Vaše příběhy

- Něčí přítomnost -

Byla to máma?
Ahoj všem,
měl bych takový příběh. Stal se mi včera večer a je to docela zajímavé, tak se o to s Vámi podělím.

    Na úvod bych chtěl říct, že v r. 2014 nám zemřela Maminka. Po těžké nemoci. Spíš bych si troufnul tvrdit, že to sama vzdala. Nechtěla nám asi být na krku, protože její život po tom, co by se dostala z nemocnice by byl závislý na chodu přístrojů. Plicní ventilátor a takové ty serepetičky, co drží krevní oběh v chodu atd.. Myslím si, že pro ni byla smrt vysvobození. Nicméně jsem si zcela jistý, že neodešla úplně, že čeká na tatínka, až půjde s ním a dává na nás pozor.

    Před zhruba třemi měsíci jsem si koupil byt a hlavně, že zasáhla vyšší moc, abych dostal hypoteční úvěr. Záleželo u něj fakt na maličkostech. Ovšem to je pouze moje domněnka. Každopádně vraťme se k příběhu.

    To, že mamina neodešla úplně jsem zjistil hned po jejím pohřbu. Zdál se mi sen, kde jsem něco kuchtil a spadla mi vařečka, sehnul jsem se pro ni a v té chvíli jsem cítil vibraci a následně lehounký pocit. Viděl jsem před sebou svého prvního psa, jak vrtěl ocasem, jako by mě vítal. Slyšel jsem mámy hlas, jak nás má všechny moc ráda a že je s námi všemi. Nejvíc teda s tátou. Potom jsem byl na jakémsi kopci, kde byla nádherná udržovaná zelená tráva. Ten kopeček byl jako kopeček zmrzliny a na něm travička. Nahoře na kopečku bylo krásně udržované růžové křoví a pod ním bylo jezero. V tom snu jsem vylezl na ten kopeček a díval se dolů na jezero při západu slunce. Jenže slunce jsem viděl takové jaké je ve skutečnosti. Jako bych stál pár kilometrů od něj. Viděl jsem jasně sluneční erupce, koronu a to všechno, co uvidíte, když se mrknete na fotku slunce v encyklopedii. Mohu Vám bezpečně říct, že jsem nic krásnějšího neviděl. Prostě nádhera.

Po tomhle snu jsem věděl, že mamince už je líp než nám všem.

    Nicméně letos na jaře prodělal táta vážnou operaci srdce. Já byl přes den jako na trní. Pozval jsem si kamarádku a oznámil jsem ji to. Seděli jsme na zahradě a já vyslovil obavu, aby ho máma nezlákala k sobě. V tu chvíli se z hromady prkének jedno zřítilo. Dál jsem to neřešil. Večer jsem zavolal do nemocnice a zjistil, že je táta v pořádku. Uklidněn jsem seděl u PC a asi v 22:30 jsem se rozhodl, že si půjdu lehnout. V tu chvíli z mikrovlnky na linku a z linky na zem spadly klíče. Šel jsem zjistit, co se děje a pak jsem si to spojil i s tím prkýnkem a do té nemocnice jsem volal ještě jednou. Vše bylo v pořádku...

    Po tátově operaci jsem s ním mluvil a on mi pověděl, že když upadal do narkózy slyšel právě mámu, jak mu říká, že až usne ať to udělá. A on měl prý blbý pocit, že to neudělal. Ale, že neví co.

    No a teď se chci dostat k tomu, co se stalo včera v noci. Seděli jsme s přítelkyní a jejím bratrem a jeho přitelkyní u nas, povídali jsme si, až z ničeho nic bratrova přítelkyně se mě zeptala, jestli tu straší. Já jsem se snažil zůstat v klidu s tím, že je tu asi máma přítomna a pak jsme vyfotili místo, kde cítila, že něco je. Pes byl v klidu. Na fotce se objevila její tvář. Koukal jsem na to a opravdu to je ona.

    Já vím, že to bylo zbytečně zdlouhavé a že nejsem žádný dobrý vypravěč, jenže jsem shrnul vše zajímavé s tím, že jsem v hloubi duše rád, že je máma se mnou. Jen bych se chtěl ujistit jestli je ráda i ona. Foto vám jsem ochotný ukázat.

Vydáno:   12. 10. 2015

Přečetlo:  1924 čtenářů
Autor (vložil): XT007

TIP: Pro zobrazení všech příběhů autora klikněte na jménoKomentáře k příběhu...
Předmět:
Datum:
Jméno:
¤ Dekuji vsem
14. 10. 2015 13:49
XT007
¤ Ahoj,
13. 10. 2015 8:03
Garfi
¤ Fotografia.
13. 10. 2015 3:18
Kybernaut
¤ Sny
12. 10. 2015 18:00
missi
¤ Ahoj.
12. 10. 2015 17:49
Radek Hadaš
¤ XT 007
12. 10. 2015 17:40
missi