Vaše příběhy

Kontakt se zemřelými

Mrtví skladatelé - (komentáře)

Vrána
Pro Wenun
11. 09. 2015 17:26

Zdravím.
Já tedy příliš rad nedostávám, uzavřela jsem s Lisztem dohodu, v níž mimo jiné stojí, že mi do komponování nebude nikdo z nich mluvit. Sám Liszt mi tento bod navrhl, z důvodu, abych skládala svou hudbu, a ne jejich. Můj vztah s nimi je založen spíš na tom, že mi plní přání a pomáhají, když to potřebuji. Já zase poslouchám jejich skladby, maluji jejich portréty a hojně propaguji jejich hudbu.

Mluvím s nimi česky, v myšlenkách. Pokud to dělám správně (což už mi nečiní nejmenší problém), slova se automaticky překódují do hudby, univerzálního jazyka, kterému oni rozumí, aniž by češtinu ovládali (mám základ teorie, která to vysvětluje). Oni mi odpovídají přes pocity, tudíž je dost náročné dostat z nich něco konkrétního a člověk se musí umět správně ptát.

Jinak mě velmi těší, že tu nacházím někoho, kdo má podobné zkušenosti.
Wenun
Já též
7. 09. 2015 16:52

Mám asi podobný "problém".
Neskládám, zatím pouze zpívám a hraji, ale mám to někdy v plánu. Jednoho dne jsme byli na Fantomu Opery a já si jej zamilovala. Přibližně ve stejné době jsem se začala zajímat o esoteriku. No a protože mi moje učitelka zpěvu řekla, že mám soprán (tedy ona řekla doslova "dar od boha"), tak jsem zkusila zpívat některé z muzikálových písní - a voila, zjistila jsem, že kromě tříčárkovaného e nemám nejmenší problém se přes ty tóny dostat. K věci.

S kamarádkou jsme, jak už to u holek našeho věku bývá, začaly vyvolávat duchy. Tabulku jsem vyrobila, skleničku jsme našly, a taky jsme se s někým spojily. Představil se nám a ptaly jsme se ho. A zjistily jsme, že je to on. Od té doby s ním komunikuji telepaticky, on mi dává rady při zpěvu, prakticky mne chrání a nikdo o něm neví. Stále mám jisté pochybnosti o jeho identitě, ale jeho rady jsou velmi užitečné.

Je to to samé? Mluvíte s nimi v češtině, či přes pocity, nebo snad v jejich jazycích...?
ladysss
ty nejnovější
31. 08. 2015 7:49

máš kde?ráda bych si poslechla něco mnohem harmonického tedy.
Vrána
...
30. 08. 2015 9:53

Děkuji všem za názory, opravdu si toho vážím. Také mě těší, že mě tu nikdo nepovažuje za blázna.

Leopold Y: Zatím mám k dispozici jen tři drobné skladby z dob, kdy jsem začínala, skládané zcela intuitivně a bez jakékoli znalosti harmonie, a to v nepříliš kvalitní nahrávce. Ale jestli tě to přesto zajímá, najdi si na Youtube Pochod poražených orlů, Der Morgenwaltzer a Sen.
Leopold Y.
...
23. 08. 2015 14:36

Jaké skladby jsi už zkomponovala? Kde je můžeme slyšet?
Ka
:)
13. 08. 2015 10:04

Požehnaná obdarovaná vrána jstd co koketuje s myšlenkou o bláznovství. Mnozí takhle koketovali s tou můrou a pak tomu uvěrili. Jiný zase v tom meli a mají jasno.
Není snadný být v něčem géniem ale kdo toho umí využit pro blaho svý i druhých tomu blaze. No japa by taky ne žjó ?? :-)))
Garfi
Zdravím,
13. 08. 2015 9:37

myslím si také, že máte výjimečný dar vidět a cítit hudbu, tak jako málokdo. A kdo ví, třeba Vaši ochránci s Vámi mají spojitost hlubší, než ještě tušíte. Nemyslím, že musíte být ve stavu změněného vědomí, abyste vnímala, jak vnímáte. Doufám, stejně jako Růžena, že Vám tento dar bude k užitku a obohatí Vás i ostatní.
ladysss
a ještě bych
13. 08. 2015 8:02

snad doplnila jednu důležitou věc...naše společnost.. takové stavy systematicky potlačují!snaží se nás od těchto naprosto přirozených stavů odvrátit a to takovým způsobem,že proto dělají naprosto všechno aby nás udrželi v nevědomí.Vyvolávají v nás strachy,ze všech stran se na nás valí materiální podstata atd.Udržují nás tak jak oni chtějí,neboť...kdyby tomu tak nebylo,lidé by prozřeli a to by byl konec naprosté nadvlády nad vším.
Mohla bych do nekonečna pokračovat...neboť vše má souvislost pochopitelně...jedno je však mě naprosto jasné.Změněné stavy budou jednou v budoucnu opět hrát prim!tak jako v minulosti..tak i v bodoucnosti neb minulost je zároveň naše budoucnost..kolotoč dění stále stejný.
ladysss
ano
13. 08. 2015 7:41

