Dnes je: Den české státnosti a svátek má: Václav
Dnes je: Úterý 28. září 2021

Vaše příběhy

- Setkání s UFO -

Rotující bumerang
    Někdy v letech 1994-95 jsme jeli s kamarádem z chaty, kde jsme byli na návštěvě u známých. Z Plzně jsme jeli přes Stříbro, Černošín a Planou směrem na Mariánské Lázně. Bylo něco kolem 23. hodiny a zrovna jsme projížděli alejí stromů, která lemovala silnici kolem známého rybníka Regent. Nad korunami stromů jsme uviděli nějaké pohybující se světlo, ale nerozeznali jsme hned, co to mohlo být. Napadlo mě, že to je nějaký roj komárů či podobných létajících živočichů, které jsme osvítili dálkovými světly našeho automobilu. Kamarád si myslel, že je to nějaký prašný vír.

    Toto jsme sledovali pořád za jízdy a přes koruny košatých stromů.
Nakonec jsme zastavili a vystoupili z auta. Na obloze jsme uviděli takovou divnou podívanou. Celé to na první pohled vypadalo, jako kdyby se "zbláznily hvězdy". Jasné body, připomínající hvězdy na noční obloze se točily poměrně dosti velkou rychlostí nejdříve jedním směrem, celé se to na malou chvíli zastavilo a znovu se to roztočilo na opačnou stranu. Všimli jsme si, že seskupení těchto světel je do jakéhosi vypouklého bumerangu. Nedokázali jsme odhadnout v jaké výšce se tato světla pohybovala. Samozřejmě, že jsme měli trochu strach, protože nic podobného jsme před tím nikdy neviděli. Znali jsme jen lasserová světla z diskoték, ale toto bylo úplně něco jiného.

    Při prvním pohledu to bylo, jako kdyby se otáčela část hvězdné oblohy. Sledovali jsme to ještě asi dalších deset minut a potom to celé najednou nad blízkým lesem zhaslo. Zanedlouho mi vyprávěl další kamarád, že tato světla pozoroval dalekohledem od Mariánských Lázní. Ten ale říkal, že ta světla pozoroval před setměním, několik dní po sobě. Světla byla podle něj zahalena nějakým mrakem a pokaždé rotovala nad čističkou odpadních vod u obce Skláře.

    Dodnes nevíme, co by to mohlo být. V okolí Mariánských Lázní se svého času objevovala záhadná světla ještě několikrát. Nejvíce nad vyhaslou sopkou "Podhora" a nad klášterem Premonstrátů v Teplé. Tato světla byla jinak seskupená i jinak barevná a tvarově to připomínalo velkou tamburínu, která se pohybovala tak, jako kdyby skenovala povrch pod sebou.

Vydáno:   6. 7. 2011

Přečetlo:  1717 čtenářů
Autor (vložil): Jiří Quido

TIP: Pro zobrazení všech příběhů autora klikněte na jménoKomentáře k příběhu...
Zatím žádné komentáře..
Nejste přihlášen(a)