějaké halucinace nebo sen.

Dnes, když jdu do lesa, např. na houby, tak se nebojím, ale mám takový zvláštní pocit. Svěřil jsem se s tím i své rodině a pár přátelům a dokonce jsem o tomto úkazu hledal i nějaké články v knihovně, ale k ničemu rozumnému jsem se nedostal. I když jeden známý mi říkal, že je o tom někde napsáno a byl snad o tom natočen i film, že se zjevuje nějaký motýlí muž s červenýma očima a prý to zvěstuje nějaké neštěstí nebo pohromy a katastrofy.

Tak nevím, ale jestli má někdo podobný zážitek, tak ať to napíše. Mějte se.

Vydáno:   21. 4. 2008

Přečetlo:  4113 čtenářů
Autor (vložil): Boldrick

TIP: Pro zobrazení všech příběhů autora klikněte na jménoKomentáře k příběhu...
Předmět:
Datum:
Jméno:
¤ červené oči
9. 06. 2008 16:04
Setsuko
¤ Reakce
19. 05. 2008 23:02
Boldrick
¤ Mám o červených očích
23. 04. 2008 21:57
Grush
¤ Motýlí mu?
23. 04. 2008 12:50
Fisch
¤ Motýlí mu?
22. 04. 2008 14:47
Kelly
¤ Reakce
21. 04. 2008 21:59
Boldrick
¤ reakce
21. 04. 2008 19:36
Liban