Články

- Zajímavosti -

Barvy a jejich význam
    Barvy jsou vibrace kmitající na velmi vysokých frekvencích, které nejsme schopni postřehnout. Každá barva má svoji energii, kterou působí na svoje okolí, na lidi, zvířata, rostliny, apod. Např. Slunce, z něhož sálá teplo, optimismus, klid a pohoda. Každá barva ať už si to uvědomujeme, či nikoliv má na nás větší dopad a význam, jak si připouštíme. Přesto si jistě uvědomujeme, že jsou některé pro nás přínosem energie, klidu a momentálního rozpoložení. Proto si malujeme naše stěny na různé odstíny, abychom se cítili dobře a vibrovali zrovna s tou či onou barvou.
    Každá barva, je součástí vesmíru, stejně jako my, a všechno kolem nás, každá má svoji energetickou vibraci, kterou na nás působí na úrovni fyzické, mentální, emocionální a astrální. Každá barva je propojena a úzce souvisí s našimi čakrami, které mají také svou určitou barvu. Všechny barvy mají vliv na naši psychiku, která je promítána do našeho podvědomí, pomocí emocí, nálad a momentálního stavu a rozpoložení. Právě pomocí barev se můžeme uklidňovat, nabíjet si energii, zlepšovat svoje soustředění, komunikaci, či chceme-li podvědomě vyjádřit své pocity. Pomocí barev můžeme tělu energii dodávat, nebo ji naopak blokovat, můžeme se při pohledu na červenou rozdivočit, pomocí zelené se pro změnu uklidníme a fialová nás navede do meditace a jiných světů. Také svíce, látky, oblečení, prostěradla, spodní prádlo, koberec, kabelky, kameny, doplňky, to vše má bezesporu vliv na naši psychiku i zdraví. Pomocí barev můžeme také léčit, či podpořit chybějící energie, k různým rituálům se používají různé barvy svícnů, apod.

    Barvy jsou všude kolem nás, jsou pro nás opravdu velmi důležité. Byly také zkoumány vlivy a působení barev na člověka, kdy nic netušícího slepce přivedli do místnosti vymalované na modro, kde mu změřili tělesnou teplotu a zaznamenali. Posléze ho převedli do jiné místnosti, která byla pro změnu vybarvená na červeno, a opět zaznamenali teplotu. A co se nestalo, světe div se, porovnané údaje se lišily! Konkrétně to, že v modře vymalovaném prostoru onen člověk měl teplotu nižší, jak v červené. Což je důkazem toho, že aniž by člověk barvy vnímal zrakem, či jinými vjemy, tělo na něj reaguje i bez naší pomoci a bez našeho vnímání. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč někteří lidé chodí stále v černém oblečení? Jsou tito lidé veselí nebo naopak mají sklony ke smutku a depresím? Černá je barva smuteční, která nepropouští energie, ani dovnitř, ani ven. Tato černá barva je spojována s podsvětím, s černou magií, s něčím zákeřným. Oproti černé barvě, např. bílá je barva čistoty, nevinnosti a neposkvrněnosti, proto je barvou svatebních šatů. Přitom žádná barva není ani špatná, ani dobrá, každá má tak jako všechno na světě také „dvě mince“, tj. pozitivní i negativní vliv a charakter. A co Vy, jaká je Vaše oblíbená barva, kterým odstínem se nejraději obklopujete, do jaké barvy se nejraději a nejčastěji oblékáte? To, že ráno podvědomě šáhnete do šatníku, aniž byste si uvědomovali na úrovni vědomé, tím taktéž ovlivňujete průběh svého dne. V každém momentě a okamžiku našeho života s něčím rezonujeme, jsme pod určitými vibracemi, působeními a vlivy, čím si obohacujeme svůj život, nejen tím, že se obklopujeme barvami, které jsou s námi v harmonii.

    Buďme všímaví a pozorní k tomu, jaké barvy volíme, pozorujeme a zamýšlejme se nad tím, co nám chtějí sdělit. Buďte vnímaví k maličkostem, všímejme si více detailů a na první pohled nepodstatných a nevýrazných věcí, momentů či událostí. Naučme se být ve větším souladu s přírodou, s matkou Zemí, naučme se řeč vesmíru.

Vydáno:   06. 04. 2014

Přečetlo:  1623 čtenářůKomentáře k článku...
Předmět:
Datum:
Jméno:
¤ omlouvám se tyhle
18. 04. 2014 14:29
iveta
¤ Petrapet
13. 04. 2014 18:24
iveta
¤ tím že
13. 04. 2014 18:22
iveta
¤ .
8. 04. 2014 10:19
Petrapet
¤ bílá
7. 04. 2014 16:12
missi
¤ Do diskuse - můj názor
7. 04. 2014 14:08
Zbyněk P.
¤ ano
7. 04. 2014 12:30
iveta
¤ :-)
7. 04. 2014 11:32
missi
¤ jo
6. 04. 2014 23:01
iveta
¤ Ivet
6. 04. 2014 22:55
Honza784512
¤ ještě se vrátím k té
6. 04. 2014 22:24
iveta
¤ souhlasím
6. 04. 2014 21:58
iveta