krásně napsaný příběh...to co vnímáš a prožíváš jsou stavy,které lze přirovnat k "otevřeným dveřím" do jiných stavů vědomí.Je to jedna z forem meditačních(relaxačních) technik a to i přesto,že si to třeba ani neuvědomuješ,tohle je naprosto přirozená věc všech bytostí..jen některé to však umí.
Lidé jakkoliv vymykající se běžnému davu tyhle stavy mívají,jsou totiž "vyjímeční" tím,že se umí naladit na univerzální síť.Pokusím se ti přiblížit o co jde.
Stavy ve kterých se ocitáš mají tu schopnost se koncentrovat na určitou část mozku,tím pádem polarizují(zharmonizují) tvé myšlenky z původního "chaosu myšlenek" do jedinečné polarizující magnetické linie neboli tunelu...v této linii se natolik siločáry zformují(zmagnetizují) že máš otevřené dveře do UNIVERZÁLNÍ PAMĚTI odtud přicházejí ty tvé podněty o kterých píšeš.
Jednodušeji řečeno...máš přiotevřené dveře do dimenzí o kterých se ti nejspíš ani nesnilo.
Využij tento stav a prohlubuj ho,meditační techniky jsou naprosto a to doslova BOŽÍ záležitostí,které ti ten tunel otevřou dokořán!Tam budeš nacházet tu jedinečnou inspiraci jako například skladatelé o kterých se zmiňuješ.Tam nacházeli inspiraci i malíři,vědci a všichni něčím se vymykající lidé.
Hudba neboli zvuk je jedním ze základních stavebních kamenů UNIVERZA.Vítej do klubu změněných stavů bytí :-)
Pamatuj však,že okolí(lidé) takové stavy neodpouší! a proto někteří o tobě budou nadále tvrdit,že jsi blázen(psychiatři by do tebe okamžitě nacpali prášky)...ne nejsi!jsi vyjímečná a nenech se nikým z venčí ovlivnit...vyjímečnost těchto stavů je přirozená.
Růžena
jiný způsob myšlení
13. 08. 2015 6:52

umělci a lidé s mimořádným nadáním obecně dokážou spojit a využít podněty naprosto netušené.Třeba obrazy Jeronýma Bosche, dodnes si lidé lámou hlavu, co vlastně namaloval a co jeho obrazy znamenají.A jistá podobná licence platí i pro vědce, třeba takový Kekule von Stradonic viděl ve snu vzorec benzenu jako klubíčko hadů-roztomilé, že.A proč se nám lidem líbí Bachova hudba??? Je to jednoduché-podle matematika Itzaka Perelmanna jsou hudební díla tohoto barokního génia v souladu s lineární matematickým vyjádřením a dobře tedy rezonují s naším cítěním.A vzorce , kterými popsal Albert Einstein v teorii relativity zákony vesmíru ,jsou navíc krásné a tak elegantní ve způsobu myšlení.Mám pocit, že máte mimořádný dar, využijte tyhle své schopnosti, obohatíte nás a sebe taky.
Sylvia
-
13. 08. 2015 0:40

Blazon niesi, inak by si sa nad tym ani nepozastavila, blazen asi nevie, ze je blazen. Myslim blazna jak diagnozu, nie odviazaneho cloveka. Ja sa nemozem vyjadrit k tomu, co prezivas, len si proste myslim, ze mnoho tychto skladatelov bolo geniov a nikdy nevies, jak tu hudbu skladali oni, ale mohlo sa stat, ze to mali tak jak Ty. Mohla si najst k tomu cestu, pokial si dobra v tom, co robis.

Ja totiz myslim, ze oni mali k tomu talentu, jak sa hovori, este nieco extra, hlavne skladatelia jak Bach alebo Mozart, Mozart dokazal zlozit hudbu tak, ze pocuval jak sa rozculuje sluzobna a urobil z toho dielo, neviem, jake teraz. Ja vidim talent jak karmicku zalezitost, ktora je dotiahnuta do dokonalosti vtedy, ked je ten skladatel uz genialny. Mozes mat otvorene okna a pristup k podstate hudby, co ini nemaju a preto tie intenzivne pocity pri tom, mozno to takto u skladatela, ktory je tomu na sto percent oddany ma byt.