Články

Zajímavosti

Barvy a jejich význam - (komentáře)

iveta
omlouvám se tyhle
18. 04. 2014 14:29

dva poslední komentáře sem nepatří...patří k jinému článku.
iveta
Petrapet
13. 04. 2014 18:24

ano přesně tak.Vše má v sobě obsaženy dvě strany mince.
iveta
tím že
13. 04. 2014 18:22

právě vidíte to spektrum "neviditelného" tak tím se právě stáváte multidimenzionálními bytostmi a máme k tomu dispozice všichni a to bez rozdílu.
Takže nikdo není ochuzen,stačí se jen naladit(meditovat) na tu správnou frekvenci.
Petrapet
.
8. 04. 2014 10:19

A jak už je v samotném textu psaný.
Přitom žádná barva neni ani dobrá ani špatná, má dvě mince jako všechno, má pozitivní i negativni vliv, charakter. Včetně té černé.
Barvy mají vliv na člověka. Stejně tak jako vnitřni vibrace bytostí podvědomě volí nebo inklinují k některym barvám víc , méně nebo třeba vůbec.


missi
bílá
7. 04. 2014 16:12

Pokud si dobre pamatuju, kdyz tak mne opravte, ale bilou barvu lze vnimat jako neutralni..protoze bila vlastne obsahuje vsechny barvy..ucili jsme se to uz na zakladce..a ona opravdu odrazi asi vedkere spekrum vlnove delky svetla..tedy toho viditelneho..
A jen malo latek ma schopnost vyzarovat vlastni energii..jasne ze vsechno kolem vyzaruje ale to se pohybujem nekde v kvantove mechanice a tam se nechci poustet..:-)
Zbyněk P.
Do diskuse - můj názor
7. 04. 2014 14:08

Černá barva je stejně důležitá jako barvy ostatní!! Nelze ji vylučovat! Všechno jsou to jen lidské předsudky a také osobní inklinovannost k jednotlivým barvám! Vezměte si např. psychický antagonismus barev bílá a černá! V Evropě je bílá barva znakem čistoty, případně duchovní čistoty. A černá barva jest zasejc barvou smutku, kdy se vše halí do této barvy, aby se vyjádřil smutek!!! Ale zase u Japonců a jinde na světě je naopak bílá barva smutku, a černá je brána jako každá jiná barva, včetně vydatného veselí!
Pro Honzu 784512 : bílá barva pouze světlo odráží, a nám se to zdá, jako by energii vyzařovala! Kdyby tomu tak bylo, tedy že vyzařuje, tak by musel tento pocit pobývat i při nedostatku světla, tedy v příšeří, v mlze či v noci. Není tomu ale tak. A navíc, ta bílá barva jest vskutku velmi, ale doopravdy velmi studená "sviňucha", která do Vašeho těla nedodá ani "gram" energie!! Jen si připomeňte, když sněží a je nasněžíno čistým sněhem!! Na pohled je to velmi pěkné, člověk by řekl, že je to až k zulíbání, ale přitom je to velmi silně postaveno proti jakémukoliv životu, resp. silně podporujíce smrt! Stále hovořím o čistě bílé barvě!! Existují přehršle různě odstupňované bílé barvy, které až tak čistě bílé nejsou, a ty potom mají svou charakteristiku podle té příměsné barvy, která pozměňuje onu čistou bílou barvu!! Je pak pochopitelné, že na základě takto přimíšené barvy, tak potom že se pochopitelně také mění jak "oslovení" člověka onou barvou, ale i "psychické vlastnosti" takovýchto upravených barev. Toto neplatí jen u barvy čistě bíle! To platí pro všechny barvy, pakliže se do nich namíchá barva bílá! Nebo-li: ze šťavnaté a živé barvy, se po přidání barvy bílé stává odstín barvy, který jest nehezký, zašedlý, a čím dál více studenější a studenější. U černé barvy je to jiné. Ta odstíny barev ztmavuje, či s ní (s černou) barvu zcela změní na jinou, oproti barvě výchozí. Nicméně, barvy si vskutku zaslouží, aby se o nich pojednávalo, neboť řekne-li se nějaká barva, tak to vskutku není jen o nějakém odstínu konkrétní barvy! Pěkný den. Zbyněk P.
iveta
ano
7. 04. 2014 12:30

missí je to pravda
missi
:-)
7. 04. 2014 11:32

Hlavne..cerna je krasna...
K tomu pohlcovani a odrazeni..kazda 'barva' polcuje a odrazi..priklad ..zeleny list pohlcuje vsechny vlnove delky svetelneho spektra krom zelene , tu odrazi a nase oko ji vnima jako zelenou..s ostatnima ' barvama'je to stejne..
nejedna se tudíž o barvu co na nas busobi ale o vlnovou delku svetla..ta na nas pusobi a proto ji mohl vnimat i ten slepec..
iveta
jo
6. 04. 2014 23:01

Honzine asi tak nějak. :-)

Honza784512
Ivet
6. 04. 2014 22:55

Co třeba tohle... Černá barva světlo pohlcuje a bila naopak světlo "vyzařuje" nebo ne světlo, ale energii... Ale nevím, je to těžký říct :)
iveta
ještě se vrátím k té
6. 04. 2014 22:24

černé barvě.
Řekla bych,že černá naopak propouští nejvíc energie,přitahuje sluneční paprsky,pohlcuje světlo(a světlo jsou barvy) ale ohřívá.
Černá barva šetří energi jako takovou nejvíc.
Možná to je jen v lidech,že nemají rádi tuto barvu.

iveta
souhlasím
6. 04. 2014 21:58

barvy mají na nás vliv.
Až na tu černou...někdo ji vnímá jako negativní,já ne.
Rozhodně propouští energie stejně jako všechny ostatní.
Člověk by mohl vnímat za negativní také třeba červenou.