Vaše příběhy

- Záhadná místa -

Zvláštní pocit
Zajímám se o UFO, tajemno a vše kolem záhad... Netušil jsem, že i mě potkají zvláštní "události".

Ta první se stala v březnu 2006. Od malička až do svých 21 let jsem s rodiči a bráchou bydlel v bytě.
Jednou odpoledne jeli rodiče ke známým a oznámili nám, že se vrátí až následující den dopoledne. Normálně jsme to přešli. Večer jsme se s bráchou vrátili domů a šli si lehnout. Ještě jsme si povídali, pak usnuli. Před spaním jsem ještě zavřel dveře do pokoje, protože máme kartouzského kocoura a ten má v oblibě budit.
Mám tvrdý spánek, ale tehdy jsem se vzbudil asi ve 2 hodiny ráno, ani nevím proč. Otočil jsem se, zavřel oči a chtěl spát dál, jenže jsem za dveřmi slyšel lehké vrzání podlahy. Vyklonil jsem se z postele a viděl dvě rozmazané světla (rozmazané díky vlnkovité výplni dveří), které kroužily po směru hod. ručiček a pendlovaly - kmitaly zleva doprava. Přiznám se, že jem měl husí kůži a byl jsem doslova unešen. Chtěl jsem otevřít dveře, ale nemohl jsem, nevím proč.
Asi po 2 minutách všechno přestalo. S notnou dávkou strachu jsem otevřel dveře a podíval se, co se stalo. Kocour seděl uprostřed chodby zády ke mě, naježený a hleděl do prázdna.
Ráno mě čekalo větší překvapení. Bundy se z věšáku ocitly v obýváku, obrázky v chodbě byly sundané a položené na zemi, bez jediné známky poškození. Myslel jsem si, že si tatík udělal srandu, jenže ono skutečně nikdo v noci doma nebyl, kromě mě a bráchy, který chrápal jak o život. K mému údivu mi to dokonce tatík uvěřil.

Ještě v témže roce jsme se přestěhovali do RD, který jsme 2 roky rekonstruovali. Všechno bylo fajn, až jednou večer se mi stala zvláštní událost. Byl jsem sám doma. Rodiče byli v práci, brácha u kamaráda.
Sešel jsem z horního patra dolů do kuchyně nakrmit kocoury (tehdy jsme už měli i druhého), kteří už netrpělivě čekali na dobrotu.
Jakmile jsem se ohnul k miskám, slyšel jsem z horního patra ohromný dupot, jakoby se nějaké dvě osoby v horním patře honily. Přitom tam nikdo nebyl. Jakmile jsem vyšel z kuchyně, naprosto všechno utichlo. Jakmile jsem do ní zpátky vešel, nahánění pokračovalo. Taky jsem si po čase všiml, že oba kocouři nahoře vůbec nespí a drtivou většinu tráví dole v přízemí...
Začal jsem trošku zkoumat historii toho domu. Pak jsem si vzpomněl na dokumenty, které jsme našli při rekonstrukci staré střechy. Dům byl postaven v roce 1920 dle dokumentů. Ale to hlavní ukrýval starý komín. Byla v něm vytvořena dutina, ve které jsme při demolici komína našli dřevěnou krabici s papíry a fotkami.
Prvním majitelem byl německý obchodník, který byl po válce z domu vyhnán. V dokumentech byla jeho fotka, kompletní informace o něm, odznaky s hákovými kříži, členství v nějaké z tehdejší organizaci. Pátrali jsme ještě dál a ptali jsme se jedné z nejstarší obyvatelky ulice, kde dům stojí a tá nám potvrdila, že když do města vpadli Rusi, tak toho pána odtáhli a že je více než pravděpodobné, že ty dokumenty skutečně ukryl.

Mimochodem, teď už nějakou dobu uvažuju, co se tehdy vlastně v tom bytě stalo. Bydleli jsme tam 21 let. Za tu dobu si na nic podobného nepamatuji. Pokud tam byl nějaký "duch", tak byl zřejmě hodný. Když obrázky ležely na zemi bez jakéhokoliv poškození, tak mě napadlo, že nám chtěl dát možná najevo, že nechce, abychom odešli...

Vydáno:   10. 8. 2008

Přečetlo:  3309 čtenářů
Autor (vložil): oski

TIP: Pro zobrazení všech příběhů autora klikněte na jménoKomentáře k příběhu...
Předmět:
Datum:
Jméno:
¤ woow
16. 04. 2009 14:47
Denis
¤ Dům
13. 08. 2008 23:44
oski
¤ Dům
13. 08. 2008 7:25
Julie